Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Trychologia – co o niej wiemy?

« wróć

Trychologia – co o niej wiemy?

Trychologia – mimo że z jej przedmiotem badań jesteśmy wręcz nierozłączni, mało kto zna definicję tego słowa. Jest to mianowicie kierunek medyczny obejmujący nauki dotyczące stanu zdrowia włosów i skóry głowy człowieka. Warto zauważyć, że stan włosów i skóry głowy mogą wskazywać na inne choroby, które jako pierwszy odkryje w tym przypadku trycholog. Co ciekawe, w ostatnim czasie zauważono znaczący wzrost zapotrzebowania specjalistów z tej dziedziny.

Trychologia - studia

Powodem tego wzrostu jest wiele czynników. Należy do nich na przykład fakt, że w związku z pogorszeniem jakości produktów w sklepach, a co za tym idzie diety przeciętnego człowieka, znacznie pogorszył się ogólny stan włosów i skóry u ludzi. Nie tylko dieta ma na to wpływ, ale także wszelkie inne choroby cywilizacyjne, takie jak stres czy nadużywanie używek. Jest to wizja szczególnie niepocieszająca, biorąc pod uwagę fakt, że drastycznie wzrosła samoświadomość względem wyglądu, przyjmując niekiedy patologiczne formy pod postacią kompleksów. Ludzie w obliczu frustracji i desperacji często uciekają w sztuczne formy upiększania, ale jest też wielu takich, którzy sięgają po pomoc specjalisty. W tym przypadku tym specjalistą jest właśnie trycholog. Nasuwa się wobec tego refleksja, że rozpoczęcie studiów na wspomnianym kierunku może okazać się bardzo dobrym wyborem.

Najczęściej leczone schorzenia

Najczęstszymi chorobami, z jakimi musi zmierzyć się trycholog są: wypadanie włosów, łojotokowe zapalenie skóry głowy, nadmierne przetłuszczanie się włosów, łupież i łuszczyca. Wszystkie z nich są wyjątkowo uciążliwe w codziennym funkcjonowaniu, a także mogą mieć znacząco negatywny wpływ na walory wizualne człowieka. Szczególnie przykrym przypadkiem jest łuszczyca. Do jej objawów należą zmiany skórne w postaci charakterystycznych, łuszczących się wykwitów. Jest to choroba przewlekła, nawracająca, o podłożu genetycznym. Całkowite wyleczenie się z niej jest praktycznie niemożliwe. Można starać się natomiast niwelować jej skutki uboczne do minimum. Do pokrewnych kierunków z trychologią zaliczamy dermatologię, podologiękosmetologię i wiele innych.

created by: Strony Internetowe Łódź