Kosmetologia

Ścieżka kształcenia

KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA W PRAKTYCE - nowość!!!

Studia na kierunku Kosmetologia , ścieżka kształcenia  Kosmetologia estetyczna w praktyce mają na celu przygotowanie studentów z zakresu  najnowszych trendów i nowoczesnych metod przywracania i poprawiania urody w ujęciu  KOSMETOLOGII HOLISTYCZNEJ.  Absolwent tej ścieżki kształcenia to wykwalifikowany Kosmetolog- specjalista w zakresie Kosmetologii Estetycznej i anti age, zajmującej się poprawianiem kondycji skóry, niwelowaniem oznak starzenia się ciała , a także wykazujący umiejętności właściwego doboru metod i zabiegów przywracających zdrowy i estetyczny wygląd skóry.

Wybierając tą  ścieżkę kształcenia student zdobędzie wiedzę i umiejętności z zakresu szeroko pojętej kosmetologii estetycznej, która oprócz zagadnień stricte kosmetologicznych zawiera w swoim obszarze wiele treści z przedmiotów medycznych, takich jak onkologia skóry,  fizykoterapia,  dietetyka, trychologia. Zdobędzie kompetencje i  umiejętności w dobieraniu właściwych  procedur we  współczesnych  trendach w pracy z ciałem . Zapozna się z    aparaturą wykorzystywaną  w modelowaniu sylwetki. Zostanie zapoznany  z działem  laseroterapii i współczesnych terapii światłem . Warto podkreślić również student zdobędzie umiejętności w zakresie  efektywnego zarządzania firmą z branży beauty  i technikami sprzedaży.

 

ABSOLWENT POSIADA KWALIFIKACJE I UMIEJĘTNOŚCI W ZAKRESIE:

 • dobierania procedur we  współczesnych  trendach w pracy z ciałem
 • wykorzystania  aparatury w modelowaniu sylwetki
 • laseroterapii i współczesnych terapii światłem
 •  umiejętności praktycznych związanych z pielęgnacją skóry zdrowej, ale także dotkniętej problemami skórnymi, skóry starzejącej się (zabiegi anti-aging), wspomaganiem leczenia chorób skóry, niwelowaniem defektów skórnych,
 • zaplanowania odpowiednich działań pielęgnacyjno-leczniczych w zależności od ogólnego stanu zdrowia pacjenta z wykorzystaniem odpowiednich nowoczesnych technologii fizykalnych,
 • współpracy z lekarzami oraz innymi specjalistami zajmującymi się bezpośrednio lub pośrednio utrzymywaniem skóry i jej przydatków w jak najlepszej kondycji (fizjoterapeuci, dietetycy, psychologowie),
 • zarzadzania firmą i technikami sprzedaży
SPA I ODNOWA BIOLOGICZNA Z ELEMENTAMI DIETETYKI

Ścieżka kształcenia Spa i odnowa biologiczna z elementami dietetyki to interdyscyplinarna dziedzina kosmetologii.  Studia w tym obszarze łączą trzy główne, najaktualniejsze nurty wiedzy medycznej: Dietetykę, Kosmetologię i Fizjoterapię. Student w trakcie kształcenia  zdobędzie  wszechstronną wiedzę i praktyczne umiejętności, które pozwolą mu w sposób  holistyczny podejść do pacjenta.

Kształcenie w dziedzinie   SPA i odnowa biologiczna z elementami dietetyki, to wiedza i kompetencje, które przygotują absolwenta do pracy z pacjentami odczuwającymi potrzebę poprawy zdrowia, kondycji, wyglądu i samopoczucia. Student, oprócz wykształcenia kosmetologicznego zdobędzie  wiedzę na temat specjalistycznych zabiegów na ciało,  umiejętności w zakresie alternatywnych technik masażu,  kompetencje w zakresie aktualnych trendów w pielęgnacji i upiększaniu ciała oraz zostanie zapoznany z działaniami profilaktycznymi w zakresie kształtowania i modelowania sylwetki.
Dzięki ukończeniu tej ścieżki kształcenia, absolwent oprócz uzyskania efektów uczenia się  w powyższym aspekcie, posiądzie również wiedzę  z zakresu wpływu właściwego odżywiania się  na skórę.

 

ABSOLWENT POSIADA KWALIFIKACJE I UMIEJĘTNOŚCI W ZAKRESIE: 

 • dobierania procedur we  współczesnych  trendach w pracy z ciałem
 • wykorzystania i obsługi aparatury kosmetycznej SPA,
 • medycyny fizykalnej - laseroterapia,
 • krioterapia,
 • ultradźwięki,
 • aromaterapii,
 • fitoterapii,
 • dietetyki,
 • alternatywnych technik masażu i technik fitness – jako zdrowie poprzez ruch,
 •  
PODOLOGIA

Studia na kierunku Kosmetologia, ścieżka kształcenia  Podologia  mają na celu przygotowanie studentów do badania, diagnozowania i leczenia wad, zniekształceń i zaburzeń funkcji stóp.

Ukończenie ścieżki kształcenia „podologia”, wyposaża absolwenta w wiedzę i umiejętności pozwalające podjąć się profilaktyki i leczenia stóp. Przede wszystkim jest on w stanie rozpoznać różne choroby i udzielić pacjentowi wskazówek dotyczących leczenia i pielęgnacji. Fachowa wiedza, jaką uzyska student, pozwoli mu też w przyszłości na stosowanie specjalistycznych preparatów kosmetycznych i podstawowych środków farmaceutycznych. Będzie mógł on także wykonywać zabiegi korekcyjne i pielęgnacyjne.

Szeroka gama przedmiotów, jakie znajdują się w programie studiów kosmetologicznych, ścieżka kształcenia Podologia na naszej Uczelni, pozwala studentom nabyć specjalistyczną wiedzę i kompetencje m.in. do wykonywania specjalistycznych zabiegów związanych z wrastającymi paznokciami, usuwaniem hiperkeratozy i modzeli, rekonstrukcji uszkodzonej płytki paznokciowej, zakładania klamer korygujących, stosowania drenażu limfatycznego kończyn dolnych, a także innych technik masażu poprawiających kondycję stóp i nóg.

 

ABSOLWENT POSIADA KWALIFIKACJE I UMIEJĘTNOŚCI W ZAKRESIE:

 • diagnozowania chorób stóp
 • pielęgnacji kończyn dolnych w tym uwzględniając ćwiczenia ruchowe modelujące kończyny dolne i odciążające bolesne miejsca
 • zabiegów podologicznych wykonywanych na stopach: cukrzycowych z hiperkeratozą, modzelami, nagnotkami, wrastającymi paznokciami etc.

 

created by: Strony Internetowe Łódź