Kosmetologia

Opis kierunku

KOSMETOLOGIA I STOPNIA

Tryb: stacjonarne i niestacjonarne
Czas trwania: 3 lata
Tytuł po zakończeniu nauki: licencjat

 

INFORMACJE OGÓLNE

Koncepcja kształcenia na kierunku kosmetologia, na studiach pierwszego stopnia, wszechstronnie przygotowuje studentów  w zakresie docelowych kompetencji zawodowych.

Absolwenci uzyskają stopień licencjata oraz wiedzę praktyczną i teoretyczną zarówno w zakresie przeprowadzenia diagnozy skóry, zaplanowania właściwego zabiegu kosmetologicznego, dobrania odpowiednich procedur zabiegowych  w pielęgnacji ciała, twarzy, stóp, dłoni,  w zgodzie z panującymi trendami, z uwzględnieniem wskazań i przeciwskazań  w odniesieniu do indywidualnych cech pacjenta. Ponadto absolwenci przygotowani są do współpracy z lekarzem dermatologiem oraz podejmowania działań prozdrowotnych i profilaktycznych w ochronie i promocji zdrowia. Podczas studiów I stopnia  studenci mają możliwość dokonania wyboru  jednej spośród trzech ścieżek kształcenia, które umożliwiają zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie współczesnych trendów w kosmetologii estetycznej i anti age, podologii oraz spa, odnowy biologicznej z elementami dietetyki.


ATUTY KIERUNKU

PRAKTYKA

Oprócz wiedzy teoretycznej studenci uczestniczą w zajęciach praktycznych, w profesjonalnie urządzonych pracowniach specjalistycznych: pracowniach kosmetologii pod patronatem KLAPP COSMETICS i pod patronatem PEEL MISSION, pracowni spa i masażu pod patronatem HABYS, pracowni podologii pod patronatem PODOPHARM I IQ NAILS, pracowni mikrobiologii, laboratorium chemicznym. 

PRESTIŻ

Współpraca z wiodącymi markami w branży: KLAPP COSMETICS, PODOPHARM, HABYS.

NOWOCZESNY PROGRAM

Studia realizowane są z użyciem nowoczesnych form kształcenia, podczas których studenci korzystają z profesjonalnych urządzeń, aparatów, narzędzi i profesjonalnych kosmetyków wiodących światowych marek. Dzięki temu planują i wykonują zabiegi z zakresu kosmetologii, podologii , spa i odnowy biologicznej.

DOŚWIADCZONA KADRA

Wykwalifikowana kadra praktyków: lekarzy, kosmetologów, dermatologów, fizjoterapeutów, wizażystów.

DODATKOWE POKAZY, KURSY, SZKOLENIA
Możliwość uczestnictwa w atrakcyjnych kursach i szkoleniach podnoszących kompetencje, zakończonych certyfikatami.

created by: Strony Internetowe Łódź