Powered by Smartsupp

Kosmetologia

Kosmetologia I stopnia

KOSMETOLOGIA I STOPNIA

Tryb: stacjonarne i niestacjonarne
Czas trwania: 3 lata
Tytuł po zakończeniu nauki: licencjat

INFORMACJE OGÓLNE:

Absolwenci uzyskają stopień licencjata oraz wiedzę praktyczną i teoretyczną zarówno w zakresie przeprowadzenia diagnozy skóry, zaplanowania właściwego zabiegu kosmetologicznego, dobrania odpowiednich procedur zabiegowych  w pielęgnacji ciała, twarzy, stóp, dłoni,  w zgodzie z panującymi trendami, z uwzględnieniem wskazań i przeciwskazań  w odniesieniu do indywidualnych cech pacjenta. Ponadto absolwenci przygotowani są do współpracy z lekarzem dermatologiem oraz podejmowania działań prozdrowotnych i profilaktycznych w ochronie i promocji zdrowia. 

ATUTY KIERUNKU:

PRAKTYKA


60% zajęć to zajęcia praktyczne prowadzone w  profesjonalnie urządzonych pracowniach specjalistycznych: kosmetologicznej, masażu, podologicznej, wizażu i stylizacji, trychologicznej.

PRESTIŻ


Współpraca z wiodącymi markami w branży: KLAPP COSMETICS, PODOPHARM, HABYS.


NOWOCZESNY PROGRAM


Studia realizowane są z użyciem nowoczesnych form kształcenia, podczas których studenci korzystają z profesjonalnych urządzeń, aparatów, narzędzi i profesjonalnych kosmetyków wiodących światowych marek. Dzięki temu planują i wykonują zabiegi z zakresu kosmetologii, podologii , spa i odnowy biologicznej.


DOŚWIADCZONA KADRA

Wykwalifikowana kadra praktyków: lekarzy, kosmetologów, dermatologów, fizjoterapeutów, wizażystów.


DODATKOWE POKAZY, KURSY, SZKOLENIA

Możliwość uczestnictwa w atrakcyjnych kursach i szkoleniach podnoszących kompetencje, zakończonych certyfikatami.

ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA:

KOSMETOLOGIA REGENERACYJNA I ANTI AGEING Z ELEMENTAMI DIETOTERAPII - nowość - dotyczy rekrutacji 2024/2025!

Absolwent kierunku kosmetologia, studia pierwszego stopnia, przygotowany jest do pracy w gabinetach kosmetycznych w pełnym zakresie świadczonych usług (przeprowadza zabiegi: pielęgnacyjne, upiększające, korekcyjne i lecznicze z uwzględnieniem zabiegów  anti ageing). 

Podjęcie ścieżki kształcenia Kosmetologia regeneracyjna i anti ageing z elementami dietoterapii pozwala na uzyskanie szczegółowej wiedzy z zakresu problematyki skóry dojrzałej. Nabycie umiejętności przeprowadzenia zabiegów kosmetycznych dostosowanych do potrzeb klienta tj. zabiegów pielęgnacyjnych, upiększających, leczniczych, a także umiejętności praktycznych w zakresie poprawy stanu i kondycji skóry dojrzałej z wykorzystaniem nowoczesnych technik stosowanych w kosmetologii.

Posiada także umiejętności wykonywania podstawowych zabiegów z zakresu masażu ciała i odnowy biologicznej z zastosowaniem nowoczesnej aparatury. Posługuje się  językiem specjalistycznym z zakresu nauk o zdrowiu.

 

Kosmetologia regeneracyjna i anti ageing z elementami dietoterapii:– głównym zadaniem tej ścieżki kształcenia jest poprawa jakości życia klientów gabinetów kosmetycznych. Pozwala  ona usunąć niedoskonałości o różnym podłożu (wiotkość skóry, zmarszczki, atopowe zapalenie skóry, trądzik, blizny potrądzikowe, rozszerzone pory, zaczerwienienia skóry, trądzik różowaty, przebarwienia i nierównomierny koloryt), co przekłada się na satysfakcję  własnego wyglądu. Kosmetologia regeneracyjna i anti ageing z elementami dietoterapii nastawiona jest przede wszystkim na działania regeneracyjne i anti ageing, ale również leczy zaawansowane zmiany skóry. W dużej mierze skupia się na zahamowaniu procesów starzenia się skóry oraz zwalczaniu wielu  problemów natury estetycznej. Poza problematyką starzenia  się skóry zajmuje się również regeneracją ciała.

Słuchacz ścieżki kształcenia Kosmetologia regeneracyjna i anti ageing z elementami dietoterapii zdobędzie umiejętność właściwego doboru metod zabiegowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta.

Posiada wiedzę na temat współpracy z lekarzem dermatologiem, chirurgiem plastycznym oraz lekarzem medycyny estetycznej w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo. Absolwent naszej Uczelni jest przygotowany do zapewnienia pacjentowi komfortu psychicznego podczas wykonywania zabiegów przeciwstarzeniowych i regencyjnych , kreatywności w zakresie poprawy estetyki i piękna ludzkiego ciała. Specjalność Kosmetologia regeneracyjna i anti ageing z elementami dietoterapii łączy przedmioty z zakresu: kosmetologia pielęgnacyjna skóry dojrzałej, elementy dietetyki w pielęgnacji ciała, zaawansowane techniki makijażu i stylizacji, aparatura w zabiegach anti-aging, medycyna przeciwstarzeniowa, lasery w medycynie i kosmetologii, podstawy żywienia człowieka, fizjoterapia w odnowie biologicznej, psychologia stresu i metody relaksacyjne.

KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA W PRAKTYCE

Absolwent tej ścieżki kształcenia to wykwalifikowany Kosmetolog- specjalista w zakresie Kosmetologii Estetycznej i anti age, zajmującej się poprawianiem kondycji skóry, niwelowaniem oznak starzenia się ciała , a także wykazujący umiejętności właściwego doboru metod i zabiegów przywracających zdrowy i estetyczny wygląd skóry.

Wybierając tą  ścieżkę kształcenia student zdobędzie wiedzę i umiejętności z zakresu szeroko pojętej kosmetologii estetycznej, która oprócz zagadnień stricte kosmetologicznych zawiera w swoim obszarze wiele treści z przedmiotów medycznych, takich jak onkologia skóry,  fizykoterapia,  dietetyka, trychologia. Zapozna się z  aparaturą wykorzystywaną  w modelowaniu sylwetki. Zostanie zapoznany  z działem  laseroterapii i współczesnych terapii światłem. Warto podkreślić również student zdobędzie umiejętności w zakresie  efektywnego zarządzania firmą z branży beauty  i technikami sprzedaży.

  

ABSOLWENT POSIADA KWALIFIKACJE I UMIEJĘTNOŚCI W ZAKRESIE:

 

 • dobierania procedur we  współczesnych  trendach w pracy z ciałem
 • wykorzystania  aparatury w modelowaniu sylwetki
 • laseroterapii i współczesnych terapii światłem
 •  umiejętności praktycznych związanych z pielęgnacją skóry zdrowej, ale także dotkniętej problemami skórnymi, skóry starzejącej się (zabiegi anti-aging), wspomaganiem leczenia chorób skóry, niwelowaniem defektów skórnych,
 • zaplanowania odpowiednich działań pielęgnacyjno-leczniczych w zależności od ogólnego stanu zdrowia pacjenta z wykorzystaniem odpowiednich nowoczesnych technologii fizykalnych,
 • współpracy z lekarzami oraz innymi specjalistami zajmującymi się bezpośrednio lub pośrednio utrzymywaniem skóry i jej przydatków w jak najlepszej kondycji (fizjoterapeuci, dietetycy, psychologowie),
 • zarzadzania firmą i technikami sprzedaży
SPA I ODNOWA BIOLOGICZNA Z ELEMENTAMI DIETETYKI

Kształcenie w dziedzinie   SPA i odnowa biologiczna z elementami dietetyki, to wiedza i kompetencje, które przygotują absolwenta do pracy z pacjentami odczuwającymi potrzebę poprawy zdrowia, kondycji, wyglądu i samopoczucia. Student, oprócz wykształcenia kosmetologicznego zdobędzie  wiedzę na temat specjalistycznych zabiegów na ciało,  umiejętności w zakresie alternatywnych technik masażu,  kompetencje w zakresie aktualnych trendów w pielęgnacji i upiększaniu ciała oraz zostanie zapoznany z działaniami profilaktycznymi w zakresie kształtowania i modelowania sylwetki.

 

ABSOLWENT POSIADA KWALIFIKACJE I UMIEJĘTNOŚCI W ZAKRESIE:

 

 • dobierania procedur we  współczesnych  trendach w pracy z ciałem
 • wykorzystania i obsługi aparatury kosmetycznej SPA,
 • medycyny fizykalnej - laseroterapia,
 • krioterapia,
 • ultradźwięki,
 • aromaterapii,
 • fitoterapii,
 • dietetyki, alternatywnych technik masażu
PODOLOGIA

Studia na kierunku Kosmetologia, ścieżka kształcenia  Podologia  mają na celu przygotowanie studentów do badania, diagnozowania i leczenia wad, zniekształceń i zaburzeń funkcji stóp.

Ukończenie ścieżki kształcenia „podologia”, wyposaża absolwenta w wiedzę i umiejętności pozwalające podjąć się profilaktyki i leczenia stóp. Przede wszystkim jest on w stanie rozpoznać różne choroby i udzielić pacjentowi wskazówek dotyczących leczenia i pielęgnacji. Fachowa wiedza, jaką uzyska student, pozwoli mu też w przyszłości na stosowanie specjalistycznych preparatów kosmetycznych i podstawowych środków farmaceutycznych. Będzie mógł on także wykonywać zabiegi korekcyjne i pielęgnacyjne.

Szeroka gama przedmiotów, jakie znajdują się w programie studiów kosmetologicznych, ścieżka kształcenia Podologia na naszej Uczelni, pozwala studentom nabyć specjalistyczną wiedzę i kompetencje m.in. do wykonywania specjalistycznych zabiegów związanych z wrastającymi paznokciami, usuwaniem hiperkeratozy i modzeli, rekonstrukcji uszkodzonej płytki paznokciowej, zakładania klamer korygujących, stosowania drenażu limfatycznego kończyn dolnych, a także innych technik masażu poprawiających kondycję stóp i nóg.

ABSOLWENT POSIADA KWALIFIKACJE I UMIEJĘTNOŚCI W ZAKRESIE:

 • diagnozowania chorób stóp
 • pielęgnacji kończyn dolnych w tym uwzględniając ćwiczenia ruchowe modelujące kończyny dolne i odciążające bolesne miejsca
 • zabiegów podologicznych wykonywanych na stopach: cukrzycowych z hiperkeratozą, modzelami, nagnotkami, wrastającymi paznokciami etc.

OPŁATY:

OPŁATA REKRUTACYJNA:

85 zł 0 zł

CZESNE NA KIERUNKU KOSMETOLOGIA I STOPNIA*:

Stacjonarne: 3300 zł / semestr

 • I i II rok 12 rat w wysokości 550 zł
 • III rok 6 rat w wysokości 550 zł i 4 raty w wysokości 825 zł

Niestacjonarne: 3300 zł / semestr

 • I i II rok 12 rat w wysokości 550 zł
 • III rok 6 rat w wysokości 550 zł i 4 raty w wysokości 825 zł

* obowiązuje dla umów zawartych po 01.01.2024 r.

ZASADY REKRUTACJI:

Aby zostać studentem WSBiNoZ należy zdać maturę na poziomie podstawowym i złożyć komplet wymaganych dokumentów.

WYMAGANE DOKUMENTY:
 • oryginał/odpis świadectwa dojrzałości
 • kolorowe zdjęcie w formacie JPG o wymiarach 20mmx25mm, w rozdzielczości co najmniej 300 dpi na nośniku danych
 • dowód osobisty do wglądu
 • aktualne orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do studiowania wystawione przez lekarza medycyny pracy (skierowanie na badania odbierzesz w Biurze Rekrutacji)

created by: Strony Internetowe Łódź