Kosmetologia

Kosmetologia I stopnia

KOSMETOLOGIA I STOPNIA

Tryb: stacjonarne i niestacjonarne
Czas trwania: 3 lata
Tytuł po zakończeniu nauki: licencjat

INFORMACJE OGÓLNE:

Absolwenci uzyskają stopień licencjata oraz wiedzę praktyczną i teoretyczną zarówno w zakresie przeprowadzenia diagnozy skóry, zaplanowania właściwego zabiegu kosmetologicznego, dobrania odpowiednich procedur zabiegowych  w pielęgnacji ciała, twarzy, stóp, dłoni,  w zgodzie z panującymi trendami, z uwzględnieniem wskazań i przeciwskazań  w odniesieniu do indywidualnych cech pacjenta. Ponadto absolwenci przygotowani są do współpracy z lekarzem dermatologiem oraz podejmowania działań prozdrowotnych i profilaktycznych w ochronie i promocji zdrowia. 

ATUTY KIERUNKU:

PRAKTYKA


60% zajęć to zajęcia praktyczne prowadzone w  profesjonalnie urządzonych pracowniach specjalistycznych: kosmetologicznej, masażu, podologicznej, wizażu i stylizacji, trychologicznej.

PRESTIŻ


Współpraca z wiodącymi markami w branży: KLAPP COSMETICS, PODOPHARM, HABYS.


NOWOCZESNY PROGRAM


Studia realizowane są z użyciem nowoczesnych form kształcenia, podczas których studenci korzystają z profesjonalnych urządzeń, aparatów, narzędzi i profesjonalnych kosmetyków wiodących światowych marek. Dzięki temu planują i wykonują zabiegi z zakresu kosmetologii, podologii , spa i odnowy biologicznej.


DOŚWIADCZONA KADRA

Wykwalifikowana kadra praktyków: lekarzy, kosmetologów, dermatologów, fizjoterapeutów, wizażystów.


DODATKOWE POKAZY, KURSY, SZKOLENIA

Możliwość uczestnictwa w atrakcyjnych kursach i szkoleniach podnoszących kompetencje, zakończonych certyfikatami.

ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA:

KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA W PRAKTYCE - nowość!!!

Absolwent tej ścieżki kształcenia to wykwalifikowany Kosmetolog- specjalista w zakresie Kosmetologii Estetycznej i anti age, zajmującej się poprawianiem kondycji skóry, niwelowaniem oznak starzenia się ciała , a także wykazujący umiejętności właściwego doboru metod i zabiegów przywracających zdrowy i estetyczny wygląd skóry.

Wybierając tą  ścieżkę kształcenia student zdobędzie wiedzę i umiejętności z zakresu szeroko pojętej kosmetologii estetycznej, która oprócz zagadnień stricte kosmetologicznych zawiera w swoim obszarze wiele treści z przedmiotów medycznych, takich jak onkologia skóry,  fizykoterapia,  dietetyka, trychologia. Zapozna się z  aparaturą wykorzystywaną  w modelowaniu sylwetki. Zostanie zapoznany  z działem  laseroterapii i współczesnych terapii światłem. Warto podkreślić również student zdobędzie umiejętności w zakresie  efektywnego zarządzania firmą z branży beauty  i technikami sprzedaży.

  

ABSOLWENT POSIADA KWALIFIKACJE I UMIEJĘTNOŚCI W ZAKRESIE:

 

 • dobierania procedur we  współczesnych  trendach w pracy z ciałem
 • wykorzystania  aparatury w modelowaniu sylwetki
 • laseroterapii i współczesnych terapii światłem
 •  umiejętności praktycznych związanych z pielęgnacją skóry zdrowej, ale także dotkniętej problemami skórnymi, skóry starzejącej się (zabiegi anti-aging), wspomaganiem leczenia chorób skóry, niwelowaniem defektów skórnych,
 • zaplanowania odpowiednich działań pielęgnacyjno-leczniczych w zależności od ogólnego stanu zdrowia pacjenta z wykorzystaniem odpowiednich nowoczesnych technologii fizykalnych,
 • współpracy z lekarzami oraz innymi specjalistami zajmującymi się bezpośrednio lub pośrednio utrzymywaniem skóry i jej przydatków w jak najlepszej kondycji (fizjoterapeuci, dietetycy, psychologowie),
 • zarzadzania firmą i technikami sprzedaży
SPA I ODNOWA BIOLOGICZNA Z ELEMENTAMI DIETETYKI

Kształcenie w dziedzinie   SPA i odnowa biologiczna z elementami dietetyki, to wiedza i kompetencje, które przygotują absolwenta do pracy z pacjentami odczuwającymi potrzebę poprawy zdrowia, kondycji, wyglądu i samopoczucia. Student, oprócz wykształcenia kosmetologicznego zdobędzie  wiedzę na temat specjalistycznych zabiegów na ciało,  umiejętności w zakresie alternatywnych technik masażu,  kompetencje w zakresie aktualnych trendów w pielęgnacji i upiększaniu ciała oraz zostanie zapoznany z działaniami profilaktycznymi w zakresie kształtowania i modelowania sylwetki.

 

ABSOLWENT POSIADA KWALIFIKACJE I UMIEJĘTNOŚCI W ZAKRESIE:

 

 • dobierania procedur we  współczesnych  trendach w pracy z ciałem
 • wykorzystania i obsługi aparatury kosmetycznej SPA,
 • medycyny fizykalnej - laseroterapia,
 • krioterapia,
 • ultradźwięki,
 • aromaterapii,
 • fitoterapii,
 • dietetyki, alternatywnych technik masażu
PODOLOGIA

Studia na kierunku Kosmetologia, ścieżka kształcenia  Podologia  mają na celu przygotowanie studentów do badania, diagnozowania i leczenia wad, zniekształceń i zaburzeń funkcji stóp.

Ukończenie ścieżki kształcenia „podologia”, wyposaża absolwenta w wiedzę i umiejętności pozwalające podjąć się profilaktyki i leczenia stóp. Przede wszystkim jest on w stanie rozpoznać różne choroby i udzielić pacjentowi wskazówek dotyczących leczenia i pielęgnacji. Fachowa wiedza, jaką uzyska student, pozwoli mu też w przyszłości na stosowanie specjalistycznych preparatów kosmetycznych i podstawowych środków farmaceutycznych. Będzie mógł on także wykonywać zabiegi korekcyjne i pielęgnacyjne.

Szeroka gama przedmiotów, jakie znajdują się w programie studiów kosmetologicznych, ścieżka kształcenia Podologia na naszej Uczelni, pozwala studentom nabyć specjalistyczną wiedzę i kompetencje m.in. do wykonywania specjalistycznych zabiegów związanych z wrastającymi paznokciami, usuwaniem hiperkeratozy i modzeli, rekonstrukcji uszkodzonej płytki paznokciowej, zakładania klamer korygujących, stosowania drenażu limfatycznego kończyn dolnych, a także innych technik masażu poprawiających kondycję stóp i nóg.

ABSOLWENT POSIADA KWALIFIKACJE I UMIEJĘTNOŚCI W ZAKRESIE:

 • diagnozowania chorób stóp
 • pielęgnacji kończyn dolnych w tym uwzględniając ćwiczenia ruchowe modelujące kończyny dolne i odciążające bolesne miejsca
 • zabiegów podologicznych wykonywanych na stopach: cukrzycowych z hiperkeratozą, modzelami, nagnotkami, wrastającymi paznokciami etc.

OPŁATY:

OPŁATA REKRUTACYJNA:

85 zł 0 zł

CZESNE NA KIERUNKU KOSMETOLOGIA I STOPNIA*:

Stacjonarne: 3000 zł / semestr

 • I i II rok 12 rat w wysokości 500 zł
 • III rok 6 rat w wysokości 500 zł i 4 raty w wysokości 750 zł

Niestacjonarne: 3000 zł / semestr

 • I i II rok 12 rat w wysokości 500 zł
 • III rok 6 rat w wysokości 500 zł i 4 raty w wysokości 750 zł

* obowiązuje dla umów zawartych po 01.05.2023 r.

ZASADY REKRUTACJI:

Aby zostać studentem WSBiNoZ należy zdać maturę na poziomie podstawowym i złożyć komplet wymaganych dokumentów.

WYMAGANE DOKUMENTY:
 • oryginał/odpis świadectwa dojrzałości
 • kolorowe zdjęcie w formacie JPG o wymiarach 20mmx25mm, w rozdzielczości co najmniej 300 dpi na nośniku danych
 • dowód osobisty do wglądu
 • aktualne orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do studiowania wystawione przez lekarza medycyny pracy (skierowanie na badania odbierzesz w Biurze Rekrutacji)

created by: Strony Internetowe Łódź