Poznaj nas bliżej...

Pracownia VR

Specjalistyczna Pracownia Wirtualnej Rzeczywistości (VR) to przestrzeń, z której korzystają studenci prawa i kryminologii WSBiNoZ. Symulatory wirtualnej rzeczywistości pozwalają stworzyć przestrzeń dydaktyczną, która realnie byłaby zbyt kosztowna, niebezpieczna, czy wręcz niemożliwa do zaaranżowania. Dzięki temu studenci mogą badać ślady pozostawione w miejscu zbrodni, bądź uczestniczyć w symulacji rozprawy sądowej, wcielając się w rolę sędziego, prokuratora, czy adwokata. Z technologii VR korzystają obecnie największe światowe uniwersytety, takie, jak Harvard, czy Stanford. Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu jest pierwszą w regionie łódzkim oraz jedną z niewielu w kraju uczelni, która wykorzystuje technologię VR w procesie kształcenia. Pracownia powstała przy współpracy z firmą Asseco Data Systems.

Pracownia wyposażona jest w dwa symulatory:

Symulator VR  - Procedury Kryminalistyczne

Symulator VR  - Wirtualna Sala Sądowa

 

O pracowni VR w mediach:

Pracownia wirtualnej rzeczywistości - Teleekspress TVP

Pracownia VR na łódzkiej uczelni. Pierwsza taka w regionie, otwarta dla studentów prawa i kryminologii - Radio Łódź (radiolodz.pl)

​Wirtualne zbieranie śladów na miejscu zbrodni - RMF 24

Pracownia wirtualnej rzeczywistości dla studentów prawa i kryminologii (tvp.pl)

TV TOYA

Wirtualny świat zbrodni i sala sądowa - Life in Łódzkie

Oględziny zwłok i zabezpieczenie miejsca zbrodni. Nowy wirtualny wymiar kształcenia przyszłych kryminologów w Łodzi | Express Ilustrowany

Pierwsza w regionie łódzkim specjalistyczna pracownia wirtualnej rzeczywistości została otwarta w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi - Młodzi w Łodzi (mlodziwlodzi.pl)

Otwarcie pracowni VR w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi - pracownia VR, prawo i kryminologia, studia, Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu - Studia (dlastudenta.pl)

Otwarcie pracowni VR w WSBiNoZ - Studia - artykuły - Artykuły dla studentów i absolwentów - studiowanie - dział studia - Student NEWS

 

WSBiNoZ Łódź. Otwarto pracownię wirtualnej rzeczywistości (otouczelnie.pl)

https://opinieouczelniach.pl/artykul/nowy-wymiar-ksztalcenia-otwarcie-pracowni-wirtualnej-rzeczywistosci/

https://www.uczelnie.pl/miasto/lodz/artykul,wsbinoz-otworzylo-pracownie-vr,20448.html

WSBiNoZ otworzyła pracownię VR! (studialodz.com)

Symulator VR „Procedury kryminalistyczne” w WSBiNoZ w Łodzi (assecods.pl)

Dzięki wirtualnej rzeczywistości będą na miejscu zbrodni i zabezpieczą ślady morderstwa (tokfm.pl)

https://tvtoya.pl/program/koniunktura?vid=28102

Uczelnie w Łodzi otwierają nowe kierunki - czego mogą spodziewać się studenci w roku akademickim 2023/2024 (wyborcza.pl)

 

Prace realizowane w ramach projektu pt. Uczelnia dostępna 2.0,
nr POWR.03.05.00-00-A049/21, którego celem jest niwelowanie barier w dostępności edukacji dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. W ramach realizacji powstała infrastruktura możliwa do wykorzystania dla wielu grup odbiorców.
Projekt współfinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020.

Otwarcie pracowni VR

Asseco Data Systems jest jedną z największych firm IT w Polsce. Dostarcza produkty i usługi, bazujące na oprogramowaniu własnym oraz firm partnerskich, a także rozwiązania infrastruktury teleinformatycznej. Działalność spółki skoncentrowana jest na obsłudze przedsiębiorstw oraz instytucji administracji samorządowej. Asseco Data Systems należy do Grupy Asseco, która jest liderem branży IT w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Grupa działa w 60 krajach na świecie i zatrudnia ponad 32 tys. osób.

https://www.assecods.pl

created by: Strony Internetowe Łódź