Powered by Smartsupp

Erasmus

Aktualności Erasmus+

Studentom wyjeżdżającym na studia lub praktyki programu Erasmus+ pomocą służy nowa strona internetowa erasmus.org.pl

 

Strona jest całkowicie bezpłatna, wystarczy się zalogować. Na stronie Erasmus.com można znaleźć wiele istotnych informacji m.in. o zakwaterowaniu, miejscach realizacji praktyk a także przewodniki miast.

Rekrutacja na mobilności w roku akademickim 2023/2024

Szanowni Studenci!

Zapraszamy do udziału w rekrutacji na mobilności w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2023/2024

 

Rekrutacja na wyjazdy w ramach studiów w semestrze zimowym 2023/2024 odbędzie się w dniach 20-31 marca 2023 r.

Rekrutacja na wyjazdy w ramach praktyk odbędzie się w dniach 20-30 kwietnia 2023 r. (mobilności mogą być realizowane podczas wakacji w bieżącym roku akademickim).

 

Co należy zrobić?

  1. Zapoznaj się z aktualnymi informacjami na temat mobilności w ramach studiów lub praktyk: https://www.wsbinoz.edu.pl/erasmus/program-erasmus/o-programie (zapoznaj się z ofertę uczelni partnerskich, kosztami wyjazdu, dokumentacją i zasadami mobilności).

 

  1. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapisz się na Teams do zespołu ERASMUS+ rekrutacja w ramach mobilności 2023/2024, wpisując kod: mxqdfvz i rozpocznij dyskusję na kanale ogólnym.

 

  1. Wypełnij i wyślij formularz zgłoszeniowy w wyznaczonym terminie, wchodząc na link: https://forms.office.com/e/TLRVn0H0EM (uwaga: formularz zgłoszeniowy można przesłać tylko jeden raz!)

 

  1. Oczekuj na wiadomość na podany w formularzu adres e-mail o wynikach rekrutacji. Wyniki rekrutacji w ramach poszczególnych mobilności zostaną podane do wiadomości w ciągu tygodnia od dnia zakończenia procesu rekrutacji.

 

Powodzenia!

Współpraca z z Hellenic Open University w Grecji w ramach Programu Erasmus +

Informujemy, że podpisaliśmy kolejną umowę partnerską w ramach Programu Erasmus+, tym razem z Hellenic Open University w Grecji.

https://www.eap.gr/el/

 

 

Współpraca z University of Nyíregyháza na Węgrzech w ramach Programu Erasmus +

Informujemy, że podpisaliśmy kolejną umowę partnerską w ramach Programu Erasmus+, tym razem z University of Nyíregyháza na Węgrzech http://www.nyf.hu/

 

Współpraca z International Balkan University w Macedonii w ramach Programu Erasmus +

Informujemy, że podpisaliśmy kolejną umowę partnerską w ramach Programu Erasmus+, tym razem z International Balkan University w Macedonii http://www.ibu.edu.mk/

 

Spotkanie informacyjnie na temat Programu Erasmus +
Współpraca z SMK University of Applied Social Sciences na Litwie w ramach Programu Erasmus +

Informujemy, że podpisaliśmy kolejną umowę partnerską w ramach Programu Erasmus+, tym razem z SMK University of Applied Social Sciences na Litwie https://www.smk.lt/en/

Trwa rekrutacja na wyjazdy na studia zagraniczne w ramach programu Erasmus +

Drodzy Studenci,

Biuro Programu Erasmus + uprzejmie informuje, iż w terminie 03.03.2017r. – 03.04.2017r. trwa rekrutacja na wyjazdy na studia zagraniczne w ramach programu Erasmus + w roku akademickim 2017/18 oraz praktyki zagraniczne w roku akademickim 2016/17.

 

Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji zamieszczone są na stronie internetowej naszej Uczelni, w zakładce Erasmus +:

Studia

Praktyki


Wszystkich zainteresowanych studentów zapraszamy do złożenia wniosku na wyjazd w formie papierowej lub elektronicznej oraz w razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu.

 

KONTAKT:

Biuro Programu Erasmus + WSBiNoZ w Łodzi

dr Wojciech Welskop
erasmus@medyk.edu.pl | T +48 683 44 05

Angelika Janicka
a.janicka@medyk.edu.pl | T +48 683 44 22

Projekty międzynarodowe - zaproszenie na szkolenie do Włoch

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu zaprasza do udziału w wydarzeniu w ramach projektów międzynarodowych.

Zapraszamy do udziału w tygodniowym szkoleniu we Włoszech, w Scafati (niedaleko Neapolu), w ramach projektu Sharing Methods, Growing Ideas, programu Erasmus +,którego głównym celem będzie wymiana doświadczeń i metod pracy z młodzieżą.

Organizator gwarantuje nocleg, wyżywienie, realizację programu na miejscu oraz zwrot kosztów podróży do kwoty 275 euro.

Szczegóły poniżej i w załączonym programie.

Zapraszamy do udziału studentów, absolwentów, słuchaczy studiów podyplomowych, wykładowców, a także osoby zainteresowane tematyką pracy z młodzieżą.

Szkolenie będzie realizowane w języku angielskim w terminie 28.01-05.02.2017.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny: m.luczak@medyk.edu.pl; tel: 42 683 44 26

Zgłoszenia proszę przesyłać mailowo za pomocą formularza zgłoszeniowego do 12.01.2017.

Współpraca z Erasmushogeschool Brussel w Belgii w ramach Programu Erasmus +

Informujemy, iż podpisaliśmy kolejną umowę w ramach Programu Erasmus+, tym razem z Erasmushogeschool Brussel w Belgii https://www.erasmushogeschool.be/

Współpraca z Università degli Studi di Perugia we Włoszech w ramach Programu Erasmus +

Informujemy, iż podpisaliśmy kolejną umowę w ramach Programu Erasmus+, tym razem z Università degli Studi di Perugia we Włoszech http://www.unipg.it/ 

Współpraca z University of Zadar w Chorwacji w ramach Programu Erasmus +

Informujemy, iż podpisaliśmy umowę o współpracy międzynarodowej w ramach Programu Erasmus+ z University of Zadar w Chorwacji. Podjęta współpraca obejmuje szeroko pojęty obszar zdrowia, zatem dotyczy wykładowców i studentów kierunków dietetyka i kosmetologia.

Współpraca z Universidade de Évora w Portugalii w ramach Programu Erasmus +

Informujemy, iż podpisaliśmy kolejną umowę w ramach Programu Erasmus+, tym razem z Universidade de Évora w Portugalii.

http://www.uevora.pt/

Współpraca z Universidade do Algarve w Portugalii w ramach Programu Erasmus +

Informujemy, iż podpisaliśmy kolejną umowę w ramach Programu Erasmus+, tym razem z Universidade do Algarve w Portugalii https://www.ualg.pt/pt 

Stypendia Programu PO WER Program Operacyjny Wiedza, Edukacja, Rozwój

Projekt Zagraniczna mobilność studentów niepełnosprawnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i wspiera mobilność ponadnarodową studentów.

Celem głównym projektu jest pomoc studentom niepełnosprawnym oraz studentom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, chcącym wyjechać na stypendium Erasmus +, aby zrealizować część programu kształcenia w zagranicznej uczelni.


Środki finansowe z Programu PO WER są przeznaczone na stypendia dla:

Studentów WSBiNoZ w Łodzi wyjeżdżających na studia do krajów członkowskich Unii Europejskiej otrzymujących stypendia socjalne.
Studentów niepełnosprawnych WSBiNoZ w Łodzi przy wyjazdach na studia lub praktykę do krajów członkowskich Unii Europejskiej.

Współpraca z Sveučilište u Rijeci w Chorwacji w ramach Programu Erasmus +

Informujemy, iż podpisaliśmy kolejną umowę w ramach Programu Erasmus+, tym razem z Sveučilište u Rijeci (University of Rijeka) w Chorwacji

https://www.uniri.hr

Współpraca z Università di Foggia we Włoszech w ramach Programu Erasmus +

Informujemy, iż podpisaliśmy kolejną umowę w ramach Programu Erasmus+, tym razem z Università di Foggia we Włoszech http://www.unifg.it

created by: Strony Internetowe Łódź