Dla Studenta

Biblioteka

tel.: 042 683 44 22

biblioteka@wsbinoz.plBiblioteka Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu czynna jest w następujące dni tygodnia:

wtorek 12.oo – 15.oo

czwartek 9.oo – 12.oo

piątek 12.oo – 15.oo

 

Studenci studiów niestacjonarnych mają możliwość wypożyczenia książek z Biblioteki WSBiNoZ. W tym celu należy wcześniej wysłać e-mail na adres  biblioteka@wsbinoz.pl z zapytaniem o dostępność książek.

 

Uprzejmie informujemy, iż prolongatę wypożyczeń książek z Biblioteki można dokonać pocztą elektroniczną, pisząc na adres: biblioteka@wsbinoz.pl podając swoje imię i nazwisko.Uczelnia posiada podpisane umowy dotyczące udostępniania księgozbioru Biblioteki w poniżej wymienionych Bibliotekach:

Wojskowe Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi (wckmed.pl)
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Łodzi (pbw.lodz.pl) 

Dostęp do listy tytułów na platformie IBUK LIBRA

Szanowni Studenci

IBUK Libra to wirtualna czytelnia Wydawnictwa Naukowego PWN. Uczelnia umożliwia Studentom WSBiNoZ bezpłatny dostęp do wykupionych tytułów na platformie IBUK Libra.

 

Do rozpoczęcia pracy z IBUKIEM Librą niezbędne jest urządzenie mobilne lub komputer stacjonarny z dostępem do Internetu oraz aktualną wersją przeglądarki

 

Wejście do dostępnych książek na stronie http://libra.ibuk.pl.

 

UWAGA:

Aby móc korzystać z zaawansowanych funkcjonalności, należy jednorazowo utworzyć swoje osobiste konto myIbuk.

 

Domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Wystarczy kliknąć na wybraną publikację, aby zobaczyć informacje o książce wraz z podglądem treści. Aby skorzystać z zaawansowanych funkcji pracy z książką, należy kliknąć na "+ DODAJ DO PÓŁKI myIBUK" i utworzyć swoje osobiste konto myIBUK.

Unikalny kod PIN do zdalnego logowania można otrzymać w bibliotece biblioteka@wsbinoz.pl

Bezpłatne biblioteki cyfrowe

Wybór legalnych źródeł darmowych e-booków.

  • Federacja Bibliotek Cyfrowych: http://tbc.pionier.net.pl - Zamieszczona na stronie wyszukiwarka, umożliwia przeszukiwanie 60 bibliotek cyfrowych tworzonych przez biblioteki, uczelnie, archiwa, muzea i ośrodki badawcze.
  • Opolska Biblioteka Cyfrowa: http://www.obc.opole.pl - Opolska Biblioteka Cyfrowa (OBC) gromadzi i udostępnia zabytki kultury narodowej pochodzące ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej oraz inne publikacje ze zbiorów WBP w Opolu.
  • Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona: http://polona.pl - Biblioteka oferuje teksty literackie, naukowe, dokumenty historyczne, czasopisma, fotografie i inne, których oryginały znajdują się w Bibliotece Narodowej.
  • Otwórz książkę: http://otworzksiazke.pl - Cyfrowy zbiór współczesnych książek naukowych – głównie tych, do których dostęp jest utrudniony, np. z powodu braku na rynku w formie drukowanej.
  • Google Books: http://books.google.com/books - Serwis publikuje nową literaturę, umieszczaną przez autorów książek. Wiele z nich dostępnych jest za darmo.
  • pl - Serwis publikacji wydanych w formie elektronicznej. Zawiera zbiór bezpłatnych ebooków.
  • Polska Biblioteka Internetowa: www.bn.org.pl - Zestaw kilkuset tytułów dostępnych online. Biblioteka Narodowa umożliwia bezpłatny dostęp do szeregu wiodących międzynarodowych baz zawierających pełne teksty artykułów, tekstów źródłowych, specjalistycznych słowników i innych zbiorów niezbędnych do pracy naukowej. Udostępniane są archiwa krajowych dzienników, wycinków prasowych oraz baza prawnicza Lexis.pl

 

Bazy pełnotekstowe:

Academic Search Complete

https://www.ebsco.com/products/research-databases/academic-search-complete

 

Wielodziedzinowa baza pełnotekstowa, obejmuje ponad 7.100 czasopism pełnotekstowych, w tym ponad 6.100 czasopism recenzowanych naukowo. Baza zawiera ponadto opisy i abstrakty artykułów z ponad 11.200 czasopism. Tematyka bazy obejmuje nauki społeczne, humanistyczne, medyczne, biomedyczne, psychologię, rolnictwo, nauki ścisłe, techniczne i wiele innych dziedzin. Academic Search Complete oferuje kluczowe informacje z wielu unikalnych źródeł, dostępnych wyłącznie w tej kolekcji. Archiwa w formacie PDF sięgają 1887 roku. Baza obejmuje m.in. ok. 3.000 czasopism w pełnym tekście indeksowanych w bazie SCOPUS, ponad 800 czasopism pełnotekstowych z nauk ścisłych indeksowanych w bazie ISI Science Citation Index (biologia, chemia, fizyka, matematyka, nauki techniczne i biomedyczne), ponad 700 czasopism pełnotekstowych z zakresu nauk społecznych indeksowanych w ISI Social Sciences Citation Index, ok. 900 czasopism pełnotekstowych z zakresu nauk medycznych i biomedycznych indeksowanych w bazie MEDLINE, ponad 700 czasopism z zakresu psychologii indeksowanych w specjalistycznej bazie PsycINFO, ponad 440 czasopism z zakresu pedagogiki i edukacji indeksowanych w specjalistycznej bazie ERIC i wiele innych.

 

 

Health Source-Nursing/Academic Edition

https://health.ebsco.com/products/health-source-nursing-academic-edition

 

 

Zawiera ok. 550 czasopism pełnotekstowych oraz abstrakty i cytowania z ponad 800 czasopism z nauk medycznych, a w szczególności z zakresu pielęgniarstwa i ochrony zdrowia;

 

 

Bazy bibliograficzne:

Medline

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/

 

Kluczowa baza z zakresu medycyny wydawana przez Narodową Bibliotekę Medycyny USA. Zawiera indeksy i abstrakty artykułów z ponad 4.800 czasopism z zakresu medycyny, pielęgniarstwa, stomatologii, weterynarii, ochrony zdrowia i nauk biomedycznych. Ok. 1.100 czasopism indeksowanych w MEDLINE jest dostępnych w pełnym tekście w bazie Academic Search Complete. W bazie są zawarte opisy bibliograficzne z Index Medicus, International Nursing Index, Index to Dental Literature, HISTLINE, SPACELINE, PREMEDLINE®, AIDSLINE®, BIOETHICSLINE® oraz HealthSTAR®.

 

ERIC

http://www.ciniba.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=122%3Aeric&catid=15%3Abazy-danych&Itemid=36&lang=pl

 

Baza wydawana przez Edukacyjne Centrum Informacji finansowane przez Departament Edukacji USA, zawiera ponad 1,3 miliona opisów bibliograficznych oraz linki do ponad 317.000 pełnotekstowych dokumentów z dziedziny szkolnictwa, edukacji i nauk społecznych z archiwami od 1966 r.

 

GreenFILE

http://web.b.ebscohost.com/ehost/search/basic?vid=0&sid=b5639463-78df-4103-a9bb-86915f794c9b%40pdc-v-sessmgr01

 

Zawiera informacje bibliograficzne z badań dotyczących różnych aspektów wpływu człowieka na środowisko naturalne. Zawarta w bazie kolekcja publikacji naukowych, popularnonaukowych i dokumentów rządowych obejmuje problematykę globalnego ocieplenia, ekologicznych sposobów budowania, zanieczyszczenia środowiska, zrównoważonego rolnictwa, odnawialnych źródeł energii, wtórnego wykorzystania odpadów (recycling) i wiele innych tematów. Baza zawiera ok. 470.000 opisów bibliograficznych oraz pełny tekst 5.500 artykułów pochodzących ze źródeł w wolnym dostępie.

Academica

ACADEMICA
Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych

Miliony publikacji dostępne w Bibliotece Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu!

Miło nam poinformować, że Biblioteka Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi udostępnia zbiory platformy Academica, która umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej.

Academica to dostęp do 3 539 387 publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego.

Publikacje chronione prawem autorskim są dostępne na dedykowanych terminalach w bibliotekach należących do systemu Academica. Publikacje można przeglądać w Bibliotece WSBiNoZ w pok. 104 w godzinach otwarcia na przeznaczonym do tego celu komputerze. Jeśli nie znajdą Państwo w Academice poszukiwanej publikacji, to warto zgłosić ten brak bibliotekarzowi. Dzięki współpracy z Biblioteką Narodową każda współczesna publikacja książkowa (od XIX wieku) może zostać w ciągu kilku dni zeskanowana i dodana do zbiorów. Więcej informacji można znaleźć w podręczniku czytelnika Academici.

Publikacje niechronione prawem autorskim lub licencjonowane, oznaczone zieloną kropką, są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez żadnych ograniczeń. Przeglądać katalog i wyświetlać zbiory, które nie podlegają ochronie prawnoautorskiej lub które zostały udostępnione na odpowiednich licencjach, można z dowolnego komputera z dostępem do Internetu na stronie academica.edu.pl.

Zapraszamy serdecznie!

Zasoby cyfrowe

Otwarte zasoby edukacyjne z różnych obszarów tematycznych

https://e-wsiz.edu.pl/index.php/artykuly-blokowe/123-katalog-kursow-dostepny

Publikacje online z dziedziny PEDAGOGIKI

bezpłatne zasoby z dziedziny pedagogiki specjalnej zamieszczone są na stronie internetowej Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie  

http://www.aps.edu.pl/uczelnia/wydawnictwo/publikacje-online/?c=1

 

 

Zasoby cyfrowe z zakresu prawa i kryminologii.

created by: Strony Internetowe Łódź