Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Podolog - w trosce o zdrowe stopy

« wróć

Jeszcze do niedawna na hasło podolog, Polacy pytali ze zdziwieniem, co to takiego? Dopiero w przypadku, gdy ktoś walczył od wielu miesięcy, a nawet lat z wrastającymi paznokciami, czy innymi schorzeniami obejmującymi stopy, pojęcie podologii okazywało się być zbawiennym odkryciem.

 

Co ciekawe, w innych krajach Europy podologia była znana już od dawna.

 

W Polsce dopiero w styczniu 2015 r. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby polskiego rynku pracy oraz zakresu jej stosowania (Dz.U. z dnia 28 sierpnia 2014 r. poz. 1145). Wówczas podolog trafił na listę zawodów. Od tego czasu, zyskuje coraz większą popularność. Wszystko dlatego, że naprawdę pomaga.

 

Czym zajmuje się podologia?

 

Podolog to ktoś pomiędzy lekarzem, a kosmetologiem. Poza tym, że zna się doskonale na pielęgnacji stóp i dba o to, by były one piękne i zdrowe, jest w stanie rozróżnić wiele chorób (także tych, które wykraczają poza obszar samych stóp).

 

Podolog bada wzajemne zależności przypisane różnym działom nauki. Dzięki temu, jest w stanie doradzić np. zbadanie tarczycy, czy zmianę diety, celem poprawy zdrowia całego organizmu. Stopy są dla podologa swego rodzaju księgą objawów różnych chorób pacjenta (cukrzyca, grzybica, problemy hormonalne itp.).

 

Jak stać się podologiem?

 

W zależności od kraju, kryteria są inne, a zakres działań specjalisty podologii także się różni. Dla przykładu, w Stanach Zjednoczonych podologią zajmują się lekarze, w Niemczech są to osoby bez wykształcenia medycznego, a po państwowych szkoleniach. Z tego względu i nazewnictwo tego zawodu bywa różne: podolog, podiatra, chiropoda.

 

W Polsce należy zapisać się do szkoły, która posiada określoną wiedzę, certyfikaty oraz oferuje wiedzę teoretyczną i praktyczną. Tak też jest w przypadku naszej Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu.

 

Studia podyplomowe o specjalności: podologia, przeznaczone są dla osób posiadających dyplom ukończenia szkoły wyższej z zakresu kosmetologii, fizjoterapii, kierunków studiów medycznych: pielęgniarki i położne, innych kierunków medycznych i około-medycznych, do absolwentów AWF, do osób z wykształceniem wyższym prowadzących działalność z zakresie usług kosmetycznych i SPA, promotorów zdrowia oraz innych osób, którzy pragną poszerzyć swoją wiedze z tego zakresu.

 

Absolwent naszych studiów podyplomowych ze specjalnością: podologia, jest wyposażony w wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne z tego obszaru wiedzy. Rozpoznaje choroby stóp, diagnozuje, przeprowadza terapię podologiczną (także przy użyciu specjalistycznego sprzętu), udziela porad i wskazówek. Zna się na preparatach leczniczych.

 

Nasi studenci nabywają kompetencji do wykonywania zabiegów związanych z wrastającymi paznokciami, usuwaniem hiperkeratozy i modzeli, rekonstrukcji uszkodzonej płytki paznokciowej, zakładania klamer korygujących, ortotyki, stosowania drenażu limfatycznego kończyn dolnych, a także innych technik masażu poprawiających kondycję stóp i nóg.

 

Nasze studia podyplomowe pozwalają na uzyskanie wiedzy z zakresu diagnostyki, leczenia i profilaktyki chorób kończyn dolnych, a także pielęgnacji stóp.

 

Coraz zdrowsze stopy Polaków

 

Jeszcze niedawno temu z problemem wrastających paznokci, szło się do chirurga. Tam zazwyczaj przygoda zaczynała się od początku. W momencie gdy chirurg wycinał paznokieć, nie leczył faktycznej przyczyny problemu. W gabinecie podologicznym, po wstępnym rozpoznaniu problemu, dochodzi do wdrożenia odpowiedniej terapii, która może trwać nawet kilka miesięcy, a nawet lat.

 

Na forach roi się od entuzjastycznych komentarzy pacjentów gabinetów podologicznych: „w końcu mam swój paznokieć!”, „nie wiedziałam, że uda się wygrać z problemem uszkodzenia płytki mojego paznokcia”, „już miałem jechać do Niemiec na rekonstrukcję”.

 

Polska staje się coraz bardziej nowoczesna i otwarta na różne techniki leczenia. Nasza szkoła przygotowuje swoich uczniów do zawodów przyszłości – są to specjalności, które wymagają bieżącego zdobywania nowej wiedzy i wdrażania się w innowacyjne technologie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

created by: Strony Internetowe Łódź