Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Trychologia – ostatnia deska ratunku dla zniszczonych włosów

« wróć

Trycholog to osoba, która dba, by Twoje włosy były grube i zdrowe. Można go nazwać kosmetologiem od włosów, ale tak naprawdę jest to całkiem odrębna profesja. Bezpośrednią przyczyną rozwoju tej specjalności jest stale rosnąca skala problemów ze skórą głowy oraz włosami.

 

Zadaniem trychologa jest nie tylko pielęgnacja skóry głowy w trakcie specjalistycznych zabiegów, ale także diagnoza problemów skóry głowy i włosów. Posiada on rozległą wiedzę dotyczącą wzrostu i regeneracji włosów, która pozwala mu dbać o ich kondycję i przeciwdziałać wypadaniu.

 

Usługi świadczone przez trychologa wspierają często leczenie farmakologiczne prowadzone przez lekarzy (np. w przypadku łuszczycy, łupieżu, nadmiernego wypadania włosów, łysienia o różnym podłożu, zaburzeń hormonalnych, cukrzycy, nowotworów), albo wręcz je zastępują – w sytuacjach, gdy przyczyny problemów z włosami są pozachorobowe (zła dieta, zmęczenie, źle dobrane środki pielęgnacji i stylizacji włosów).

 

Bardzo często wizyta u trychologa to ostatnia deska ratunku dla kobiet, które same doprowadziły do osłabienia włosów. Dla włosów szkodliwe jest m.in. regularne farbowanie i nadwyrężanie ich w trakcie częstych zabiegów stylizacyjnych.

 

Trychologia to dziedzina nauki i praktyki z pogranicza kosmetologii i medycyny estetycznej. Można się jej uczyć w ramach kursów albo osobnych studiów magisterskich z trychologii (przeważnie są to 2-letnie studia II stopnia).

Studia trychologiczne prowadzone przez praktyków

Trychologia to dziedzina na pograniczu medycyny i kosmetologii, która bada, diagnozuje i rozwiązuje problemy związane ze skórą głowy oraz włosami. Trycholog zajmuje się więc nadmiernym wypadaniem włosów, ich przetłuszczaniem i podrażnieniami skóry. Do niego zgłaszają się osoby, które pragną, by ich włosy były zdrowe i zachowane w dobrej kondycji. Trychologia dysponuje dziś szeregiem skutecznych metod diagnostycznych oraz zabiegów i preparatów leczniczych. Jest ona stale rozwijającą się dziedziną, która coraz częściej korzysta z zaawansowanych technologii, dlatego z pewnością warto rozważyć wybór tej ścieżki zawodowej.

 

Przedstawiamy Państwu 2 – letnie studia trychologiczne II stopnia, po których absolwent posiądzie rozległą wiedzę dotyczącą wzrostu i regeneracji włosów, co w rezultacie pozwoli mu przedstawić klientowi metody leczenia i pielęgnacji włosów. Studia kierowane są do osób, które chcą się nauczyć m.in.: planowania i wykonywania zabiegów trychologicznych, właściwego doboru kosmetyków i zabiegów na włosy dostosowanych do indywidualnych potrzeb skóry klienta czy przeprowadzenia wstępnej diagnostyki trychologicznej.

 

Wyspecjalizowany trycholog wykonuje zabiegi pielęgnacyjne i dobiera odpowiednie terapie służące poprawie kondycji włosów i skóry owłosionej.

Studia trychologiczne – zyskane umiejętności i kompetencje

Usługi świadczone przez wykwalifikowanego trychologa wspierają często leczenie farmakologiczne prowadzone przez lekarzy (np. w przypadku łuszczycy, łupieżu czy łysienia o różnym podłożu) lub wręcz je zastępują – w sytuacjach, gdy przyczyny problemów z włosami nie wynikają z chorób. Wtedy odpowiedzialność za taki stan rzeczy mogą ponosić zła dieta, zmęczenie lub źle dobrane środki pielęgnacji i stylizacji włosów. Stąd tak konieczne jest posiadanie przez trychologów interdyscyplinarnej wiedzy z zakresu nauk medycznych i nauk o zdrowiu, która da im możliwość podejmowania efektywnej współpracy z różnymi specjalistami m.in. z lekarzem dermatologiem. Współczesne zabiegi trychologiczne pozwalają na zaangażowanie specjalistycznej aparatury i narzędzi, a także preparatów pozwalających na poprawę stanu skóry głowy i włosów.

 

Zachęcamy do zapoznania się z atrakcyjnym kierunkiem studiów, jakim jest trychologia. Jest on bardzo przyszłościowy, ponieważ absolwent może znaleźć pracę w gabinetach trychologicznych, klinikach dermatologicznych, gabinetach medycyny estetycznej i kosemtologii oraz w profesjonalnych salonach fryzjerskich z trychologią.

created by: Strony Internetowe Łódź