Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

PRISM

« wróć

Tytuł projektu:  A VET toolkit PRomoting digitization in the agriculture Industry for Sustainable farMing

Numer projektu: 2020-1-PL01-KA202-081518

Program:  Erasmus + partnerstwo strategiczne w obszarze edukacji zawodowej i szkolenia

Koordynator:  Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu

Czas trwania projektu: 01.10.2020 – 30.09.2022

Strona www: prism-euproject.eu

Facebook: www.facebook.com/PrismProjectEu

Instagram: www.instagram.com/prism_projecteu



Opis:


W 2015 roku Agenda ONZ na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030 zobowiązała się do wyeliminowania głodu, osiągnięcia bezpieczeństwa żywnościowego i lepszego odżywiania ludzkości oraz promowania zrównoważonego rolnictwa (2. cel zrównoważonego rozwoju - 2nd SDG), co jest ambitnym celem, ponieważ około 800 milionów ludzi na całym świecie cierpi z powodu głodu - do 2050 r. - będzie produkować 70% więcej żywności.
Niestety, obecnie rzeczywistość jest taka, że ​​udział rolnictwa w globalnym PKB skurczył się do zaledwie 3%, nasilając problem głodu i niedoboru żywności, ponieważ wprowadzono bardzo niewiele innowacji i postępów technologicznych w tym sektorze, aby umożliwić wydajne, bezpieczne i przyjazne dla środowiska rolnictwo w ramach rolnictwa 4.0.
Wszystkie kraje partnerskie borykają się z problemami związanymi z rolnictwem, a rolnicy borykają się z wyzwaniami związanymi zabezpieczaniem żywności, zmianami klimatycznymi, niedoborem zasobów naturalnych i nie tylko.
Mimo że Wspólna Polityka Rolna (WPR) Europy podjęła w 2013 r. próbę przeprojektowania i modernizacji sektora, aby doprowadzić do daleko idących zmian w celu wzmocnienia pozycji rolników w łańcuchu produkcji żywności, rolnictwo i działalność rolnicza nadal funkcjonują w „tradycyjny” sposób bez podążania za postępami rolnictwa 4.0.
Mając to wszystko na uwadze, wierzymy, że nasz projekt PRISM jako współpraca między 7 instytucjami partnerskimi (2 z Polski, Włoch, Malty, Północnej Macedonii, Grecji i Cypru) przyczyni się do rozwoju Otwartych Zasobów Edukacyjnych dla VET. trenerów, aby sprostać długoterminowym potrzebom rolników w zakresie edukacji, w kierunku innowacyjności i modernizacji rolnictwa w ramach rolnictwa 4.0, aby z czasem zapewnić im środki do życia w ich sektorze.
Celem projektu jest międzynarodowa synergia między tymi 7 europejskimi organizacjami, które mają taką samą potrzebę - POMOC TRENEROM VET W ZDEFINIOWANIU ZRÓWNOWAŻONEGO SEKTORA, W OPARCIU O ROLNICTWO 4.0, POPRZEZ OTWARTE ZASOBY EDUKACYJNE.


Cele projektu:

1. Zaprojektować innowacyjne treści szkoleniowe i metodologie ukierunkowane specjalnie do promowania rolnictwa, w oparciu o zmiany wywołane postępami dokonanymi przez rolnictwo 4.0 i sposób, w jaki mogą być one wdrażane na równi przez wszystkich.

2. Zwiększenie rozwoju zawodowego trenerów VET każdego kraju partnerskiego i innych odpowiednich interesariuszy pracujących w ośrodkach szkoleniowych i instytucjach publicznych, w rolnictwie 4.0, aby skutecznie wspierać rolników w redefiniowaniu zrównoważonego sektora w rolnictwie.

3. Zaprojektować otwarte zasoby edukacyjne dla rolnictwa 4.0, aby pokierować trenerami, wykorzystując wyniki projektu. Platforma e-learningowa zostanie specjalnie opracowana, aby działać jako zestaw narzędzi dla trenerów VET, aby przynosić korzyści w nauczaniu rolników poprzez oferowanie możliwości szkolenia online.


Rola WSBINoZ w projekcie:


będzie kierować zarządzaniem projektem i zobowiązuje się do aktywnego udziału we wszystkich działaniach projektowych w celu wspierania wszystkich partnerów projektu przez cały czas trwania projektu


Partnerzy projektu:

Partnerstwo zostało utworzone zgodnie z celami i zadaniami projektu oraz w zakresie wiedzy fachowej wymaganej do pomyślnej realizacji zaplanowanych działań.
Każdy partner reprezentuje różne konteksty terytorialne i kulturowe, a także różne dziedziny wiedzy. Obejmują one szeroki zakres wymaganych kompetencji, takich jak doświadczenie w zarządzaniu projektami edukacyjnymi w środowisku wielokulturowym, prowadzeniu badań, profesjonalistów i edukacji dorosłych, opracowywanie seminariów szkoleniowych dla trenerów, edukatorów, mentorów, a także umiejętności potrzebne do budowania opinii publicznej i mediów. relacje i seminaria dotyczące technologii cyfrowych, a następnie skuteczna realizacja licznych działań upowszechniających.

1. MALTA  - MECB LTD 
http://www.mecb.com.mt
poprowadzi IO1 „PRISM Beginners’ Guide to Agriculture 4.0 ”, jak również drugie międzynarodowe spotkanie.

2. WŁOCHY - INSTITUTO SUPERIORE MINUTOLI 
https://www.istitutosuperioreminutoli.edu.it
poprowadzi krótkie szkolenie C2 dla rolników i zorganizuje trzecie międzynarodowe spotkanie.

3. MACEDONIA - FONDACIJA AGRO CENTAR ZA EDUKACIJA FACE
http://ace.org.mk/
będzie kierować programem IO3 „PRISM VET Curriculum for Agriculture 4.0” i będzie odpowiedzialny za organizację końcowego międzynarodowego spotkania w ramach projektu.

4. CYPR - STANDO LTD
https://www.standoutedu.com/
będzie odpowiedzialny za opracowanie IO2 „PRISM Collection of Case-Studies on Agriculture 4.0” oraz Planu Upowszechniania projektu.

5. POLSKA - STOWARZYSZENIE ARID
http://lacjum.org/
poprowadzi krótkie szkolenie C1 dla trenerów VET i będzie odpowiedzialny za ocenę projektu i zapewnienie jakości.

6. GRECJA - E-SCHOOL
https://www.euprojects.gr/en/home/
będzie odpowiedzialny za rozwój platformy e-learningowej IO4 - Open Education Resources, opracuowanie strony internetowej projektu i przygotowanie Planu Zrównoważonego Rozwoju i Eksploitacji.

 

Kontakt:

Kontakt do koordynatora projektu: n.burdzy@cb.szczecin.pl  

 

 

KOM

W środę 17 lutego 2021 r. odbyło się spotkanie inauguracyjne projektu PRISM. Ze względu na obowiązujące obostrzenie spotkanie to zostało zorganizowane w formie online. Podczas spotkania partnerzy omówili przyszłe działania i opracowali plan pracy. Projekt PRISM koncentruje się na pomocy rolnikom w przedefiniowaniu zrównoważonego sektora opartego na Rolnictwie 4.0 poprzez zasoby otwartej edukacji VET.

Drugie spotkanie partnerów projektu PRISM

W piątek, 9 kwietnia 2021 r., partnerzy projektu PRISM odbyli drugie spotkanie online, podczas którego omawiali dotychczasowe postępy projektu, monitorowali rozwój rezultatów i planowali kolejne kroki w rozpowszechnianiu projektu.

Trzecie spotkanie projektowe

W środę 9 czerwca 2021 r. partnerzy projektu PRISM spotkali się trzeci raz w formie online. Celem spotkania była wymiana informacji na temat postępów poczynionych w zakresie czterech rezultatów projektu, a także omówienie dalszych kroków dla wszystkich tych rezultatów. Ponadto, biorąc pod uwagę, że pandemia SARS-CoV-2 dobiega końca, partnerstwo podjęło dyskusję na temat organizacji kolejnego spotkania w formie stacjonarnej.

Partnerzy projektu PRISM po raz 4 spotykają się online

W piątek 16 lipca 2021 r. partnerzy Project PRISM odbyli drugie Międzynarodowe Spotkanie Projektowe. Ze względu na ograniczenia wynikające z COVID-19 spotkanie odbyło się online, ale zgodnie z planem obecni byli przedstawiciele wszystkich instytucji. Spotkanie było poświęcone analizie postępów prac w poszczególnych rezultatach. Partnerstwo podsumowało dotychczasowe zrealizowane działania upowszechniające i opracowało plan kolejnych działań związanych, które będą realizowane do kolejnego międzynarodowego spotkania partnerskiego. W związku z poluźnieniem restrykcji dotyczących podróży partnerstwo ustaliło termin kolejnego spotkania stacjonarnego. Spotkanie odbędzie się w siedzibie włoskiego partnera, na Sycylii.

Biuletyn projektu PRISM

Z przyjemnością informujemy o wydaniu pierwszego newslettera projektu PRISM!


Dzięki temu biuletynowi możesz dowiedzieć się o celach projektu, oczekiwanych wynikach i ogólnie o Rolnictwie 4.0.

Ulotka oraz broszura projektowa

created by: Strony Internetowe Łódź