Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

MILEAGE

« wróć

Czas trwania: 01.02.2022 – 31.01.2024

Numer projektu: 2021-1-FR01-KA220-ADU-000033422

Program: Erasmus+

Kluczowa akcja: Współpraca na rzecz edukacji dorosłych

KOORDYNATOR E-SENIORS: INITIATION DES

SENIORS AUX NTIC ASSOCIATION (Francja)

WEBSITE: https://mileageproject.eu/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/mileageproject

SŁOWA KLUCZOWE:

 

 

 

 

 

Opis

Kryzys Covid-19 miał dwa skutki dla seniorów i ich relacji z technologią: (1) zwiększyli oni wykorzystanie Internetu i technologii, aby uniknąć izolacji i pozostać w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi (zwłaszcza młodsi seniorzy) oraz (2) pozostali w tyle i pogłębili przepaść cyfrową (starsi seniorzy i ogólnie osoby z niższym wykształceniem i niskimi umiejętnościami cyfrowymi jeszcze przed kryzysem). Pomimo tego, że większość ("młodszych") seniorów jest zdrowa i bardzo aktywna, wielu z nich już przed kryzysem Covid-19 borykało się z pewnymi problemami, z których wiele nasiliło się podczas pandemii. Na przykład: mniejsza mobilność, większa samotność, spędzanie większej ilości czasu w jednym miejscu (w domu), trudności z robieniem zakupów spożywczych, obawy związane z chorobami i społeczeństwem, brak możliwości zabawy w takim stopniu, w jakim by chcieli. Bycie mobilnym oznacza chodzenie, ale także możliwość prowadzenia samochodu, jazdy autobusem, aby dostać się do różnych miejsc. Ponadto, w czasie kryzysu seniorzy stali się jeszcze bardziej odizolowani. Aż 9 na 10 seniorów stwierdziło, że kryzys w jakiś sposób na nich wpłynął, a większość z nich, 7 na 10, stwierdziło, że kryzys miał na nich duży wpływ "społeczny". Nie mówiąc już o tym, że w dziedzinie opieki zdrowotnej coraz więcej wizyt lekarskich, usług i produktów przenosi się do sfery online, czego wielu z nas doświadczyło w czasie pandemii.

 

W ramach projektu partnerstwo opracuje:

Raport na temat zagrożeń i barier napotykanych w środowisku cyfrowym

Raport przedstawia główne media społecznościowe (Facebook, twitter, YouTube, ale także e-mail, aplikacje komunikatorów...) i inne podobne narzędzia, które są obecnie powszechnie używane, oraz opisuje ryzyko i zagrożenia z nimi związane.

Wirtualne scenariusze zagrożeń

Partnerzy stworzą interaktywne scenariusze naśladujące rzeczywiste środowisko cyfrowe, aby umożliwić seniorom oswojenie się z narzędziami w zabawny i bezpieczny sposób. Scenariusze będą pokazywać najczęściej spotykane oszustwa, fałszywe wiadomości, techniki wyłudzania danych, fałszywe filmy itp. i zwiększą zdolność seniorów do ich rozpoznawania.

Mikro-lekcja: Jak to działa?

Mikro-lekcja miała na celu pokazanie, w jaki sposób "zagrożenia" przedstawione w scenariuszach są tworzone, przez kogo, dlaczego i w jakim celu. Aktualne materiały edukacyjne skierowane do seniorów są nieaktualne i często nie odpowiadają ich potrzebom.

Podręcznik MILEAGE dla edukatorów

Podręcznik ma na celu dostarczenie wiedzy i umiejętności, które pomogą praktykom stać się bardziej efektywnymi w tworzeniu interesującego środowiska edukacyjnego dla seniorów z wykorzystaniem zasobów MILEAGE.

 

PARTNERZY

  • Educator, spolek (Czechy)
  • FRAMEWORK associazione culturale (Włochy)
  • WYZSZA SZKOLA BIZNESU I NAUK O ZDROWIU (Polska)
  • CENTRE FOR ADVANCEMENT OF RESEARCH AND DEVELOPMENT IN EDUCATIONAL TECHNOLOGY LTD-CARDET(Cypr)

 

Jak się z nami skontaktować?

Kontakt do koordynatora krajowego: : j.komorek@wsbinoz.pl 

created by: Strony Internetowe Łódź