Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Period Empowerment Network - newsletter projektowy

« wróć

Temat ubóstwa menstruacyjnego jest ostatnio dosyć popularny i dlatego coraz bardziej zdajemy sobie sprawę, że dla wielu kobiet produkty sanitarne nie są łatwo dostępne. Produkty te są drogie, a brak możliwości ich zakupu jest źródłem wstydu i stresu dla wielu kobiet i dziewcząt.

Ponieważ produkty higieny menstruacyjnej są dla nich najzwyczajniej nieosiągalne miliony użytkowniczek starają się radzić sobie w inny, dostępny dla nich sposób. Tym samym potrzebują one wzmocnienia wiedzy w dziedzinie zdrowia i higieny ale również świadomości środowiskowej i ekologicznej związanej z utylizacją.

Ostatnie badania ujawniły niezliczone i zaskakujące sposoby, w jakie kobiety i dziewczęta radzą sobie ze swoimi okresami, od tworzenia własnych podpasek higienicznych po spódnice miesiączkowe z zaskakujących materiałów. Choć mogą one nie być idealnymi rozwiązaniami, to jednak sprawdzają się; wiele dziewcząt walczy z piętnem, którym nadal naznaczony jest okres i miesiączka.

Opowiadamy się za upodmiotowieniem okresu, aby sprawić, że kobiety nie będą wykluczane ze społeczeństwa lub dyskryminowane w wyniku naturalnego procesu biologicznego jakim jest menstruacja. Nie powinny martwić się o to, gdzie mogą się udać, jak mogą poradzić sobie z okresem czy dostępnością odpowiednich udogodnień, w tym bieżącą wodą i odpowiednią utylizacją.

Projekt PERIOD Empowerment Network ma na celu poprawę wiedzy, umiejętności i postaw osób pracujących z młodzieżą w zakresie zdrowia, higieny i radzenia sobie z miesiączką, jako sposobu na zwiększenie wiedzy na temat okresu i świadomości na temat kobiecego ciała ale również praktyk seksualnych czy seksualności w ogóle. Jest to zatem unikalny i potężny projekt edukacyjny w zakresie zdrowia menstruacyjnego mający na celu wzmocnienie pracowników pracujących na co dzień z młodzieżą i budowanie ich zdolności do ciągłego uczenia się i podnoszenia świadomości na temat zdrowia menstruacyjnego.
Czytaj więcej

created by: Strony Internetowe Łódź