Wysokie stypendia z MON

więcej

Rekrutacja trwa

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej
Prawo
więcej
Psychologia
więcej
Dietetyka
więcej
Kosmetologia
więcej
Pedagogika
więcej

EXPERTISE - 5 spotkanie projektowe na Litwie

« wróć

EXPERTISE - Lego Experience

Celem projektu jest wymiana doświadczeń w zakresie kształcenia ludzi młodych, zwłaszcza tych o mniejszych możliwościach, w kontekście rozwoju ich kompetencji intra- i interpersonalnych, sprzyjających społecznemu włączeniu i umożliwiających im płynniejsze przejście ze środowiska edukacyjnego na rynek pracy. Dzięki współpracy pomiędzy różnymi instytucjami edukacyjnymi, prywatnymi instytucjami szkoleniowymi oraz organizacjami pozarządowymi, projekt EXPERTISE umożliwi utworzenie płaszczyzny komunikacji dla wymiany dobrych praktyk na poziomie europejskim odnoszących się do szkolenia ludzi młodych w celu zwiększenia ich zatrudnialności.

W trakcie piątego, przedostatniego spotkania partnerskiego, które odbyło się w Šiauliai (Litwa) w dniach 15-16 kwietnia 2019 r. Organizacją goszczącą było EDUPLIUS.

Jednym z poruszanych tematów w trakcie spotkania było omówienie metody LEGO SERIOUS PLAY. Metoda ta pozwala rozwijać umiejętności takie jak planowanie strategiczne, budowanie  zespołów, myślenie kreatywne, komunikacja, jak również umiejętność rozwiązywania problemów. Metoda ta powstała w oparciu o wieloletnie badania przeprowadzone w obszarze biznesu, rozwoju organizacji, psychologii  jak również nauki, a jej znaczenie oparte jest na koncepcji "wiedzy dłoni."

Uczestnicy spotkania mieli okazję przećwiczyć w praktyce tą metodę, budując trójwymiarowe modele, wykorzystując wyselekcjonowane klocki LEGO. Zbudowane modele były przedmiotem dyskusji oraz wymiany wiedzy. Ponadto metoda ta ma za zadanie skłaniać wszystkich uczestników do efektywnego dialogu. 

Kolejne spotkanie partnerskie odbędzie się w Polsce, a instytucją goszczącą będzie WSBINOZ.

 

 

 

  

created by: Strony Internetowe Łódź