Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Sposoby na oczyszczanie skóry

« wróć

Twoja cera ciągle płata ci figle? Na twarzy często masz wypryski? Zaskórniki, zarówno te otwarte jak i te zamknięte to twoja udręka? W poniższym artykule poznasz sposoby na oczyszczanie skóry wprost od studentów kosmetologii.

Zacznij od środka

Słowa każdego dietetyka to jesteś tym co jesz. To powiedzenie ma w sobie wiele prawdy. Jeżeli chcesz, żeby twoja cera była gładka i zdrowa, musisz odżywiać się w sposób świadomy i przemyślany. Zrezygnuj z nadmiaru soli i cukru, odstaw w kąt tłuste śmieciowe jedzenie. Ponadto nie zapominaj o nawodnianiu, częste picie wody (szczególnie z cytryną) oczyszcza cały organizm, łącznie ze skórą, która jest największym organem człowieka.

Dokładny demakijaż

Problemy ze skórą często wynikają ze złego demakijażu. Pamiętaj, że resztki kosmetyków mogą zapychać pory, a to skutkuje powstawaniem stanów zapalnych i niedoskonałości. Osoby, które ukończyły studia na kosmetologii uważają, że dokładny demakijaż powinien być kluczowym punktem wieczornej rutyny.

Szczoteczki oczyszczające

Specjalny typ szczoteczek, których celem jest oczyszczenie naszej skóry ze wszelkich zanieczyszczeń. Szczoteczka pozwala pozbyć się martwego naskórka oraz resztek makijażu. Ważne jest jednak to, że posiadaczki bardzo delikatnej skóry nie powinny się na nią decydować. Intensywne mechaniczne podrażnianie cery może skutkować powstawaniem podrażnień.

Maski węglowe

Niezwykle popularne maski tworzone na bazie węgla to naturalny sposób na oczyszczanie skóry. Węgiel ma silne działanie detoksykujące, zwężające pory oraz regulujące ilość wydzielanego sebum. Dzięki swoim składnikom aktywnym rozjaśnia przebarwienia, usuwa wrażenie zmęczenia, a także zwęża pory. Maseczki z węglem aktywnym są więc świetnym wyborem dla osób z problemami skórnymi, gdyż pozwalają ograniczyć powstawanie nowych niedoskonałości, a także pomagają w leczeniu starych.

Toniki

Obecnie wiele kobiet pomija ten element pielęgnacji, a jest to bardzo duży błąd. Toniki są ukojeniem dla cery zmęczonej codziennymi zanieczyszczeniami, warunkami atmosferycznymi czy zabiegami pielęgnacyjnymi (np. pilingiem). Ten kosmetyk uspokaja i detoksykuje, świetnie przygotowuje cerę do nałożenia kremu.

Czysta cera – zdrowa cera

Pamiętaj, że niekiedy problemy ze skórą mogą mieć związek nie tyle z naszymi zachowaniami, a z problemami zdrowotnymi. Pojawiające się niedoskonałości mogą być wynikiem źle pracującej gospodarki hormonalnej, dlatego pamiętaj o tym, że warto zgłosić się do lekarza dermatologa.

created by: Strony Internetowe Łódź