Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Jak dbać o włosy?

« wróć

Jak dbać o włosy?

Piękne, zdrowe i mocne włosy to niezaprzeczalny atrybut kobiecości. Każdej z nas zależy, by jej pasma wyglądały zachwycająco 365 dni w roku. Jak więc o nie dbać, by osiągnąć ten efekt? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Dieta i zdrowy styl życia

Nawet najbardziej skrupulatna pielęgnacja nie wzmocni włosów, jeśli nie dostarczamy im prawidłowego budulca, którym jest dobrej jakości białko, witamin i minerały. Dbanie o kosmyki warto zacząć od wprowadzenia zdrowej, bogatej w składniki odżywcze diety, a także porzucenia złych nawyków takich jak nadmierne spożywanie alkoholu, palenie papierosów, niedosypianie czy prowadzenie siedzącego trybu życia. Jeśli wdrożymy te elementy, codzienna pielęgnacja przyniesie znacznie lepsze rezultaty.

Jak myć włosy?

Włosy myjemy tak często, jak tego potrzebują. U niektórych jest to codziennie, a inni mogą pozwolić sobie na kilkudniowe przerwy. Bez względu na częstotliwość, warto poznać właściwą technikę mycia.

Pamiętajmy, by szampon dobierać nie do rodzaju włosów, ale skóry głowy. To ją bowiem ma on przede wszystkim oczyścić. Środek nakładamy na skórę delikatnie, myjemy opuszkami palców i nie trzemy włosów. Kosmyki wystarczy przeciągnąć pianą z szamponu, nie wymagają dokładniejszego mycia, które powoduje nadmierne tarcie i niszczenie.

Dobrze jest myć głowę dwukrotnie. Pamiętajmy też o stosowaniu letniej wody. Ani zbyt ciepła, ani za zimna nie działa najlepiej na włosy.

Odżywka

Odżywka ma za zadanie zadbać przede wszystkim o nasze kosmyki. Nie nakładamy jej na skórę głowy, bo może wywoływać nadmierne przetłuszczanie. Jeśli włosy są długie, wystarczy, że rozprowadzimy ją na 2/3 jej długości. Specyfik trzymamy według instrukcji na opakowaniu, a następnie dokładnie spłukujemy.

Ostrożnie z suszeniem i prostowaniem

Poddawanie włosów zbyt wysokim temperaturom nie służy ich kondycji. Dlatego ostrożnie stosujmy zarówno suszarkę, jak i prostownicę. Podczas suszenia trzymajmy suszarkę 20 cm od głowy, stosujmy jak najniższą temperaturę podmuchu i suszmy włosy od nasady po końcówki.

Warto rozważyć stosowanie kosmetyków termochłonnych zarówno podczas suszenia, jaki i stosowania prostownicy czy lokówki. Ochroni to włosy przed nadmierną temperaturą. Pamiętajmy też, że lokówkę i prostownicę używamy wyłącznie na suche kosmyki.

Podcinanie

Zwieńczeniem regularnej pielęgnacji jest okresowe podcinanie włosów, by usunąć rozdwajające się końcówki. Nie wyglądają one estetycznie, a ponadto z czasem, uszkadzają włos na całej długości.

Jeśli mimo zastosowania odpowiedniej diety, zmiany stylu życia na zdrowszy i przestrzegania reguł prawidłowej pielęgnacji Twoje włosy pozostawiają wiele do życzenia, warto udać się do specjalisty, czyli trychologa. Zajmuje się on oceną stanu zdrowia na podstawie kondycji kosmyków. Dzięki odpowiednim badaniom stwierdzi czego brakuje naszemu organizmowi i zaleci postępowanie, które przywróci blask nie tylko naszym włosom, ale i całemu ciału.

created by: Strony Internetowe Łódź