Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Dlaczego warto zostać studentem?

« wróć

Studia to wyjątkowy czas w życiu młodego człowieka. Stanowią swoisty rytuał przejścia między dzieciństwem a dorosłością. Studiowanie bowiem to zdecydowanie więcej niż nauka. Często wiąże się z nim przeprowadzka do innego miasta, samodzielne mieszkanie, pierwsza praca, a także nowe kontakty towarzyskie. Jedni mogą uważać ten okres za przedłużanie sobie dzieciństwa, jednak dla wielu młodych ludzi jest to czas rozglądania się po świecie i odnajdywania w nim dla siebie miejsca. I chociażby dla tego doświadczenia warto zostać studentem. Sprawdź pozostałe powody, dla których warto podjąć studia.

Bez względu na to, na jakim kierunku podejmiesz kształcenie, czy to będzie kosmetologiadietetyka, fizyka czy fizjoterapia, warto studia potraktować przede wszystkim jako szkołę życia.  Oczywiście zdobędziesz na nich niezbędną do wykonywania przyszłego zawodu wiedzę i umiejętności, ale czasem to nie wszystko, co jest potrzebne do  osiągnięcia sukcesu zawodowego. Potrzebna jest również doza odpowiedzialności za samego siebie i poczucie wpływu na swój los, by nie czekać biernie na okazje, ale samemu je kreować. I tego, jeśli zechcesz, studia mogą Cię nauczyć. A co zyskasz, poza tym?

Zniżki!

Status studenta wiąże się z licznymi zniżkami w wielu miejscach. Przede wszystkim będziesz jeździć taniej komunikacją miejską, ale też w promocyjnej cenie skorzystasz z oferty kulturalnej i rekreacyjnej miasta. Studenckie zniżki często obowiązują w kinach, teatrach, siłowniach czy na basenie.

Dużo czasu wolnego

To tyczy się niestety tylko studentów dziennych. Ich zajęcia rozłożone są na cały tydzień i często pozostawiają wiele czasu na dodatkowe aktywności. Jedni poświęcają się wtedy dorywczej pracy lub zgłębiają swoje pasje. Jeśli studiujesz dziennie, dobrze się zastanów, jak zagospodarować swój czas. To, jak spędzisz go teraz, z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Pierwsza praca

Zdecydowanie łatwiej znaleźć pierwszą pracę, posiadając status studenta. Mimo, że nie masz zbyt wielkiego doświadczenia, pracodawcy mogą postrzegać Cię jako atrakcyjnego pracownika ze względu na niższe koszty Twojego zatrudnienia. Tutaj zyskują obie strony: Ty zdobywasz doświadczenie zawodowe i poszerzasz CV, a pracodawca oszczędza.

Stypendium

Stypendium to znakomita możliwość na wzbogacenie studenckiego budżetu, który jak wiadomo zawsze jest za mały. Niektórzy mogą ubiegać się o stypendium socjalne, a dla wszystkich dostępne jest stypendium naukowe. O to drugie trzeba się trochę postarać, ale z pewnością warto dla kilkuset złotych więcej w miesiącu.

Kontakty

Prócz tego, że na studiach zdobędziesz wiedzę i umiejętności, zdobędziesz także kontakty, które mogą przydać Ci się w przyszłości. Nigdy nie wiadomo, kiedy studencka przyjaźń przerodzi się we wspólny biznes lub kiedy znajomy ze studiów poleci Cię w swojej firmie. W tym okresie życia warto więc poznawać jak najwięcej ludzi.

Imprezy

Studia to również czas, kiedy trzeba się po porostu wyszaleć. Kiedy, jak nie teraz? Młodość ma w końcu swoje prawa, a po studiach z pewnością pojawią się zupełnie inne wyzwania życiowe, zmianie ulegną też nasze priorytety. Bawcie się więc, byle odpowiedzialnie.

created by: Strony Internetowe Łódź