Władze WSBiNoZ z wizytą studyjną w Danii

Kanclerz WSBiNoZ Michał Orski oraz Wicekanclerz Przemysław Pirek biorą udział w wizycie studyjnej i szkoleniu dla kadry zarządzającej polskimi uczelniami w Aalborg Universitet w Danii.

Wizyta jest częścią projektu: "Liderzy w zarządzaniu uczelnią" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) koordynowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Celem szkolenia jest poprawa kompetencji zarządczych kadry zarządzającej dzięki poznaniu dobrych praktyk w zakresie: konsolidacji uczelni, współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, rozwoju nowych metod edukacyjnych i kompetencji studentów oraz kadry akademickiej, współpracy uczelni i instytutów badawczych, internacjonalizacji uczelni, komercjalizacji wyników badań, modeli uczelni, rozwoju kluczowych kompetencji uczelni.

Aalborg University to młody, nowoczesny uniwersytet otwarty na nowe procedury. W ciągu kilka lat stał się ważną instytucją edukacyjną i badawczą. Otrzymał 5 gwiazdek w rankingu QS Stars University Rankings - tyle samo, co słynne uniwersytety: Columbia, Harvard, Oxford czy Cambridge. Ważnym elementem działań uniwersytetu jest międzynarodowa współpraca. Uniwersytet jest członkiem The European Consortium of Innovative Universities, które skupia 10 innowacyjnych europejskich uniwersytetów.