Film interaktywny

więcej

Start rekrutacji

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej
Prawo
więcej
Psychologia
więcej
Dietetyka
więcej
Kosmetologia
więcej
Pedagogika
więcej

Akcja Oddawania Krwi!

« wróć

SAMORZĄD STUDENCKI  wraz z opiekunem, ma zaszczyt zaprosić wszystkich Studentów Uczelni i osoby chętne do AKCJI ODDANIA KRWI.

  • 18 maja 2019 tj. w sobotę
  • parking Uczelni przy ul. Piotrkowskiej. Oddawanie krwi odbywać się będzie w specjalnym autobusie w obecności lekarza i pielęgniarek
  • godziny rejestracji dawców krwi to 9.30-12.30 (czyli do 12.30 można się zarejestrować aby móc oddać krew).
  • jeżeli zdecydujecie się to prosimy o zgłoszenie do 15.05.2019 swojej kandydatury na adres samorząd@medyk.edu.pl. Jest to potrzebne do ustalenia przybliżonej ilości "ekwiwalentów kalorycznych".

Pobranie krwi trwa 5-10 minut (około 450 ml), po uprzedniej kwalifikacji przez lekarza. Po pobraniu każdy dawca dostanie "ekwiwalent kaloryczny" czyli paczkę , w której będzie 8 czekolad, batonik).

 

Kilka BARDZO ważnych informacji:

  1. Przed oddaniem krwi zjedz lekkostrawny, niskotłuszczowy posiłek oraz odpowiednio się nawodnij (już dzień przed oddaniem wypij co najmniej 2-3 litry płynów np. woda, soki). Dzień przed oraz w dniu oddania krwi nie spożywaj alkoholu, a kilka godzin przed donacją krwi nie pal papierosów.
  2. Aby się zarejestrować do oddania krwi MUSISZ MIEĆ DOKUMENT TOŻSAMOŚCI np. DOWÓD.
  3. Przed oddaniem krwi zostanie pobrana próbka krwi do bezpłatnych badań np. aby ustalić twoja grupę krwi, morfologia. Wyniki będzie można odebrać po kilku dniach w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi, ul. Franciszkańska 17.25, 91-433 Łódź; tel. 42 61 61 416
  4. Przeciwwskazania do oddania krwi i przywileje - patrz załącznik lub napisz do nas na adres samorząd@medyk.edu.pl

 

Idą wakacje a wraz z nimi niestety jest większa liczba wypadków i operacji, w których krew będzie potrzebna. Dlatego tez prosimy Was o przyłączenie się do AKCJI.

 

Zapraszamy!!!!

created by: Strony Internetowe Łódź