Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

PABSEM

« wróć

Alternatywne podejście do syndromu wypalenia u  osób starszych z wielochorobowością przy współpracy interdyscyplinarnej

Czas trwania projektu: 15.12.2021 - 15.12.2023

Numer projektu: 2021-1-LT01-KA220-ADU-000028279

Program: Erasmus+

Kluczowa akcja: Partnerstwa na rzecz współpracy i wymiany dobrych praktyk

Typ akcji: Partnerstwa na rzecz współpracy w edukacji dorosłych

Strona www: http://asterion.altervista.org/multiplier-event/?doing_wp_cron=1666992313.0500879287719726562500 

Słowa kluczowe: Innowacje społeczne, Zdrowie fizyczne i psychiczne, dobrostan, Kreatywność, sztuka i kultura

 

 

 

 

 

 

Cele

Oczekuje się, że w nadchodzącym okresie wskaźnik populacji osób starszych będzie wzrastał w ogólnej liczbie ludności w całej Europie. Spowoduje to konieczność zmiany polityki wobec osób starszych i stworzenia nowych narzędzi. Ze względu na długi proces tej zmiany, dużą rolę u decydentów odegrają organizacje pozarządowe. W ramach tej inicjatywy konsorcjum będzie starało się opracować rozwiązania dla zespołów wypalenia zawodowego wśród osób z wielochorobowością, które znajdują się w niekorzystnej sytuacji. Działania te będą prowadzone nie tylko na ternie naszych intuicji, ale będą miały charakter działań lokalnych, krajowych i unijnych. Partnerstwo składa się z 5 instytucji w tym trzech organizacji pozarządowych, jednego Centrum Edukacji Dorosłych oraz jednego Uniwersytetu.  

 

Działania

W ramach tego projektu zaplanowano trzy rodzaje działań mających na celu poprawę jakości życia osób z wielochorobowością w wieku powyżej 65 lat. Wszystkie te dziedziny, które są podstawą naszego wniosku, zostały zebrane pod nazwą PABSEM. W tym kontekście celem ogólnym projektu jest zmniejszenie kosztów zdrowotnych starszych osób z wielochorobowością za pomocą alternatywnych podejść do zespołów wypalenia zawodowego oraz podniesienie jakości życia starszych osób wielochorobowością.

Działania, które będą realizowane w tym kontekście są następujące:

  1. międzynarodowe spotkania projektowe
  2. 2 rezultaty projektowe: IO 1 i IO 2
  3. Międzynarodowe Sympozjum

Rezultat O1: PABSEM rozwinie nowe rozumienie. Nie ma porównywalnych danych na temat relacji między multi-terapią a wielochorobowością w całej Europie. Nasz projekt będzie okazją do dokonania takiego porównania. Pre-test na początku projektu i porównania post-testowe na końcu projektu dostarczą dokładnych informacji o grupie docelowej. Kroki procesu badawczego w celu zwiększenia możliwości transferu zostaną szczegółowo opisane. W szczególności tematy i kategorie będą jasno określone, tak aby grupa docelowa mogła je łatwo zrozumieć. Można mówić o wielu zmiennych, takich jak proces i środowisko w zespołach wypalenia u starszych osób z wielochorobowością. Zmienne, które wpływają na ten proces, mogą pozytywnie lub negatywnie wpływać na koszty zdrowotne. Jednym z najważniejszych punktów dla prawidłowego funkcjonowania projektu jest poziom możliwości przeniesienia. Podczas transferowalności naszego projektu, analiza jego danych zostanie przeprowadzona poprzez uzyskanie więcej niż jednej opinii eksperckiej.

 

Rezultat O2: Wydanie podręczników i e-booka w celu podniesienia jakości życia osób z chorobami wielonarządowymi. Podręcznik oraz e-book zostanie opracowany dzięki wynikom uzyskanym z badań przeprowadzonych w ramach O1. Podręcznik i e-book będą podzielone na różne rozdziały. Każdy z partnerów będzie zaangażowany w rozwój treści, wnosząc jednocześnie specyfikę zgodną z jego kulturowym kontekstem narodowym, badaniami przeprowadzonymi na temat wielochorobowości i analizą potrzeb wynikającą z poziomu partnerstwa oraz poziomu uczestników i grupy docelowej. Te dwie książki staną się narzędziem pracy dla edukatorów dorosłych, terapeutów sztuki i muzyki, ponieważ dostarczą wskazówek i metodologii, jak wspierać osoby z wielochorobowością podczas zajęć edukacyjnych lub wycieczek. W jednym z rozdziałów znajdą się przykłady dobrych praktyk w tym zakresie, opracowane zarówno przez organizacje edukacyjne, jak i zdrowotne. Lista kontaktów w sektorze muzycznym i artystycznym na obszarach partnerskich zostanie również włączona do dokumentu, aby ułatwić tworzenie kontaktów i strategii pomiędzy dwoma dyscyplinami (sztuka i muzyka). Dołączone zostaną również instrukcje dotyczące procedury tworzenia modeli PABSEM dla zabytków i innych dzieł sztuki.

 

Konsorcjum projektu:

Koordynator

VsI "Saules stygos" - Litwa http://www.saulesstygos.lt

Partnerzy

ULUSLARARASI SANAT EGITIMCILERI DERNEGI (Turcja)

USED Amsterdam - Społeczna Agencja Przedsiębiorczości (Holandia)

WYZSZA SZKOLA BIZNESU I NAUK O ZDROWIU (Polska)

PROMETEO (Włochy) 

created by: Strony Internetowe Łódź