NOWOŚĆ - KRYMINOLOGIA

Z ogromną satysfakcją informujemy, że Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu otrzymała uprawnienia do prowadzenia studiów I stopnia na kierunku KRYMINOLOGIA

Kierunek kryminologia jest dyscypliną interdyscyplinarną, łączącą wiedzę i umiejętności z zakresu prawa, psychologii oraz socjologii.

Studenci tego kierunku zdobywają wszechstronną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, rozpoznawania zjawisk przestępczości kryminalnej, gospodarczej, narkotykowej, zorganizowanej oraz patologii społecznych. Uczą się, jak wykorzystywać wiedzę z zakresu psychologii czy socjologii do rozpoznawania, zapobiegania i zwalczania przestępczości.

Techniki śledcze, profil przestępcy, badanie poszlak, rekonstrukcja zdarzeń to tylko wybrane zagadnienia poruszane podczas studiów. Przykładowe przedmioty obejmować będą:

• Socjologia zachowań dewiacyjnych
  • Psychopatologia
  • Podstawy medycyny sądowej
  • Symptomatologia kryminalna
  • Wiktymologia
  • Warsztaty kryminologiczno-kryminalistyczne
  • Kryminologia eksperymentalna
  • Przestępczość terrorystyczna
  • Profilowanie psychologiczno-kryminalistyczne
  • Laboratorium kryminalistyczne
  • Przestępczość seksualna
  • Ekspertyzy sądowe

W toku studiów przewidziane są zajęcia praktyczne i warsztaty prowadzone m.in. przez sędziów, prokuratorów, kuratorów, mediatorów, funkcjonariuszy Policji oraz Służby Więziennej. Absolwenci kierunku kryminologia zdobędą praktyczne umiejętności do pracy w:  - policja

- więziennictwo

- służby specjalne

- służby celne

- inne instytucje prywatne lub publiczne zapewniające bezpieczeństwo

Studia na kierunku KRYMINOLOGIA będą prowadzone stacjonarnie, niestacjonarnie oraz online.

Zapisz się już dziś!

Formularz rekrutacyjny - Rekrutacja studia I i II stopnia, jednolite magisterskie - Rekrutacja online! - Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu - Łódź (wsbinoz.edu.pl)