I Forum Liderów Edukacji

7 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Pabianicach odbyło się I Forum Liderów Edukacji Powiatu Pabianickiego pod hasłem "Szkoła - społecznością uczącą się", zorganizowane przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego. Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi była partnerem tego wydarzenia.

Forum zgromadziło blisko 100 nauczycieli, dyrektorów szkół, pedagogów, wykładowców i dydaktyków z powiatu pabiankciego, którzy mieli okazję wysłuchać wykładów oraz wymienić się doświadczeniami związanymi z pracą z uczniami. Interesującą prelekcję pt." Uczeń w roli badacza przyrody" wygłosiła Rektor WSBiNoZ dr Teresa Janicka-Panek. Wykład dotyczył konieczności prowadzenia praktycznej edukacji przyrodniczej poprzez podejmowanie zabaw badawczych, eksperymentów oraz projektów w nauczaniu przyrody w szkole.

Spotkanie zakończyła sesja warsztatowa dotycząca m.in. neurodydaktyki, edukacji przyrodniczej.

Forum odbyło się pod patronatem Starosty Pabianickiego Krzysztofa Habury oraz Prezydenta Miasta Pabianic Grzegorza Mackiewicza.