Wesołych Świąt

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Jak rozładować stres przed rozmową kwalifikacyjną?

« wróć

Stres wpływa na nasze samopoczucie i kreatywność. Od nas jednak zależy, czy uczucie zdenerwowania przejmie nad nami kontrolę. Warto zmierzyć się z nim wcześniej, np. poprzez ćwiczenie technik relaksacyjnych oraz przygotowywanie się do rozmowy.

 

Jak powiedziała Virginia Satir: „Życie nie toczy się tak, jak powinno, ale jest takie jak jest. Sposób, w jaki sobie z tym radzisz, stanowi całą różnicę.” Oto kilka wskazówek:

 

  1. Zmierz się ze stresem

Wiesz, że czeka Cię seria rozmów kwalifikacyjnych, a poczucie napięcia wpływa destrukcyjnie na Twoje emocje i zachowanie? Zmierz się z nim już wcześniej. Ujarzmienie stresu to proces długofalowy. Przydatne mogą okazać się książki, takie jak:

Uważność. Trening redukcji stresu metodą mindfuness, autorzy: Bob Stahl i Elisha Goldstein, czy Życie bez stresu, autorstwa Charlotte Watts. Można znaleźć w nich cenne wskazówki i szczegółowo opisane techniki redukujące stres.

 

  1. Przygotuj się do rozmowy

Dobre przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej to połowa sukcesu. W ten sposób wzmocnisz pewność siebie. Dowiedz się więcej m.in. o działalności pracodawcy, utrwal wiadomości zawarte w CV, czy też przećwicz w domu przykładowe sceny rozmowy rekrutacyjnej.

W tym celu warto skorzystać z porad opublikowanych na stronie: https://porady.pracuj.pl

 

  1. Weź głęboki oddech

Brzmi banalnie, ale jest to świetna metoda, którą możesz wykorzystać tuż przed spotkaniem. Znajdź więc ciche i wygodne miejsce, gdzie będziesz mógł na chwilkę usiąść. Zrób powolny i głęboki wdech przez nos, a następnie wydech przez usta. W trakcie tego ćwiczenia pomyśl o czymś miłym i przyjemnym.

 

  1. Myśl pozytywnie i… uśmiechnij się

Pozytywne myśli przeganiają stres i dają efekt tzw. samospełniającej się przepowiedni. Wyobraź sobie, że rozmowa rekrutacyjna przebiegnie sprawnie, nie powtarzaj ciągle w myślach, że nie dasz rady, nie uda się itp.  Pamiętaj o uśmiechu - to najprostszy i najbardziej podstawowy sygnał mimiczny. Wywołuje znakomite pierwsze wrażenie i wprawia nas w dobry nastrój.

created by: Strony Internetowe Łódź