Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Jak rozładować stres przed rozmową kwalifikacyjną?

« wróć

Stres wpływa na nasze samopoczucie i kreatywność. Od nas jednak zależy, czy uczucie zdenerwowania przejmie nad nami kontrolę. Warto zmierzyć się z nim wcześniej, np. poprzez ćwiczenie technik relaksacyjnych oraz przygotowywanie się do rozmowy.

 

Jak powiedziała Virginia Satir: „Życie nie toczy się tak, jak powinno, ale jest takie jak jest. Sposób, w jaki sobie z tym radzisz, stanowi całą różnicę.” Oto kilka wskazówek:

 

  1. Zmierz się ze stresem

Wiesz, że czeka Cię seria rozmów kwalifikacyjnych, a poczucie napięcia wpływa destrukcyjnie na Twoje emocje i zachowanie? Zmierz się z nim już wcześniej. Ujarzmienie stresu to proces długofalowy. Przydatne mogą okazać się książki, takie jak:

Uważność. Trening redukcji stresu metodą mindfuness, autorzy: Bob Stahl i Elisha Goldstein, czy Życie bez stresu, autorstwa Charlotte Watts. Można znaleźć w nich cenne wskazówki i szczegółowo opisane techniki redukujące stres.

 

  1. Przygotuj się do rozmowy

Dobre przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej to połowa sukcesu. W ten sposób wzmocnisz pewność siebie. Dowiedz się więcej m.in. o działalności pracodawcy, utrwal wiadomości zawarte w CV, czy też przećwicz w domu przykładowe sceny rozmowy rekrutacyjnej.

W tym celu warto skorzystać z porad opublikowanych na stronie: https://porady.pracuj.pl

 

  1. Weź głęboki oddech

Brzmi banalnie, ale jest to świetna metoda, którą możesz wykorzystać tuż przed spotkaniem. Znajdź więc ciche i wygodne miejsce, gdzie będziesz mógł na chwilkę usiąść. Zrób powolny i głęboki wdech przez nos, a następnie wydech przez usta. W trakcie tego ćwiczenia pomyśl o czymś miłym i przyjemnym.

 

  1. Myśl pozytywnie i… uśmiechnij się

Pozytywne myśli przeganiają stres i dają efekt tzw. samospełniającej się przepowiedni. Wyobraź sobie, że rozmowa rekrutacyjna przebiegnie sprawnie, nie powtarzaj ciągle w myślach, że nie dasz rady, nie uda się itp.  Pamiętaj o uśmiechu - to najprostszy i najbardziej podstawowy sygnał mimiczny. Wywołuje znakomite pierwsze wrażenie i wprawia nas w dobry nastrój.

created by: Strony Internetowe Łódź