Film interaktywny

więcej

Start rekrutacji

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej
Prawo
więcej
Psychologia
więcej
Dietetyka
więcej
Kosmetologia
więcej
Pedagogika
więcej

Jak negocjować podwyżkę?

« wróć

Na poczucie satysfakcji zawodowej w dużej mierze wpływa wysokość zarobków. Jeśli masz wrażenie, że nie jesteś doceniany pod względem finansowym, nie bój się poprosić o podwyżkę. Przygotuj konkretne argumenty. Sprawdź, o czym jeszcze musisz pamiętać przy negocjowaniu warunków pracy.

 

  1. Poznaj sytuację w branży

Zanim zaczniesz negocjować podwyżkę, dokładnie przeanalizuj swoje szanse na otrzymanie wyższego wynagrodzenia, biorąc pod uwagę aktualną sytuację rynkową. Poznaj stawki oferowane przez konkurencję i sprawdź zarobki na podobnych stanowiskach. Możesz skorzystać z praktycznej wyszukiwarki https://zarobki.pracuj.pl/, która dodatkowo określi, co wpływa na wysokość wynagrodzenia w danym zawodzie.

 

  1. Pokaż, jakie są Twoje najważniejsze zalety

Przed negocjowaniem podwyżki warto zastanowić się nad swoimi dotychczasowymi osiągnięciami zawodowymi. Jeśli pracodawca uświadomi sobie, że posiadane umiejętności rzeczywiście są przydatne na danym stanowisku, chętniej przychyli się do wniosku o podwyżkę. Można pochwalić się zdobytymi certyfikatami oraz opowiedzieć o planowanych działaniach z myślą o doskonaleniu własnych kompetencji. Ambitni pracownicy, którzy są świadomi swojej wartości, mają większe szanse na otrzymanie wyższego wynagrodzenia.

 

  1. Udowodnij, że jesteś wartościowym pracownikiem

Podczas negocjowania podwyżki dobrym pomysłem jest podzielenie się z pracodawcą swoimi pomysłami dotyczącymi dalszego rozwoju firmy. Dzięki temu Twój szef uświadomi sobie, jak wiele korzyści wiąże się z Twoim zatrudnieniem i być może zadecyduje o ustaleniu wyższego wynagrodzenia.

 

Sukces negocjacyjny zależy m.in. od odpowiedniego przygotowania do rozmowy z przełożonym. Zgromadź przekonujące argumenty. Zadbaj także o właściwą mowę ciała. Możesz zastosować techniki relaksacyjne, aby lepiej zapanować nad stresem i uniknąć nerwowych ruchów.

 

 

 

Przeczytaj również:

porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/bola-cie-plecy-oto-6-szybkich-cwiczen-do-wykonania-w-pracy

created by: Strony Internetowe Łódź