Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

5 sposobów, jak radzić sobie ze stresem w pracy

« wróć

Presja czasu, nadmiar obowiązków i uwagi szefa to czynniki wywołujące zdenerwowanie w miejscu zatrudnienia. Wysoki poziom stresu może występować m.in. w zawodach związanych z ratowaniem ludzkiego życia i dbaniem o zdrowie. Dobrym sposobem radzenia sobie z napięciem jest np. regularne uprawianie sportu.

Sposób 1: Zweryfikuj źródło stresu

Na początku warto zastanowić się, co konkretnie powoduje ciągłe spięcia w pracy. Czy są to relacje z innymi pracownikami, trudny projekt, a może współpraca z klientem? Gdy znamy już źródło stresu, możemy zacząć aktywnie działać, czyli np. porozmawiać z przełożonym i wspólnie ustalić rozwiązanie problemu.

Sposób 2: Znajdź czas na wysiłek fizyczny

Po ciężkim dniu w firmie dobrze będzie rozładować wszystkie nagromadzone emocje – doskonale pomoże w tym uprawianie sportu, najlepiej na świeżym powietrzu. Już pół godziny codziennej aktywności fizycznej pozwoli poczuć się znacznie lepiej. Trzeba tylko wybrać formę ruchu, która sprawia przyjemność.

Sposób 3: Zdobywaj wiedzę

Sięganie do badań naukowych, specjalistycznych artykułów i publikacji książkowych ułatwi zrozumienie specyfiki stresu, dzięki czemu będzie można wdrożyć konkretne rozwiązania, zmienić nawyki itd. Dobrym źródłem wiedzy jest książka „Porozumienie bez przemocy. O języku życia” autorstwa Marshalla B. Rosenberga.

Sposób 4: Rozmawiaj z bliskimi

Czasami wystarczy szczera rozmowa z przyjacielem lub członkiem rodziny, aby poczuć się zdecydowanie lepiej. Opowiadanie o przebiegu dnia w pracy i sytuacjach, które miały miejsce, pozwoli przepracować emocje.

Sposób 5: Słuchaj muzyki relaksacyjnej

Po wielu stresujących wydarzeniach w pracy należy się wyciszyć, co nie jest prostym zadaniem. W ukojeniu skołatanych nerwów pomocna będzie spokojna muzyka relaksacyjna, słuchana tuż przed zaśnięciem. Rano obudzimy się zdecydowanie bardziej wypoczęci i pełni energii.

Przeczytaj również: porady.pracuj.pl/z-zycia-pracownika/jak-napisac-wypowiedzenie-umowy-o-prace

created by: Strony Internetowe Łódź