Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

5 sposobów, jak organizować czas na naukę i pracę

« wróć

Łączenie studiów z pracą może wydawać się nieosiągalnym wyzwaniem, szczególnie w przypadku dużej ilości zajęć na uczelni. Istnieją jednak skuteczne sposoby, a kluczem do efektywności będzie odpowiednia organizacja.

 

Sposób 1: Planuj swoje zadania

Często wiele cennych minut tracimy na bezproduktywne czynności, np. przeglądanie stron internetowych, mediów społecznościowych itp. Ustalenie priorytetów i wyznaczenie kolejności zadań pozwoli się zmobilizować i wykonać wszystko szybciej – bez zbędnego rozproszenia. W tym celu przyda się poręczny planner albo kalendarz w formie aplikacji na smartfonie.

Sposób 2: Ćwicz koncentrację

Pracując lub ucząc się, przeważnie myślimy jeszcze o innych rzeczach skutecznie odciągających naszą uwagę. Tymczasem pełna koncentracja na danym zadaniu sprzyja produktywności i pozwala zaoszczędzić czas. Nie warto również wykonywać kilku czynności jednocześnie, ponieważ żadnej z nich nie skończymy w stu procentach.

Sposób 3: Uporządkuj biurko

W miejscu, w którym panuje chaos, zdecydowanie trudniej się myśli. Dobrze jest zadbać o odpowiednią organizację biurka i pozbyć się zbędnych przedmiotów. Tak naprawdę potrzebny będzie jedynie laptop, telefon, długopis i notes do pisania. Czysta, zadbana przestrzeń wpłynie pozytywnie na zdolności koncentracji oraz na samopoczucie.

Sposób 4: Rób sobie przerwy

Długie przesiadywanie przed ekranem komputera lub nad książką powoduje znużenie i zmęczenie, przez co obowiązki stają się bardziej przytłaczające. Warto zatem robić krótkie przerwy, które sprawią, że odzyskamy siły. Można np. wyjść na chwilę na świeże powietrze, napić się kawy czy zjeść kanapkę.

Sposób  5: Wstawaj wcześniej

Zamiast narzekać na ciągły brak czasu, warto zastanowić się, jak wygląda nasz poranek. Wyrobienie w sobie nawyku wczesnego wstawania automatycznie wydłuży dzień i pozwoli sprawniej uporać się ze wszystkimi obowiązkami.

Przeczytaj również: porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/bola-cie-plecy-oto-6-szybkich-cwiczen-do-wykonania-w-pracy

created by: Strony Internetowe Łódź