Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

5 korzyści płynących z praktyk studenckich

« wróć

Na studiach duży nacisk kładzie się na wiedzę teoretyczną, którą mają uzupełnić obowiązkowe praktyki w firmie. To doskonały moment, aby rozpocząć zdobywanie cennego doświadczenia zawodowego, często kluczowego dla dalszej kariery. Korzyści jest wiele – warto więc wykazać się aktywnością i zaangażowaniem.

 

  1. Nauka wybranego zawodu

W jaki sposób sprawdzić, czego nauczyliśmy się na uczelni? Swoje umiejętności można zweryfikować, stawiając pierwsze praktyczne kroki w zawodzie. Podczas stażu możemy też liczyć na pomoc opiekuna, który dokładnie wytłumaczy, na czym polegają przydzielone obowiązki.

  1. Poznanie branży „od podszewki”

Praktyki studenckie są doskonałą okazją, żeby zaznajomić się z branżą, w której będziemy później pracować. Dzięki temu można sprawdzić, jakie środowisko pracy preferujemy, a także przekonać się, czy dane stanowisko pokrywa się z naszymi zainteresowaniami. Poza tym zdobędziemy nową wiedzę, która przyda się w przyszłości.

  1. Zdobywanie kontaktów biznesowych

Praktykant podczas godzin swojej pracy poznaje nie tylko tajniki funkcjonowania przedsiębiorstwa, ale także cały zespół. W ten sposób rozpoczyna się proces budowania sieci kontaktów, który jest bardzo ważnym elementem w karierze zawodowej.

  1. Rozwój kompetencji miękkich

W trakcie praktyk rozwijane będą umiejętności miękkie, które są doceniane na rynku pracy. Można nauczyć się komunikatywności, zarządzania czasem, owocnej współpracy w zespole, radzenia sobie ze stresem.

  1. Zaznajomienie z kulturą organizacyjną

Już podczas studiów można poznać kulturę danego zakładu oraz panujące tam zasady. Sprawdzimy, jakie warunki bardziej nam odpowiadają, ponieważ praca w małej firmie znacząco różni się od zatrudnienia w korporacji. Przekonamy się, czy wolimy bardziej kameralną atmosferę, czy lepiej odnajdujemy się w dynamicznym środowisku. Dzięki temu doświadczeniu podjęcie pierwszej pracy będzie z pewnością mniej stresujące.

Więcej porad dotyczących kariery znajdziesz na:

https://porady.pracuj.pl/kariera-i-rozwoj/

 

 

 

created by: Strony Internetowe Łódź