Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

5 korzyści płynących z praktyk studenckich

« wróć

Na studiach duży nacisk kładzie się na wiedzę teoretyczną, którą mają uzupełnić obowiązkowe praktyki w firmie. To doskonały moment, aby rozpocząć zdobywanie cennego doświadczenia zawodowego, często kluczowego dla dalszej kariery. Korzyści jest wiele – warto więc wykazać się aktywnością i zaangażowaniem.

 

  1. Nauka wybranego zawodu

W jaki sposób sprawdzić, czego nauczyliśmy się na uczelni? Swoje umiejętności można zweryfikować, stawiając pierwsze praktyczne kroki w zawodzie. Podczas stażu możemy też liczyć na pomoc opiekuna, który dokładnie wytłumaczy, na czym polegają przydzielone obowiązki.

  1. Poznanie branży „od podszewki”

Praktyki studenckie są doskonałą okazją, żeby zaznajomić się z branżą, w której będziemy później pracować. Dzięki temu można sprawdzić, jakie środowisko pracy preferujemy, a także przekonać się, czy dane stanowisko pokrywa się z naszymi zainteresowaniami. Poza tym zdobędziemy nową wiedzę, która przyda się w przyszłości.

  1. Zdobywanie kontaktów biznesowych

Praktykant podczas godzin swojej pracy poznaje nie tylko tajniki funkcjonowania przedsiębiorstwa, ale także cały zespół. W ten sposób rozpoczyna się proces budowania sieci kontaktów, który jest bardzo ważnym elementem w karierze zawodowej.

  1. Rozwój kompetencji miękkich

W trakcie praktyk rozwijane będą umiejętności miękkie, które są doceniane na rynku pracy. Można nauczyć się komunikatywności, zarządzania czasem, owocnej współpracy w zespole, radzenia sobie ze stresem.

  1. Zaznajomienie z kulturą organizacyjną

Już podczas studiów można poznać kulturę danego zakładu oraz panujące tam zasady. Sprawdzimy, jakie warunki bardziej nam odpowiadają, ponieważ praca w małej firmie znacząco różni się od zatrudnienia w korporacji. Przekonamy się, czy wolimy bardziej kameralną atmosferę, czy lepiej odnajdujemy się w dynamicznym środowisku. Dzięki temu doświadczeniu podjęcie pierwszej pracy będzie z pewnością mniej stresujące.

Więcej porad dotyczących kariery znajdziesz na:

https://porady.pracuj.pl/kariera-i-rozwoj/

 

 

 

created by: Strony Internetowe Łódź