Trychologia – studia podyplomowe w Łodzi z przyszłością?

Z roku na rok przybywa gabinetów świadczących usługi trychologiczne. Jest to związane zarówno ze wzrostem problemów dotyczących nadwrażliwości skóry głowy, jak i rosnącą świadomością społeczeństwa na temat kompleksowego dbania o włosy. Chcesz wiedzieć, czy trychologia to studia podyplomowe w Łodzi z przyszłością? Sprawdź, gdzie warto studiować kierunek, by zdobyć dobrze płatną pracę.

Dla kogo trychologia?

Trychologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń skóry głowy oraz włosów. Jest szczególnie przydatna dla osób, które mają problemy z wypadaniem kosmyków, łupieżem czy łuszczycą. Kierunek jest skierowany do osób posiadających dyplom ukończenia studiów I lub II stopnia na kierunkach medycznych i około medycznych takich jak:

• kosmetologia;
  • pielęgniarstwo;
  • położnictwo;
  • medycyna;
  • stomatologia;
  • farmacja;
  • analityka medyczna;
  • fizjoterapia;
  • oraz absolwentów innych kierunków studiów z wykształceniem technicznym o

profilu kosmetycznym.

Studia podyplomowe w Łodzi na kierunku trychologia – gdzie studiować?

Jeśli zdecydowałeś się na trychologię, powinieneś wiedzieć, że możliwość studiowanie tego kierunku oferuje kilka uczelni. Jedną z najlepszych szkół w tej dziedzinie jest Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Nasza uczelnia ma świetną reputację i może zaoferować Ci najwyższej klasy edukację w zakresie kierunku związanego z diagnozowaniem i leczeniem schorzeń skóry głowy oraz włosów. Dysponujemy pracownią trychologiczną, która jest dostosowania do odbywania zajęć praktycznych przy wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń. Współpracujemy z wieloma firmami kosmetycznymi. Słuchacze mają możliwość uczenia się od wykładowców, którzy dzięki swojej wiedzy i bogatemu doświadczeniu przygotowują studentów do pracy w zawodzie. Studia podyplomowe w Łodzi na kierunku trychologia trwają 2 semestry. Po ukończeniu specjalizacji absolwenci mają umiejętności z zakresu:

• posługiwania się specjalistyczną terminologią;
  • opisywania procedur zabiegów z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań do ich wykonywania;
  • przeprowadzenia profesjonalnej diagnostyki;
  • obsługi profesjonalnych sprzętów;
  • dobierania specjalistycznych preparatów i kosmetyków;
  • organizowania i zarządzania pracą w sposób nie tylko higieniczny, ale przede wszystkim bezpieczny.

Perspektywy zawodowe dla absolwentów kierunku trychologia

Absolwenci kierunku trychologia mogą znaleźć zatrudnienie wszędzie tam, gdzie oferuje się zabiegi, którym celem jest rozwiązywanie problemów związanych z włosami i skórą głowy. Adepci mogą poszerzyć o usługi trychologiczne ofertę swojego gabinetu kosmetycznego, fryzjerskiego, kliniki medycznej i salonu odnowy biologicznej. Wiele osób decyduje się także na podjęcie pracy w uzdrowiskach, instytutach zdrowia czy firmach kosmetycznych. Nie należy jednak zapominać, że ukończenie studiów to nie wszystko. Praca w zawodzie wymaga nieustannego rozwoju. Dlatego musisz śledzić medyczną prasę, zgłębiać wiedzę o pojawiających się nowych zabiegach, brać udział w konferencjach i dodatkowych kursach.