Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Studiowanie po 40-tce: Wybór uczelni i kierunków dla osób w wieku 40+

« wróć

Coraz więcej osób dąży do rozwoju osobistego, chce pogłębić swoją wiedzę w określonym obszarze, zmienić ścieżkę kariery czy po prostu spełnić życiowe marzenie. Oczywiście wybierając uczelnię i kierunek po 40. roku życia stają przed wieloma wyzwaniami - jak pogodzić naukę z obowiązkami rodzinnymi, jakie kierunki warto studiować, a przede wszystkim jak znaleźć dobrą uczelnię. W tym artykule poruszymy wszystkie te kwestie, aby pomóc Ci podjąć mądrą decyzję.

Dlaczego studia po 40. roku życia to dobra decyzja?

Decyzja o podjęciu studiów po 40. roku życia jest zarówno wyzwaniem, jak i ciekawą przygodą. Studiowanie w takim wieku ma wiele zalet. Przede wszystkim to szansa na rozwinięcie nowych umiejętności, zdobycie kwalifikacji i wiedzy. Co więcej, dzisiejsze technologie umożliwiają studiowanie w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, co jest idealne dla osób pracujących lub mających inne obowiązki. Poza tym dorośli w takim wieku przystępujący do studiów często są bardziej zdyscyplinowani, zorganizowani i skoncentrowani na celu, co przekłada się na lepsze wyniki. Nie należy zapominać, że studia po 40. roku życia to doskonała okazja do poznania nowych ludzi, utrzymania umysłu w dobrej formie i stawiania sobie nowych celów życiowych. Wszystko to sprawia, że warto zdecydować się na ten krok. 

Studia po 40-tce a poprawa pozycji na rynku pracy

Studia po 40-tce stanowią coraz popularniejszy sposób na poprawę własnej pozycji na rynku pracy. Wiele osób decyduje się na podjęcie nauki w późniejszym wieku, zauważając duże korzyści płynące z tego wyboru. Przede wszystkim dodatkowe kwalifikacje i nowe umiejętności zwiększają szanse na znalezienie lepiej płatnej pracy lub uzyskanie awansu. Niemniej ważne jest to, że studia po 40-tce mogą otworzyć drogę do zupełnie nowej kariery. Jednak taka decyzja wymaga dużego zaangażowania i determinacji ze względu na konieczność pogodzenia obowiązków rodzinnych i zawodowych z procesem nauki. 

Co można studiować po 40-tce?

Oferta szkół wyższych jest niezwykle zróżnicowana, a możliwości są praktycznie nieograniczone. Można studiować zarówno kierunki typowo humanistyczne, jak i ścisłe. Wiele osób po 40. roku życia decyduje się na studia podyplomowe w Łodzi, które pozwalają zyskać dodatkowe kwalifikacje zawodowe przydatne przy zmianie branży lub awansie. Zatem jakie kierunki cieszą się w ostatnich latach ogromnym zainteresowaniem? Są to:

  • kosmetologia;
  • pedagogika opiekuńczo-wychowawcza;
  • podologia;
  • zarządzanie oświatą;
  • cyberbezpieczeństwo w praktyce;
  • kryminologia.

Jaką uczelnię wybrać po 40. roku życia?

Wybór odpowiedniej uczelni to duże wyzwanie, zwłaszcza jeżeli decyzję o kontynuacji edukacji podejmujesz po 40.roku życia. Doskonałym wyborem jest Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Jesteśmy placówką, która oferuje bogaty wachlarz kierunków studiów, a nasza kadra wykładowców z wielu dziedzin służy swoją wiedzą i doświadczeniem. Nieustannie rozwijamy swoją ofertę edukacyjną i dokładamy wszelkich starań, aby spełniać oczekiwania naszych studentów.

created by: Strony Internetowe Łódź