Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Studiowanie po 40-tce: Wybór uczelni i kierunków dla osób w wieku 40+

« wróć

Coraz więcej osób dąży do rozwoju osobistego, chce pogłębić swoją wiedzę w określonym obszarze, zmienić ścieżkę kariery czy po prostu spełnić życiowe marzenie. Oczywiście wybierając uczelnię i kierunek po 40. roku życia stają przed wieloma wyzwaniami - jak pogodzić naukę z obowiązkami rodzinnymi, jakie kierunki warto studiować, a przede wszystkim jak znaleźć dobrą uczelnię. W tym artykule poruszymy wszystkie te kwestie, aby pomóc Ci podjąć mądrą decyzję.

Dlaczego studia po 40. roku życia to dobra decyzja?

Decyzja o podjęciu studiów po 40. roku życia jest zarówno wyzwaniem, jak i ciekawą przygodą. Studiowanie w takim wieku ma wiele zalet. Przede wszystkim to szansa na rozwinięcie nowych umiejętności, zdobycie kwalifikacji i wiedzy. Co więcej, dzisiejsze technologie umożliwiają studiowanie w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, co jest idealne dla osób pracujących lub mających inne obowiązki. Poza tym dorośli w takim wieku przystępujący do studiów często są bardziej zdyscyplinowani, zorganizowani i skoncentrowani na celu, co przekłada się na lepsze wyniki. Nie należy zapominać, że studia po 40. roku życia to doskonała okazja do poznania nowych ludzi, utrzymania umysłu w dobrej formie i stawiania sobie nowych celów życiowych. Wszystko to sprawia, że warto zdecydować się na ten krok. 

Studia po 40-tce a poprawa pozycji na rynku pracy

Studia po 40-tce stanowią coraz popularniejszy sposób na poprawę własnej pozycji na rynku pracy. Wiele osób decyduje się na podjęcie nauki w późniejszym wieku, zauważając duże korzyści płynące z tego wyboru. Przede wszystkim dodatkowe kwalifikacje i nowe umiejętności zwiększają szanse na znalezienie lepiej płatnej pracy lub uzyskanie awansu. Niemniej ważne jest to, że studia po 40-tce mogą otworzyć drogę do zupełnie nowej kariery. Jednak taka decyzja wymaga dużego zaangażowania i determinacji ze względu na konieczność pogodzenia obowiązków rodzinnych i zawodowych z procesem nauki. 

Co można studiować po 40-tce?

Oferta szkół wyższych jest niezwykle zróżnicowana, a możliwości są praktycznie nieograniczone. Można studiować zarówno kierunki typowo humanistyczne, jak i ścisłe. Wiele osób po 40. roku życia decyduje się na studia podyplomowe w Łodzi, które pozwalają zyskać dodatkowe kwalifikacje zawodowe przydatne przy zmianie branży lub awansie. Zatem jakie kierunki cieszą się w ostatnich latach ogromnym zainteresowaniem? Są to:

  • kosmetologia;
  • pedagogika opiekuńczo-wychowawcza;
  • podologia;
  • zarządzanie oświatą;
  • cyberbezpieczeństwo w praktyce;
  • kryminologia.

Jaką uczelnię wybrać po 40. roku życia?

Wybór odpowiedniej uczelni to duże wyzwanie, zwłaszcza jeżeli decyzję o kontynuacji edukacji podejmujesz po 40.roku życia. Doskonałym wyborem jest Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Jesteśmy placówką, która oferuje bogaty wachlarz kierunków studiów, a nasza kadra wykładowców z wielu dziedzin służy swoją wiedzą i doświadczeniem. Nieustannie rozwijamy swoją ofertę edukacyjną i dokładamy wszelkich starań, aby spełniać oczekiwania naszych studentów.

created by: Strony Internetowe Łódź