Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Studia z kosmetologii – wybierz z głową!

« wróć

Kosmetologia w ostatnich latach cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Rosnąca świadomość społeczeństwa związana z wyglądem sprawia, że na rynku pracy specjaliści z tej dziedziny są cały czas poszukiwani. Chcesz związać przyszłość z zawodem kosmetologa? Nie wiesz, gdzie iść na studia? Zatem koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Kosmetologia – dla kogo studia?

Aby zostać kosmetologiem, musisz wyróżniać się pewnymi cechami, które ułatwią Ci naukę, a w przyszłości pracę w zawodzie. Dlatego specjaliści z tej dziedziny muszą wykazywać się:

 • łatwością nawiązywania kontaktu;
 • odpowiednim podejściem do klienta;
 • cierpliwością;
 • delikatnością;
 • wyrozumiałością;
 • otwartością;
 • dyskrecją;
 • umiejętnościami manualnymi;
 • chęcią i łatwością przyswajania wiedzy;
 • umiejętnością obsługi sprzętu kosmetycznego.

Gdzie iść na studia z kosmetologii?

Szukając odpowiedniego miejsca do studiowania kosmetologii, warto wybrać Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. W ofercie uczelni dostępne są trzy specjalizacje, w których możesz się rozwijać. Są to:

 • kosmetologia estetyczna w praktyce – po ukończeniu tej ścieżki absolwent jest przygotowany do przywracania i poprawiania urody zgodnie z najnowszym trendami w sposób holistyczny;
 • SPA i odnowa biologiczna z elementami dietetyki – adept specjalności posiada odpowiednią wiedzę i umiejętności do pracy z pacjentami odczuwającymi potrzebę poprawy zdrowia, kondycji, wyglądu i samopoczucia. Co więcej, student poznaje wpływ właściwego odżywiania się na skórę.
 • podologia – wybór dziedziny zajmującej się zdrowiem stóp i paznokci, umożliwia absolwentom podjęcie zatrudnienia jako podolog.

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi to placówka, która oferuje różne formy kształcenia – stacjonarne i niestacjonarne. Dzięki temu każdy może dostosować metodę kształcenia do indywidualnych potrzeb. W programie nauczania nie brakuje zajęć praktycznych w profesjonalnie urządzonych pracowniach, podczas których studenci mogą korzystać z narzędzi, urządzeń i kosmetyków wiodących światowych marek. Co więcej, szkoła wyższa przygotowała dla słuchaczy atrakcyjne kursy i szkolenia podnoszące kompetencje. Wykłady i warsztaty są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę z wieloletnim doświadczenie zawodowym.

Perspektywy zawodowe na rynku pracy

Jak już wspomnieliśmy, kosmetologia w Łodzi to bardzo obiecujący kierunek studiów, ponieważ w dzisiejszych czasach wiele osób korzysta z różnego rodzaju zabiegów estetycznych i leczniczych. Tym samym rynek pracy oferuje absolwentom różne możliwości kariery zawodowej. Osoby, które ukończyły studia, mogą podjąć zatrudnienie w gabinetach medycyny estetycznej, hotelach SPA, obiektach odnowy biologicznej, klinikach dermatologii, gabinetach kosmetologicznych, podologicznych i trychologicznych. Co więcej, są także gotowi na otwarcie własnego biznesu. Doświadczeni kosmetolodzy mogą także pracować w firmach farmaceutycznych i kosmetycznych specjalizujących się w produkcji preparatów dedykowanych konkretnym obszarom ciała.

created by: Strony Internetowe Łódź