Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Studia z kosmetologii – wybierz z głową!

« wróć

Kosmetologia w ostatnich latach cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Rosnąca świadomość społeczeństwa związana z wyglądem sprawia, że na rynku pracy specjaliści z tej dziedziny są cały czas poszukiwani. Chcesz związać przyszłość z zawodem kosmetologa? Nie wiesz, gdzie iść na studia? Zatem koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Kosmetologia – dla kogo studia?

Aby zostać kosmetologiem, musisz wyróżniać się pewnymi cechami, które ułatwią Ci naukę, a w przyszłości pracę w zawodzie. Dlatego specjaliści z tej dziedziny muszą wykazywać się:

 • łatwością nawiązywania kontaktu;
 • odpowiednim podejściem do klienta;
 • cierpliwością;
 • delikatnością;
 • wyrozumiałością;
 • otwartością;
 • dyskrecją;
 • umiejętnościami manualnymi;
 • chęcią i łatwością przyswajania wiedzy;
 • umiejętnością obsługi sprzętu kosmetycznego.

Gdzie iść na studia z kosmetologii?

Szukając odpowiedniego miejsca do studiowania kosmetologii, warto wybrać Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. W ofercie uczelni dostępne są trzy specjalizacje, w których możesz się rozwijać. Są to:

 • kosmetologia estetyczna w praktyce – po ukończeniu tej ścieżki absolwent jest przygotowany do przywracania i poprawiania urody zgodnie z najnowszym trendami w sposób holistyczny;
 • SPA i odnowa biologiczna z elementami dietetyki – adept specjalności posiada odpowiednią wiedzę i umiejętności do pracy z pacjentami odczuwającymi potrzebę poprawy zdrowia, kondycji, wyglądu i samopoczucia. Co więcej, student poznaje wpływ właściwego odżywiania się na skórę.
 • podologia – wybór dziedziny zajmującej się zdrowiem stóp i paznokci, umożliwia absolwentom podjęcie zatrudnienia jako podolog.

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi to placówka, która oferuje różne formy kształcenia – stacjonarne i niestacjonarne. Dzięki temu każdy może dostosować metodę kształcenia do indywidualnych potrzeb. W programie nauczania nie brakuje zajęć praktycznych w profesjonalnie urządzonych pracowniach, podczas których studenci mogą korzystać z narzędzi, urządzeń i kosmetyków wiodących światowych marek. Co więcej, szkoła wyższa przygotowała dla słuchaczy atrakcyjne kursy i szkolenia podnoszące kompetencje. Wykłady i warsztaty są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę z wieloletnim doświadczenie zawodowym.

Perspektywy zawodowe na rynku pracy

Jak już wspomnieliśmy, kosmetologia w Łodzi to bardzo obiecujący kierunek studiów, ponieważ w dzisiejszych czasach wiele osób korzysta z różnego rodzaju zabiegów estetycznych i leczniczych. Tym samym rynek pracy oferuje absolwentom różne możliwości kariery zawodowej. Osoby, które ukończyły studia, mogą podjąć zatrudnienie w gabinetach medycyny estetycznej, hotelach SPA, obiektach odnowy biologicznej, klinikach dermatologii, gabinetach kosmetologicznych, podologicznych i trychologicznych. Co więcej, są także gotowi na otwarcie własnego biznesu. Doświadczeni kosmetolodzy mogą także pracować w firmach farmaceutycznych i kosmetycznych specjalizujących się w produkcji preparatów dedykowanych konkretnym obszarom ciała.

created by: Strony Internetowe Łódź