Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Studia w roku akademickim 2021/22 – stacjonarne czy zdalne?

« wróć

Wybuch epidemii koronawirusa w marcu zeszłego roku sprawił, że zajęcia stacjonarne na uczelniach wyższych w Polsce niemal z dnia na dzień zostały zamrożone. W takim stanie zawieszenia trwamy już prawie półtora roku. Wielu studentów oraz tegorocznych maturzystów zadaje sobie pytanie, czy w kolejnym roku akademickim zajęcia w końcu będą odbywały się stacjonarnie. Czy jest szansa, że od września wrócimy do normalności?

Powrót na uczelnię – od czego zależy?

To, czy w październiku będziemy mogli wrócić do zajęć stacjonarnych, zależy oczywiście od sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju. Teoretycznie póki co wszystko przebiega po myśli zarówno studentów, jak również wykładowców i prowadzących zajęcia. Jeszcze wczesną wiosną rząd zapowiadał, że do końca wakacji wszystkie chętne osoby zostaną zaszczepione przynajmniej jedną dawką, pomyślnie przebiegły też szczepienia całego środowiska akademickiego. Dlaczego zatem rok akademicki 2021/22 w dalszym ciągu jest znakiem zapytania?

Dotychczasowy przebieg pandemii Covid-19 pokazał nam, że sytuacja epidemiologiczna może zmieniać się bardzo dynamicznie. Po początkowym boomie szczepionkowym, w ostatnich tygodniach Narodowy Program Szczepień nieco wyhamował – według statystyk, do końca czerwca przynajmniej jedną dawką zaszczepiono 44,04% osób, a dwiema – zaledwie 32,2%. Nie są to statystyki najgorsze, ale jednocześnie nie na tyle dobre, by z całkowitym optymizmem można było patrzeć w przyszłość. Zwłaszcza w obliczu doniesień o coraz większej liczbie zakażeń koronawirusem wariantu Delta w innych krajach Europy.

Wiosną rzeczniczka resortu edukacji i nauki, Anna Ostrowska, poinformowała, że to, w jakiej formie będą prowadzone zajęcia w przyszłym roku akademickim, będzie zależało przede wszystkim od liczby zachorowań. Ta statystyka w ostatnich dniach jest optymistyczna, ale, jak wspomnieliśmy wcześniej, wszystko może ulec zmianie z powodu wariantu Delta. Anna Ostrowska przyznała zresztą, że Ministerstwo Edukacji i Nauki rozważa kilka scenariuszy na nadchodzący rok akademicki.

Studia na WSBiNoZ w Łodzi – stacjonarnie i online

Wygląda na to, że w obecnej sytuacji trudno wyciągać daleko idące wnioski. Zarówno wykładowcy i władze uczelni wyższych, jak również studenci i kandydaci na studia, powinni być przygotowani na różne scenariusze – tak jak jesteśmy na nie przygotowani my w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.

Wszystkim nam zależy na tym, by jak najszybciej wrócić w pełni do zajęć stacjonarnych i móc swobodnie spotykać się ze wszystkimi naszymi studentami twarzą w twarz. Liczymy, że wydarzy się to już w październiku. Niemniej, jesteśmy również przygotowani na konieczność ponownego prowadzenia części zajęć w trybie zdalnym. Na naszej uczelni już od dłuższego czasu mamy opracowane systemy nauczania online, wykorzystujące platformy e-learningowe, wideokonferencje i wykłady online, dzięki którym studia online są równie produktywne, co stacjonarne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną i wzięcia udziału w rekrutacji na studia prawnicze, psychologię, kryminologię, pedagogikę, kosmetologię czy dietetykę!

created by: Strony Internetowe Łódź