Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Studia online – jak efektywnie uczyć się w domu?

« wróć

Epidemia koronawirusa wywróciła do góry nogami nasze życie na wielu płaszczyznach – także w sferze edukacji. Co prawda uczelnie poradziły sobie z organizacją nauczania zdalnego. Nasza Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi uruchomiła specjalne platformy e-learningowe i dostosowała program zajęć i wykładów tak, by możliwe stało się przyswajanie wiedzy przed ekranem komputera w domu. Teoretycznie zatem wszystko jest w jak największym porządku. Jak to jednak w nauce często bywa: teoria to jedno, a praktyka – zupełnie coś innego…

W obecnych warunkach niemal wszystkie kierunki skutecznie można studiować zdalnie, niezależnie od tego czy chodzi o psychologię, dietetykę czy prawo. Studia online mają wiele korzyści – wiążą się z oszczędnością czasu i pieniędzy, a także większym bezpieczeństwem w warunkach epidemicznych. A jak wygląda sprawa z nauką w domowych czterech ścianach? Sale wykładowe oraz uczelniane biblioteki i czytelnie sprzyjają skupieniu i koncentracji. W warunkach domowych czasami często je utrzymać. Jak skutecznie uczyć się w domu, by studia online były efektywne? Oto nasze rady!

Po pierwsze: ważna jest psychologia – studia online to nie odpoczynek!

Wylegiwanie się w łóżku do ostatniej chwili i przesiedzenie całego dnia w dresach wydaje się bardzo kuszące, ale niekorzystnie wpływa na efektywność i koncentrację. Z punktu widzenia psychologicznego warto przygotować się na „normalny” dzień na uczelni – ubierz się swobodnie, ale wyjściowo, wstań odpowiednio wcześnie, weź prysznic i zjedz śniadanie. W ten sposób odpowiednio przygotujesz ciało i umysł do nauki.

Po drugie: czasem do nauki musisz się zmusić

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że łatwiej powiedzieć niż zrobić – zwłaszcza, że wielu wykładowców z uwagi na obecną – i w dalszym ciągu niezbyt komfortową – sytuację jest nieco bardziej pobłażliwych. Warto samemu narzucać sobie dyscyplinę i zmuszać się do nauki. Przecież w normalnych warunkach nie odpuszczałbyś nauki tak łatwo, prawda?

Po trzecie: zlikwiduj rozpraszacze!

To bardzo ważny, a zarazem bardzo trudny krok na drodze do efektywnej nauki na studiach online. O ile wyłączenie telewizora i odłożenie na bok smartfonu może być proste, o tyle komputer może być dużym wyzwaniem. Przede wszystkim dlatego, że prywatny laptop jest jednocześnie narzędziem do nauki i relaksu. Komputer prywatny podświadomie często kojarzy nam się z rozrywką, ale rozwiązaniem może być założenie na nim drugiego konta, na którym oddajemy się tylko czynnościom związanym ze studiami.

Po czwarte: uporządkowane stanowisko do nauki to podstawa

Przede wszystkim – zapomnij o nauce w łóżku, które kojarzy się z odpoczynkiem i rozleniwieniem. Zamiast tego usiądź przy uporządkowanym biurku, na którym masz dużo miejsca na notatki, zeszyty i podręczniki. Podczas wielogodzinnej nauki przydadzą Ci się też akcesoria, takie jak stolik pod laptop.

Po piąte: Kosmetologia, psychologia, prawo – studia online to wiele przedmiotów!

Kosmetologia, prawo czy psychologia – studia online to – tak samo jak nauczanie stacjonarne – wiele przedmiotów. Zadbaj zatem o brak monotonni podczas nauki w domu. Przygotuj sobie plan na cały dzień, zadbaj o regularne przerwy i każdego dnia poświęcaj czas kilku przedmiotom. Wkuwanie jednego przedmiotu przez cały dzień osłabi Twoją koncentrację i efektywność!

created by: Strony Internetowe Łódź