Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Studia magisterskie czy podyplomowe – co lepsze?

« wróć

Współcześnie coraz większa liczba studentów kończy swoją edukację na studiach licencjackich. Zaskoczenie? Tylko pozornie – w praktyce bowiem pierwszy stopień daje to, czego wiele osób po prostu potrzebuje do rozpoczęcia kariery zawodowej: wyższe wykształcenie, odpowiednią wiedzę oraz wstępne doświadczenie, takie jak staże czy praktyki. Edukację można oczywiście kontynuować na studiach podyplomowych lub magisterskich. Co będzie lepszym wyborem? Sprawdźmy, jakie zalety ma magisterka, a jakie podyplomówka.

Studia magisterskie – zalety

Największą zaletą studiów magisterskich jest to, że bez zbędnej przerwy w nauce można kontynuować edukację i pogłębiać swoją wiedzę. Dyplom magisterski jest niezbędny do podjęcia kariery naukowej, ale warto pamiętać, że nadal są dziedziny – takie jak ekonomia czy psychologia – w których może on być bardzo pomocny przy szukaniu pracy.

Co więcej, nad studiami podyplomowymi magisterskie mają istotną przewagę. Na uczelniach publicznych w trybie nauczania stacjonarnego są bezpłatne. Mitem jest także to, że studia magisterskie są przeszkodą w rozpoczęciu kariery zawodowej. Owszem, należy liczyć się z tym, że czasem w godzinach porannych lub popołudniowych będzie trzeba będzie udać się na zajęcia, ale warto pamiętać, że na magisterce jest zazwyczaj znacznie mniej zajęć niż na studiach licencjackich. Ponadto wykładowcy raczej są osobami wyrozumiałymi i zdają sobie sprawę z tego, że niektóre osoby muszą studiowanie dzielić z pracą. Można też wnioskować o indywidualny tryb nauczania. Jak widać, dla chcącego nic trudnego!

Dlaczego warto wybrać się na studia podyplomowe?

Skoro magisterka ma tyle zalet, to dlaczego warto wybrać studia podyplomowe? Drugi stopień jest doskonały dla osób, które mają jasno sprecyzowane cele zawodowe i edukacyjne. Statystyki pokazują jednak, że wielu studentów po ukończeniu licencjatu chce spróbować czegoś nowego lub podjąć nowe wyzwania zawodowe.

W takich okolicznościach studia podyplomowe są idealnym rozwiązaniem. Program studiów podyplomowych jest pozbawiony zbędnych przedmiotów i nastawiony na zdobycie teoretycznej i praktycznej wiedzy w konkretnej specjalizacji. Bardzo często po ukończeniu podyplomówki posiada się zatem kompetencje, które „z marszu” umożliwiają podjęcie konkretnego zawodu. Co więcej, studia podyplomowe są tańsze niż studia magisterskie w trybie zaocznym, a ponadto trwają krócej. Dzięki temu szybciej można w stu procentach skupić się tylko na karierze zawodowej i zdobywaniu cennego doświadczenia.

Niezależnie od tego, czy wybierasz się na magisterkę, czy na studia podyplomowe w Łodzi, najważniejsze jest to, że posiadasz samą chęć dalszego kształcenia. Już sam ten fakt świadczy o Twojej ambicji i jest bardzo znaczący dla wielu potencjalnych pracodawców. W naszej Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu znajdziesz atrakcyjną ofertę studiów dostosowaną do realiów i wymogów dzisiejszego rynku pracy. Zapraszamy!

created by: Strony Internetowe Łódź