Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Roślinne komórki macierzyste - zastosowanie w kosmetologii

« wróć

Komórki macierzyste występują we wszystkich organizmach roślin i zwierząt. Wyróżniają się przede wszystkim ogromnymi możliwościami dzielenia się oraz przeistaczania w inne, dają również potencjał wzrostu i naprawy uszkodzeń. Niestety wraz z wiekiem organizmu ich liczba maleje, tracą swój potencjał i właściwości. Obecnie prowadzi się wiele badań medycznych związanych z tymi komórkami, znajdują one jednak zastosowanie nie tylko w leczeniu wielu schorzeń, lecz wykorzystuje się je także w kosmetologii.

 

Z roślinnych komórek macierzystych pozyskuje się wiele cennych substancji, które mają właściwości analogiczne do ludzkich i zwierzęcych, lecz są znacznie bezpieczniejsze w stosowaniu. Przykładem mogą być fitohormony, czyli hormony roślinne, które działają jedynie w wierzchnich warstwach skóry, powodując ich odmłodzenie i polepszenie wyglądu. Jednak w odróżnieniu od pochodnych hormonów zwierzęcych czy ludzkich nie wnikają głębiej i nie wywołują skutków negatywnych w postaci zaburzeń gospodarki hormonalnej naszego organizmu.

 

Obecnie dostępnych jest wiele preparatów kosmetycznych zawierających roślinne komórki macierzyste. W dziedzinie kosmetologii stosuje się je przede wszystkim jako bazę do wykonywania różnego rodzaju specjalistycznych zabiegów mających na celu uzyskanie efektu odmłodzenia skóry. Komórki macierzyste są jednak dostępne również w kosmetykach przeznaczonych do codziennej pielęgnacji, w tym w emulsjach sprzyjających procesom naprawczym skóry, kremach zwiększających naturalne zdolności skóry do regenerowania się, maskach do twarzy zwiększających napięcie skóry i jej elastyczność czy ampułkach i kremach pod oczy spłycających zmarszczki oraz odmładzających skórę. Warto więc po nie sięgać, aby zachować młody i jędrny wygląd naszej skóry oraz zwiększyć jej elastyczność i zdolności regeneracyjne.

created by: Strony Internetowe Łódź