Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Roślinne komórki macierzyste - zastosowanie w kosmetologii

« wróć

Komórki macierzyste występują we wszystkich organizmach roślin i zwierząt. Wyróżniają się przede wszystkim ogromnymi możliwościami dzielenia się oraz przeistaczania w inne, dają również potencjał wzrostu i naprawy uszkodzeń. Niestety wraz z wiekiem organizmu ich liczba maleje, tracą swój potencjał i właściwości. Obecnie prowadzi się wiele badań medycznych związanych z tymi komórkami, znajdują one jednak zastosowanie nie tylko w leczeniu wielu schorzeń, lecz wykorzystuje się je także w kosmetologii.

 

Z roślinnych komórek macierzystych pozyskuje się wiele cennych substancji, które mają właściwości analogiczne do ludzkich i zwierzęcych, lecz są znacznie bezpieczniejsze w stosowaniu. Przykładem mogą być fitohormony, czyli hormony roślinne, które działają jedynie w wierzchnich warstwach skóry, powodując ich odmłodzenie i polepszenie wyglądu. Jednak w odróżnieniu od pochodnych hormonów zwierzęcych czy ludzkich nie wnikają głębiej i nie wywołują skutków negatywnych w postaci zaburzeń gospodarki hormonalnej naszego organizmu.

 

Obecnie dostępnych jest wiele preparatów kosmetycznych zawierających roślinne komórki macierzyste. W dziedzinie kosmetologii stosuje się je przede wszystkim jako bazę do wykonywania różnego rodzaju specjalistycznych zabiegów mających na celu uzyskanie efektu odmłodzenia skóry. Komórki macierzyste są jednak dostępne również w kosmetykach przeznaczonych do codziennej pielęgnacji, w tym w emulsjach sprzyjających procesom naprawczym skóry, kremach zwiększających naturalne zdolności skóry do regenerowania się, maskach do twarzy zwiększających napięcie skóry i jej elastyczność czy ampułkach i kremach pod oczy spłycających zmarszczki oraz odmładzających skórę. Warto więc po nie sięgać, aby zachować młody i jędrny wygląd naszej skóry oraz zwiększyć jej elastyczność i zdolności regeneracyjne.

created by: Strony Internetowe Łódź