Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Psychologia - dlaczego warto wybrać właśnie ten kierunek?

« wróć

W 2021 roku psychologia była jednym z najpopularniejszych kierunków. Na jedno miejsce startowało średnio aż szesnastu kandydatów. Tak prestiżowy kierunek studiów zapewnia szerokie możliwości zdobycia wiedzy teoretycznej oraz praktyki zawodowej. Czy warto studiować psychologię? Dlaczego dobrze wybrać Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu? Sprawdzamy.

Psychologia - studia jednolite magisterskie z potencjałem

Psychologia to studia jednolite magisterskie, trwające przez 5 lat. Po studiach absolwent zdobywa tytuł zawodowy magistra i może kontynuować naukę na studiach podyplomowych, doktoranckich lub zdecydować się na szkołę psychoterapii. Maturzyści bardzo często wybierają psychologię, chociaż kierunek ten jest uznawany za dosyć trudny, a zarobki po jego ukończeniu nie zawsze są wysokie. Z drugiej strony, psychologia to studia rozwojowe, zapewniające zdobycie wielu ciekawych umiejętności komunikacyjnych i interpersonalnych. Ten kierunek przeznaczony jest przede wszystkim dla osób otwartych na potrzeby innych, empatycznych i skoncentrowanych na ciągłym rozwoju osobistym. Psychologia jest dziedziną interdyscyplinarną, a w jej zakres wchodzą elementy z medycyny, neurobiologii, pedagogiki, socjologii, zarządzania. Właśnie dlatego po tych studiach można znaleźć pracę w wielu różnych miejscach.

Wybierz psychologię na naszej uczelni - sprawdź nasz program nauczania

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu ma w swojej ofercie, od pewnego czasu, jednolite studia magisterskie z zakresu psychologii. Studenci mogą wybrać jedną ze ścieżek kształcenia:

  • psychologia społeczno-wychowawcza to specjalizacja, po której można pracować w poradniach psychologicznych i pedagogicznych, szkołach, ośrodkach interwencyjnych, placówkach wychowawczych;
  • psychologia biznesu, po której absolwent może podjąć zatrudnienie w korporacjach, agencjach PR, firmach doradczych i konsultingowych, a także organizacjach pozarządowych i mediach;
  • psychologia kliniczna umożliwiająca pracę w ośrodkach psychoterapii, ośrodkach wychowawczych, poradniach i przychodniach.

Psychologia na Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu zapewnia możliwość zdobycia wiedzy, a także zapoznania się z praktycznymi aspektami zawodu psychologa. Wykładowcy to osoby kompetentne, posiadające wieloletnie doświadczenie zawodowe.

Gdzie szukać pracy po psychologii?

Psychologia to zawód praktycznie gwarantujący dalszy rozwój zawodowy. Oczywiście już po ukończeniu studiów można znaleźć pracę w wielu ośrodkach pomocy, a także centrach biznesowych oraz agencjach PR. Osoby, które chcą pracować jako psychoterapeuci, muszą jednak ukończyć dodatkowy kurs psychoterapii, trwający około czterech lat. Dobrym rozwiązaniem jest także wybór studiów podyplomowych, gwarantujących lepsze perspektywy zatrudnienia. Absolwenci psychologii znajdą także zatrudnienie w szpitalach, przychodniach, zakładach karnych, placówkach i ośrodkach edukacyjnych  oraz w wielu innych miejscach. Ten kierunek daje więc szerokie perspektywy zawodowe. Jednocześnie psychologia to dziedzina, która cały czas się rozwija . Pojawiają się więc nie tylko nowe teorie i badania, ale także nowatorskie obszary wiedzy i związane z nimi miejsca, w których można znaleźć zatrudnienie.

created by: Strony Internetowe Łódź