Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Prawda o studiach online: Czy to się opłaca?

« wróć

Studia online – dietetyka czy psychologia stały się szybką odpowiedzią na pandemię i mogą być ciekawym rozwiązaniem dla Ciebie. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem studiów online, mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci odpowiedzieć na pytania, które pojawiają się podczas wyboru. Dowiedz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o studiach online.

 

Czym są studia online?

Studia online to forma kształcenia, która w całości odbywa się za pośrednictwem Internetu. Stopień naukowy, który uzyskujesz, jest taki sam, jak stopień w nauczaniu tradycyjnym. Może to być tytuł licencjata bądź magistra. Możesz również w tej formie robić studia podyplomowe oraz kursy. Różnica jest tylko taka, że jest on uzyskiwany podczas siedzenia przed ekranem komputera. Studia  online można ukończyć w całości z domu, co oznacza, że student nie musi być obecny w murach Alma Mater. Wiele internetowych szkół wyższych oferuje studia online, odbywające się w określonych godzinach lub terminach. Niektóre szkoły oferują oprócz studiów różnego rodzaju kursy przez Internet. Je również można ukończyć w całości w dogodnym dla siebie czasie. Oznacza to, że zajęcia można realizować we własnym tempie. Kuszące? Zdecydowanie!

Czy warto uzyskać stopień naukowy magistra bądź licencjata online?

Uzyskanie stopnia naukowego online ma wiele zalet. Możesz ukończyć studia przez Internet w swoim własnym tempie. Są one dopasowane do obowiązków zawodowych lub rodzinnych. Taka elastyczność może być szczególnie przydatna dla studentów pracujących w pełnym wymiarze godzin lub mających rodziny. Choć niektóre uczelnie wymagają przyjazdu na egzaminy osobiście bądź na zajęcia praktyczne, to studia online mogą być szczególnie pomocne dla studentów, którzy cierpią na przykład z powodu lęków społecznych i mieliby trudności ze skupieniem się w tradycyjnej sali wykładowej, wśród sporej ilości ludzi. Prawo online w Łodzi czy dietetyka są dostępne właśnie dla Ciebie.

Jak wybierać studia online?

Wybór odpowiedniej uczelni wyższej, oferującej studia w formacie online nie jest sprawą łatwą. Warto przeprowadzić naprawdę dobry research, by bardzo dobrze poznać swoją potencjalną uczelnię, zanim zwiążesz się z nią na określony czas. Wybierając studia online, warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań:

- Czym się interesujesz?

- Jakie jest Twoje hobby?

- Które przedmioty w szkole średniej sprawiały Ci największą przyjemność?

Uczelnie internetowe oferują wiele różnych studiów online do wyboru. To, jaki kierunek wybierzesz, będzie zależało także od Twoich konkretnych celów zawodowych i tego, co chciałbyś robić w przyszłości. Być może zostaniesz dietetykiem? A może zdecydujesz się na karierę prawnika bądź adwokata? Chyba, że wolisz poznać tajniki obrony kraju na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne? Program studiów, który nie spełnia Twoich konkretnych celów zawodowych może nie być dla Ciebie odpowiedni.

Co studenci sądzą o wartości studiów online?

Być może nie do końca jesteś przekonany, co do studiów online. Warto więc posłuchać tych, dla których jest to główna forma kształcenia. Studenci są najlepszym źródłem informacji na temat wartości studiów online i ich wpływu na ich życie. Badanie przeprowadzone przez Departament Edukacji USA wśród studentów z tamtejszych studiów online wykazało, że 72 procent studentów zgadza się z opinią, że uzyskanie dyplomu w tej formie ułatwia godzenie obowiązków zawodowych, rodzinnych i szkolnych oraz robienie kariery zawodowej.

W naszej ofercie znajdują się różne kierunki studiów online. Możesz zdecydować się chociażby na:

- Prawo,

- Psychologię,

- Dietetykę,

- Kryminologię.

Więcej informacji znajdziesz w zakładce studia online.

created by: Strony Internetowe Łódź