Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Pedagogika – dlaczego warto studiować ten kierunek?

« wróć

Wybór kierunku studiów to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. W końcu to od niej zależeć będzie rozwój kariery zawodowej przyszłego absolwenta. Obecnie funkcjonuje wiele niepochlebnych opinii na temat kierunków humanistycznych. Wynikają one bowiem z przekonania, że po ukończeniu wyżej wspomnianych nie można liczyć na zatrudnienie, które gwarantowałoby uzyskanie wysokich zarobków. W tym artykule postanowiliśmy obalić powyższe mity i omówić możliwości jakie daje ukończenie jednego z humanistycznych kierunków, którym jest pedagogika. Zachęcamy do lektury.

Studia pedagogiczne – czego można się po nich spodziewać?

Aby ukończyć dany kierunek studiów, koniecznym jest zrealizowanie określonego programu nauczania. To pozwala jego absolwentom zyskać solidne podstawy do wykonywania w przyszłości konkretnego zawodu. Osoby, które zdecydują się studiować pedagogikę przedszkolną oraz wczesnoszkolną  będą musiały zdobyć wiedzę i umiejętności, które umożliwią im pracę z przedszkolakami, a także uczniami szkół podstawowych. Jeżeli jednak zdecydują się na wybór specjalności jaką jest pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z resocjalizacją, to w tym przypadku zdobędą oni szersze umiejętności z zakresu socjologii, filozofii oraz psychologii. Z taką wiedzą będą mogli podjąć zatrudnienie w roli pedagogów lub wychowawców w placówkach opiekuńczo- wychowawczych, ośrodkach diagnostyczno- konsultacyjnych czy w świetlicach socjoterapeutycznych.

Co jeszcze możesz zyskać studiując pedagogikę?

Podczas studiowania pedagogiki nie tylko zyskuje się wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w szkole czy wyżej wymienionych ośrodkach. To również szansa na rozwój umiejętności miękkich, które okazują się być niezwykle przydatne w profesjach związanych z zarządzaniem ludźmi, ich rekrutacją, a także wielu innych branżach. W trakcie studiowania na kierunku pedagogika zyskuje się również szeroką wiedzę z zakresu psychologii człowieka, a także rozwija umiejętności interpersonalne. Osoby, które ukończyły pedagogikę, często posiadają wysoko rozwiniętą zdolność komunikowania się, co niewątpliwie daje im przewagę w lepszym rozumieniu ludzi, a także ich potrzeb. Takie cechy z całą pewnością zostaną docenione choćby w zawodzie handlowca.

Gdzie i w jakim trybie studiować pedagogikę?

Warto pamiętać o tym, że samo ukończenie studiów pedagogicznych i obrona pracy dyplomowej nie daje gwarancji odniesienia w przyszłości sukcesu. Na ten ostatni absolwent musi zapracować sobie zaangażowaniem w wykonywane obowiązki i stałym podnoszeniem swoich kwalifikacji. Aby ułatwić sobie start w przyszłość warto wybrać uczelnię, która stawia nie tylko na teoretyczne przygotowanie do zawodu, ale również stwarza swoim studentom możliwości praktykowania. Mowa tu między innymi o wyjazdach na stypendia dla najlepszych studentów czy oferowaniu pomocy w poszukiwaniu praktyk oraz staży zawodowych. Warto pamiętać także o jeszcze jednej istotnej kwestii. Zarówno studenci studiów dziennych, jak i ci uczący się w trybie weekendowym mogą odnieść sukces zawodowy. Wszystko uzależnione jest bowiem od motywacji, chęci oraz zaangażowania.

created by: Strony Internetowe Łódź