Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Licencjat i magister z czego innego – Studia online Łódź

« wróć

Studia to piękny okres w życiu każdego człowieka. Bardzo często nie tylko rozwija się na nich intelekt, ale także poszerzają horyzonty i pojawiają nowe pasje. Być może zastanawiasz się, czy warto po ukończeniu studiów I stopnia, udać się na zupełnie inny kierunek stopnia drugiego. Dla przykładu po ukończeniu socjologii rozpocząć pedagogikę. Sprawdź naszą opinię.

Pedagogika studia II stopnia po socjologii – czy to możliwe?

Jak najbardziej jest to możliwe. Pedagogika - studia II stopnia To kierunek, który można rozpocząć po ukończeniu studiów licencjackich bądź też magisterskich jednolitych o dowolnym profilu, osadzonych w dziedzinie nauk społecznych. Z tego też powodu absolwenci kierunków, takich jak między innymi: socjologia, psychologia, prawo, komunikacja społeczna, politologia, bezpieczeństwo wewnętrzne bądź też zarządzanie lub ekonomia, mogą wybrać taką ścieżkę kształcenia.

Pedagogika po socjologii – jakie są zalety takiej ścieżki edukacyjnej?

Warto na samym początku odpowiedzieć sobie na pytanie, dla kogo najlepsza jest zmiana kierunku po ukończeniu studiów I stopnia. Otóż taki wariant rozważyć powinni wszyscy, którzy chcą się przebranżowić. Zdobywanie zupełnie nowych kwalifikacji jest jednocześnie kontynuacją nauki. W związku z tym nie tylko student może pochwalić się rozwojem naukowym, ale również bardziej wszechstronnym oraz uniwersalnym na rynku pracy wykształceniem.

Oczywiście pedagogika – studia II stopnia po ukończonej na poziomie licencjackim socjologii to tylko jeden z wielu możliwych przykładów. W tym jednak przypadku absolwent z tytułem magistra może podjąć pracę zarówno socjologa, jak i pedagoga. W wielu branżach przydać mogą się kompetencje zarówno z tej pierwszej, jak i drugiej dziedziny.

Magisterka na tym samym kierunku co studia stopnia I – studia online Łódź

Studia 2 stopnia mogą być również doskonałym uzupełnieniem wiedzy zdobytej w podstawowym zakresie. Bardzo często jest to doskonały początek drogi zawodowej, gdyż studia 2 stopnia mogą kłaść większy nacisk na zajęcia praktyczne. Dla przykładu pedagogika w Łodzi (II stopnia), na którą studenci albo studentki uczęszczają po ukończeniu studiów z pedagogiki pierwszego stopnia, pozwala im wyspecjalizować się i zapewnić mocniejszą bazę wiedzy oraz umiejętności do przyszłej pracy zawodowej. Analogicznie wygląda sytuacja na innych kierunkach studiów. Bardzo często bowiem studia 2 stopnia pozwalają zdobyć większe doświadczenie w wybranej przez siebie branży.

W naszej opinii nie można jednoznacznie określić, czy lepszym rozwiązaniem jest kontynuacja studiów na innym kierunku, czy też na tym, który został już ukończony. Wszystko zależy bowiem od indywidualnych preferencji oraz oczekiwań studenta i przyszłego pracownika. Studia II stopnia z dietetyki mogą być świetnym uzupełnieniem zdobytej już wiedzy oraz umiejętności, ale także mogą być nowym kierunkiem. Warto zatem przed podjęciem decyzji dokładnie przeanalizować swoją sytuację, a także to, w jakim zawodzie się odnajdujemy.

created by: Strony Internetowe Łódź