Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Kryminologia – nowe, edukacyjne perspektywy w Szczawnie-Zdroju

« wróć

Studia pozwalają nie tylko na zdobycie wyższego wykształcenia, niezbędnego do wykonywania wielu zawodów. Dzięki nim możliwe jest także odnalezienie życiowej pasji, przekwalifikowanie się, poszerzenie wiedzy i perspektyw. Kryminologia, teraz dostępna również w Szczawnie-Zdroju, jest odpowiedzią na potrzeby studentów. Bowiem właśnie ta dziedzina nauki przyciąga niejedną osobę, która chce kształcić się na tym niezwykle przyszłościowym kierunku.

Dlaczego warto studiować kryminologię?

Dobre studia pozwalają na zdobycie kwalifikacji niezbędnych do podejmowania wysokopłatnych, pożytecznie społecznie zawodów. Nie inaczej jest z kryminologią. Absolwent tego kierunku zdobywa nie tylko wiedzę, ale i umiejętności, dzięki którym może pracować w instytucjach ochrony prawa: tj. policji, służbie więziennej, służbie celno-skarbowej i inspektoratach różnego rodzaju.

Dlatego jeśli zależy Ci na studiach, w których dowiesz się wiele o zwalczaniu przestępczości i jej zapobieganiu oraz na zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa obywateli oraz ich danych – kryminologia jest dla Ciebie. Studia online Łódź to oferta w pełni dostosowana do potrzeb kandydatów – którzy chcą połączyć życie osobiste, zawodowe i jednocześnie się rozwijać.

Jakie są przedmioty na kryminologii?

Kryminologia to dziedzina nauki, która szczególny nacisk kładzie na badanie sprawców przestępstw. Istotne jest określenie ich motywów, które popchnęły do zbrodni i warunków społeczno-kulturowych, umożliwiających to lub będących czynnikami rozwijającymi skłonność do patologicznych zachowań. Jest to stosunkowo nowy rodzaj nauki, wyszczególnionej w dziewiętnastym wieku. Mimo to szybko zdobył uznanie badaczy i przyciągnął rzeszę studentów, chcących zgłębiać się w nieznane dotąd tajniki wiedzy oraz lepiej zrozumieć ludzką psychikę.

Najważniejszymi przedmiotami, które będziesz mieć na tych studiach, to: prawo karne i sądowe, etyka służb publicznych, wiktymologia, psychologia ogólna oraz antropologia kryminalistyczna.

Kryminologia a kryminalistyka – czym się różnią?

Kryminologia skupia się przede wszystkim na osobie, która dokonała przestępstwa. Najważniejszy jest kontekst społeczny i psychologiczny; od środowiska, w którym wychowywała się jednostka, po jej dziecięce traumy. Z kolei kryminalistyka skupia się na metodach biologiczno-chemicznych, umożliwiających zidentyfikowanie sprawcy.

Dlatego jeśli zależy Ci na psychologicznym aspekcie i poznawaniu motywów oraz czynników, popychających do zbrodni i oddziałujących na jednostkę – kryminologia będzie doskonałym wyborem.

Studia z kryminologii w Szczawnie-Zdroju

Filia Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Szczawnie-Zdroju oferuje studia pierwszego i drugiego stopnia na kierunku kryminologii. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z naszą uczelnią, w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat rekrutacji.

 

created by: Strony Internetowe Łódź