Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Jakie kierunki warto studiować w 2021 roku?

« wróć

Wiosna to czas, w którym wielu licealistów myślami jest już przy egzaminach maturalnych. To także najwyższa pora na podjęcie decyzji o ewentualnej dalszej ścieżce kształcenia. Jaki kierunek studiować? Jaką uczelnię wybrać? Wiele dylematów, wątpliwości i pytań… my postanowiliśmy przeanalizować sytuację i wybraliśmy kierunki, na jakie warto się wybrać w 2021 roku.

Prawo, czyli kierunek zawsze popularny

Prawo to nieustannie jeden z najpopularniejszych kierunków w Polsce. Chociaż w ostatnich latach studia prawnicze nieco ustępują miejsca informatyce, zarządzaniu czy ekonomii, to w dalszym ciągu – jak zresztą co roku – znajdują się w ścisłej czołówce najchętniej wybieranych kierunków w Polsce. Prawo jest wymagające, ale ukończenie go daje praktycznie gwarancję pracy atrakcyjnej z finansowego punktu widzenia.

Gdzie warto studiować prawo? Studia takie oferuje wiele prestiżowych uniwersytetów, ale dobrym wyjściem może być także uczelnia prywatna – taka jak nasza Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.

Jakie kierunki są przyszłościowe?

To pytanie zadaje sobie wiele osób udających się na studia. Okazuje się jednak, że odpowiedź wcale nie jest taka prosta – rynek pracy dynamicznie się zmienia i o ile dość łatwo można stworzyć prognozy na najbliższe lata, o tyle przewidywanie tego, co będzie się działo za dziesięć czy piętnaście lat, nie jest już takie proste.

Ale możemy opierać sią na badaniach. W raporcie opublikowanym przez firmę doradztwa personalnego Hays Poland w 2019 roku stwierdzono, że w najbliższym czasie procesy rekrutacyjne będą dotyczyły przede wszystkim zawodów z branży produkcyjnej, sprzedażowej, inżynieryjnej, finansowej i księgowej, a także – co oczywiste – IT. Do najbardziej pożądanych kompetencji zaliczono natomiast między innymi techniczne, kierownicze, IT i cyfrowe oraz sprzedażowe. Można jednak spodziewać się tego, że równie ważne będą zawody prawnicze czy pedagogiczne – są one po prostu potrzebne zawsze, niezależnie od postępującego rozwoju technologicznego.

Prawo, psychologia i pedagogika, czyli najpopularniejsze kierunki studiów w Polsce

Czy sytuacja na rynku pracy odbija się na popularności poszczególnych kierunków? Cóż… i tak, i nie. Oczywiście, nie może nikogo dziwić, że na szczycie listy kierunków z największą liczbą zgłoszeń rokrocznie znajduje się informatyka i zarządzanie, nie ma też nic zaskakującego w tym, że w dalszej kolejności znajdziemy między innymi prawo, ekonomię czy finanse i rachunkowość.

Ale najpopularniejsze kierunki studiów możesz podjąć także w naszej Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. W naszej ofercie edukacyjnej znajdziesz między innymi prawo, a także psychologię i pedagogikę, które regularnie znajdują się w pierwszej dziesiątce najchętniej wybieranych kierunków w Polsce.

Pamiętaj też, że pedagogika czy psychologia wcale nie musi być gorszym wyborem niż informatyka czy ekonomia. Warto bowiem brać pod uwagę nie tylko statystyki i przewidywania, ale także własne pasje i zainteresowania. Jeśli wybierzesz studia, które będą Cię interesowały i którym będziesz w stanie się poświęcić, z pewnością znajdziesz satysfakcjonującą finansowo i ciekawą pracę.

created by: Strony Internetowe Łódź