Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Jakie kierunki warto studiować w 2021 roku?

« wróć

Wiosna to czas, w którym wielu licealistów myślami jest już przy egzaminach maturalnych. To także najwyższa pora na podjęcie decyzji o ewentualnej dalszej ścieżce kształcenia. Jaki kierunek studiować? Jaką uczelnię wybrać? Wiele dylematów, wątpliwości i pytań… my postanowiliśmy przeanalizować sytuację i wybraliśmy kierunki, na jakie warto się wybrać w 2021 roku.

Prawo, czyli kierunek zawsze popularny

Prawo to nieustannie jeden z najpopularniejszych kierunków w Polsce. Chociaż w ostatnich latach studia prawnicze nieco ustępują miejsca informatyce, zarządzaniu czy ekonomii, to w dalszym ciągu – jak zresztą co roku – znajdują się w ścisłej czołówce najchętniej wybieranych kierunków w Polsce. Prawo jest wymagające, ale ukończenie go daje praktycznie gwarancję pracy atrakcyjnej z finansowego punktu widzenia.

Gdzie warto studiować prawo? Studia takie oferuje wiele prestiżowych uniwersytetów, ale dobrym wyjściem może być także uczelnia prywatna – taka jak nasza Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.

Jakie kierunki są przyszłościowe?

To pytanie zadaje sobie wiele osób udających się na studia. Okazuje się jednak, że odpowiedź wcale nie jest taka prosta – rynek pracy dynamicznie się zmienia i o ile dość łatwo można stworzyć prognozy na najbliższe lata, o tyle przewidywanie tego, co będzie się działo za dziesięć czy piętnaście lat, nie jest już takie proste.

Ale możemy opierać sią na badaniach. W raporcie opublikowanym przez firmę doradztwa personalnego Hays Poland w 2019 roku stwierdzono, że w najbliższym czasie procesy rekrutacyjne będą dotyczyły przede wszystkim zawodów z branży produkcyjnej, sprzedażowej, inżynieryjnej, finansowej i księgowej, a także – co oczywiste – IT. Do najbardziej pożądanych kompetencji zaliczono natomiast między innymi techniczne, kierownicze, IT i cyfrowe oraz sprzedażowe. Można jednak spodziewać się tego, że równie ważne będą zawody prawnicze czy pedagogiczne – są one po prostu potrzebne zawsze, niezależnie od postępującego rozwoju technologicznego.

Prawo, psychologia i pedagogika, czyli najpopularniejsze kierunki studiów w Polsce

Czy sytuacja na rynku pracy odbija się na popularności poszczególnych kierunków? Cóż… i tak, i nie. Oczywiście, nie może nikogo dziwić, że na szczycie listy kierunków z największą liczbą zgłoszeń rokrocznie znajduje się informatyka i zarządzanie, nie ma też nic zaskakującego w tym, że w dalszej kolejności znajdziemy między innymi prawo, ekonomię czy finanse i rachunkowość.

Ale najpopularniejsze kierunki studiów możesz podjąć także w naszej Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. W naszej ofercie edukacyjnej znajdziesz między innymi prawo, a także psychologię i pedagogikę, które regularnie znajdują się w pierwszej dziesiątce najchętniej wybieranych kierunków w Polsce.

Pamiętaj też, że pedagogika czy psychologia wcale nie musi być gorszym wyborem niż informatyka czy ekonomia. Warto bowiem brać pod uwagę nie tylko statystyki i przewidywania, ale także własne pasje i zainteresowania. Jeśli wybierzesz studia, które będą Cię interesowały i którym będziesz w stanie się poświęcić, z pewnością znajdziesz satysfakcjonującą finansowo i ciekawą pracę.

created by: Strony Internetowe Łódź