Jaki był rok 2021? Podsumowujemy ostatnie dwanaście miesięcy!

Kończący się już rok 2021 niewątpliwie był wymagający dla wszystkich uczelni wyższych oraz wszystkich osób, które tworzą świat akademicki – studentów, wykładowców, osób prowadzących warsztaty i szkolenia oraz tych, którzy „na górze” organizują funkcjonowanie naszej uczelni. Jednocześnie, ostatnie dwanaście miesięcy obfitowało również w pozytywne wydarzenia i sukcesy, które – mimo trwającej nadal pandemii – pozwalają nam z optymizmem patrzeć w przyszłość. Jaki był roku 2021? Postanowiliśmy krótko podsumować ostatnie dwanaście miesięcy w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi!

Kryminologia – studia. Poszerzyliśmy ofertę edukacyjną

W 2021 rok wchodziliśmy z dużymi nadziejami, które niewątpliwie związane były przede wszystkim z wynalezieniem szczepionki na koronawirusa. Po wielu miesiącach perturbacji, studiowania online i przeprowadzania zaliczeń w formie zdalnej, pojawiła się szansa na powrót do budynku Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu.

Postanowiliśmy jednak zrobić kolejny krok do przodu i mimo przeciwności losu rozszerzyć ofertę edukacyjną naszej uczelni. Na początku kwietnia ogłosiliśmy, że od roku akademickiego 2021/22 na Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi będzie można studiować kryminologię – interdyscyplinarną dziedzinę łączącą w sobie elementy kryminalistyki, prawa, psychologii, psychiatrii i socjologii. Na studiach kryminologicznych pierwszego stopnia oferujemy dwie ścieżki kształcenia – psychokryminalistykę oraz przestępczość i patologie społeczne.

Szkolenia, warsztaty i kursy dodatkowe…

Przez ostatnie dwanaście miesięcy dokładaliśmy wszelkich starań, by nasi studenci i absolwenci mogli uczestniczyć w najróżniejszych wydarzeniach dodatkowych, na czele ze szkoleniami i warsztatami. Zorganizowaliśmy wiele szkoleń, kursów i spotkań, podczas których uczestnicy mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu kosmetologii czy dietetyki.

Zorganizowaliśmy między innymi szkolenia o strategiach żywieniowych w kontekście jelita drażliwego, mikrobiologicznych zagrożeniach związanych ze spożywaniem surowego mleka, a także szkolenia z podologii czy architektury brwi. Nie zabrakło również konferencji dietetycznych czy szkoleń przydatnych dla studentów wszystkich kierunków, czyli o kreowaniu wizerunku w mediach społecznościowych.

Wyróżnienia WSBiNoZ w Łodzi w 2021

Najlepszym potwierdzeniem tego, że w 2021 roku odnieśliśmy sukces, jest fakt, że w ostatnich miesiącach przybyło wielu absolwentów naszej uczelni, którzy studiowali między innymi prawo, psychologię, dietetykę czy kosmetologię. W ostatnim czasie Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu spotkały również miłe wyróżnienia – najpierw zostaliśmy nominowani przez Polish Buisnesswoman Awards w kategorii „Lider nowatorskich programów nauczania wyższego”, a na początku czerwca odebraliśmy nagrodę jako zwycięzca tego plebiscytu.

Co czeka nas w 2022 roku?

Koniec roku 2021 wiąże się nie tylko z podsumowaniem ostatnich miesięcy, ale również planami na kolejny rok. Co czeka nas w 2022 roku? Chcemy uczyć i wypuszczać w świat kolejnych absolwentów! Mamy też plany na kolejne szkolenia, kursy i rozwijanie naszej ukochanej uczelni – oczywiście, drodzy Studenci, razem z Wami!