Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Jak znaleźć idealny salon kosmetyczny?

« wróć

Jak znaleźć idealny salon kosmetyczny?

Wybór salonu kosmetycznego to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie korzystałaś z usług tego typu miejsca. Znalezienie kosmetyczki czy kosmetologa, który spełni nasze wszystkie oczekiwania wymaga nieco zachodu, ale naprawdę warto się natrudzić. Chodzi przecież o nasze zdrowie, wygląd i dobre samopoczucie. Dlatego w dzisiejszym artykule podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze dobrego salonu kosmetycznego.

Poczta pantoflowa

Zanim wybierzemy się do kosmetyczki, zasięgnijmy opinii naszych koleżanek i znajomych, które sprawdziły już kilka miejsc i mają swoje ulubione. Ich opinia może nam bardzo pomóc. Odradzamy szukania wskazówek w Internecie, gdyż często negatywne komentarze są pisane przez konkurencję, więc to co tamy wyczytamy, nie będzie miarodajne.

Rozmawiając z przyjaciółkami dowiedzmy się także z jakich zabiegów korzystały, nie każdy bowiem salon wykonuje daną usługę na tym samym poziomie.

Kwalifikacje

To jeden podstawowych elementów oceny salonu kosmetycznego. Nie sugerujmy się niskimi cenami, czasem za dobrze wykonany zabieg, trzeba zapłacić więcej. Często niskie ceny mają osoby słabo wykwalifikowane, tylko po kilkudniowych kursach. Wizyta w takim miejscu może się dla nas źle skończyć. Warto wybierać osoby, które ukończyły kilka renomowanych kursów i mogą pochwalić się certyfikatami. Najlepiej jednak, kiedy pracownicy salonu posiadają dyplom ukończenia studiów z kosmetologii, podczas których zdobywa się kompleksową wiedzę i umiejętności na temat pielęgnacji.

Wygląd

Zasad „szewc bez butów chodzi” w przypadku kosmetyczki czy kosmetologa zupełnie się nie sprawdza. Jeśli obsługująca Cię osoba wygląda jak zaprzeczenie tego, co chciałabyś osiągnąć, koniecznie zacznij szukać innego salonu. Zawracaj uwagę na stan skóry, włosów i paznokci osób pracujących w takim miejscu. Kosmetyczka powinna być żywą reklamą swojego zakładu pracy. Jej aparycja świadczy o jej umiejętnościach i znajomości tajników zawodu.

Podejście

Dobry kosmetolog nie tylko potrafi profesjonalnie przeprowadzić zabieg, ale też umie zatroszczyć się o klienta. Dobrze o nim świadczy, gdy tłumaczy, co będzie robił i jaki będzie efekt danych działań. Powinien spokojnie i rzeczowo odpowiadać na wszelkie Twoje pytania, a przede wszystkim brać pod uwagę Twoje oczekiwania. Jeśli czujesz, że próbuje Ci się na siłę wcisnąć zabieg, do którego nie jesteś przekonana, czas szukać nowego salonu.

Czystość

Czystość to, obok kwalifikacji, absolutna podstawa. W tego typu miejscach powinna obwiązywać wręcz sterylność. Od niej bowiem zależy Twoje bezpieczeństwo. Nie bój się więc pytać o sposób dezynfekcji narzędzi i przygotowania do konkretnych zabiegów. Nie chcesz chyba zarazić się jakąś chorobą. Jeśli pracownicy unikają wyjaśnień i zbywają Cię, w twojej głowie powinna zapalić się czerwona lampka.

Atmosfera

Salon kosmetyczny to miejsce nie tylko dbania o urodę, ale też przestrzeń relaksu i wypoczynku. Tutaj wszystko musi być idealnie zbilansowane, by klient mógł odpocząć, rozluźnić się i zapomnieć o codziennych troskach. Jeśli więc cokolwiek Ci przeszkadza np. zła atmosfera między pracownikami, gadulstwo osoby obsługującej Cię, nadmierny pośpiech, nie musisz tego znosić. Salonów jest naprawdę dużo i z pewnością w końcu znajdziesz ten, idealny dla Ciebie.

created by: Strony Internetowe Łódź