Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Jak studiować dobrze?

« wróć

Studia to czas, w którym większość z nas nie tylko zdobywa nową wiedzę, ale też czyni pierwsze kroki w dorosłość. Warto podejść do tych 3 lub 5 lat z głową i od początku zaplanować je tak, by przyniosły nam jak najwięcej korzyści. Jak to zrobić? O tym w dzisiejszym artykule.

Postaw na dobry kierunek

Podstawą satysfakcji ze studiów jest wybór odpowiedniego kierunku. Najlepiej by był on zgodny z Twoimi zainteresowaniami. Część osób sugeruje się tym, jakie kierunki są aktualnie popularne. Naszym zdaniem jednak zadecydowanie lepiej wybrać studia, które naprawdę nas pasjonują i na co dzień nauka na nich będzie sprawiać nam przyjemność. Co bowiem po tym, że wybierzemy się na prawo, jeśli wkuwanie kolejnych kodeksów będzie dla nas męką. Tym sposobem skazujemy się na 5 ciężkich lat, a i praca później nie przyniesie nam satysfakcji.

Z kolei mniej popularny kierunek np. kosmetologia, może okazać się dla nas strzałem w dziesiątkę, bo pielęgnacja urody i troska o zdrowie interesuje nas od dawna. W takiej sytuacji z przyjemnością będziemy zdobywać nową wiedzę, brać aktywny udział w zajęciach praktycznych, a także szukać sposobów pogłębiania doświadczenia poza studiami. Takie aktywne podejście gwarantuje nam przyszły zawodowy sukces.

Wybierz dobrą uczelnię

Podejmując decyzję o rozpoczęciu studiowania, trzeba również zdecydować, na jaką uczelnię się wybierzemy. Obecnie na rynku edukacyjnym mamy zatrzęsienie ofert zarówno państwowych uczelni wyższych, jak i prywatnych szkół. Te drugie wcale nie odbiegają jakością kształcenia od tych pierwszych. Wręcz przeciwnie wybór uczelni prywatnej może okazać się skuteczniejszym sposobem na łatwiejszy start w zawodzie. Szkoły prywatne mają bowiem często lepsze zaplecze edukacyjne, więcej zajęć praktycznych i pomagają swoim studentom w zdobyciu pierwszych doświadczeń zawodowych.

Bądź aktywny

Studia to czas, w którym po raz pierwszy doświadczamy dorosłości. Wiąże się on nie tylko z nauką, ale często też wyprowadzką do innego miasta, samodzielnym mieszkaniem, nauką zatroszczenia się o codzienny byt czy zdobywaniem pierwszych doświadczeń zawodowych. Pragnąc jak najefektywniej wykorzystać czas studiów, warto zatem wykazać się inicjatywą i aktywnością. W dzisiejszych czasach samo skończenie studiów to jeszcze nie wszystko.

Dla pracodawcy znaczące może okazać się nasze uczestnictwo w dodatkowych kursach, warsztatach, konferencjach naukowych czy wolontariatach. Studia to dla Ciebie moment, by spróbować tego wszystkiego i zdobywać jak najwięcej doświadczeń. Poza tym to również świetny sposób na poznanie osób interesujących się tym samym co ty i podążających w tym samym kierunku. W przyszłości takie znajomości mogą przekuć się w intratne kontakty biznesowe.

Pamiętaj, studia, bez względu na to czy wybierzeszprawo, dietetykę czy psychologię, to czas dla Ciebie, na poszerzanie swoich doświadczeń, pogłębianie zainteresowań i próbowanie nowych rzeczy. Wykorzystaj go dobrze, a po szkole, z pewnością łatwiej będzie Ci znaleźć wymarzony zawód.

created by: Strony Internetowe Łódź