Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Jak mądrze wybrać uczelnię, na której można studiować prawo jednolite magisterskie?

« wróć

Prawo nieustannie od wielu lat wzbudza ogromne zainteresowanie wśród maturzystów, chociażby ze względu na perspektywę dobrze płatnej pracy czy możliwość zdobycia prestiżowego wykształcenia. Zastanawiasz się, gdzie warto iść na studia prawnicze? Na co zwrócić uwagę, by w przyszłości nie żałować podjętej decyzji? Dowiedz się, czym kierować się przy wyborze uczelni.

Jak wybrać uczelnię, na której można studiować prawo?

Wybór odpowiedniej uczelni jest ważną decyzją. Dlatego warto poświęcić trochę czasu, by zdecydować się na najlepsze rozwiązanie dla siebie. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert szkół wyższych.

  1. Program nauczania

Każda uczelnia oferuje różne programy. Zwróć uwagę na formę realizacji zajęć, a także na liczbę ich godzin.

  1. Lokalizacja

Zastanów się dokładnie, jak daleko od domu chcesz wyjechać na studia. Weź też pod uwagę co miasto, w którym znajduje się placówka, ma do zaoferowania pod względem stylu życia, możliwości zatrudnienia, rozrywki itd.

  1. Reputacja uczelni

Ważne jest, aby sprawdzić opinie o szkole wyższej. Sprawdź recenzje online, a także porozmawiaj z osobami, które wiesz, że studiowały w placówce lub obecnie tam się kształcą.

  1. Udogodnienia

Sprawdź, jakie udogodnienia są dostępne na uczelni. Zorientuj się, czy uczelnia zapewnia dostęp do nowoczesnych form kształcenia, materiałów dydaktycznych, pomocy naukowych, a także stypendiów.

Gdzie studiować prawo w Łodzi?

Szukasz studiów prawniczych w Łodzi? Istnieje wiele uczelni, które oferują możliwość kształcenia na kierunku prawo jednolite magisterskie. Jeśli jednak cenisz sobie wysoką jakość kształcenia i chcesz czerpać wiedzę od mentorów z wieloletnim doświadczeniem, koniecznie postaw na naszą uczelnię. W WSBiNoZ gwarantujemy uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez najlepszych wykładowców, którzy są specjalistami w swoich dziedzinach. Co więcej, oferujemy możliwość uczestniczenia w warsztatach oraz projektach, podczas których studenci pracują z aktami, rozwiązują kazusy, a także sporządzają opinie prawne. Dyplom ukończenia studiów prawniczych w naszej uczelni jest uznawany przez wielu pracodawców. Oznacza to, że wiedza i umiejętności zdobyte podczas kształcenia mają realny wpływ na znalezienie przez Ciebie dobrze płatnej pracy.

Perspektywy zawodowe dla absolwentów prawa

Absolwenci prawa mają szeroki wachlarz dostępnych dla siebie ścieżek kariery. Dzięki wiedzy prawniczej i zdobytym umiejętnościom mogą znaleźć zatrudnienie w kancelarii, jako prawnik, sędzia, prokurator lub notariusz. Nie należy jednak zapominać, że osoby, które chcą pracować w takich zawodach, muszą ukończyć aplikację poprzedzoną odpowiednim egzaminem. Adepci kierunku z pewnością odnajdą się także jako radca prawny. W tym przypadku aplikacja nie jest wymagana. Absolwenci mogą również wykorzystać swoje doświadczenie, aby realizować się w działalności organizacji non-profit lub podjąć zatrudnienie w firmie bądź korporacji. Wśród osób z tytułem magistra prawa z pewnością znajdą się i tacy, którzy będą się dobrze czuli jako doradcy podatkowi, pracownicy banku czy policji.

created by: Strony Internetowe Łódź