Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Jak efektywnie korzystać z e-learningu?

« wróć

Internetowe zajęcia i kursy online mają specyficzny charakter. Choć potrzebujemy trochę czasu, aby się do nich przyzwyczaić, nauka za pomocą internetu może być równie efektywna, co tradycyjna forma odbywania zajęć. W tym artykule podpowiadamy, jak efektywnie korzystać z e-learningu, aby nauka online przyniosła jak najwięcej korzyści.

Przygotuj swoje stanowisko nauki

Podobnie jak w przypadku pracy zdalnej, zdalny system nauki wymaga pewnego poziomu organizacji. Choć słuchanie wykładu pod pierzyną może sprawiać wrażenie kuszącej wizji, warto zorganizować sobie odpowiednie stanowisko do nauki. Jeżeli nie posiadasz biurka i odpowiedniego krzesła, możesz poczynić minimalne kroki, takie jak zadbanie o porządek w pomieszczeniu, gdzie będziesz realizować zajęcia online.

Dzięki temu łatwiej będzie skupić się na samej nauce. Przewietrz pomieszczenie, pochowaj zbędne drobiazgi, schowaj na czas zajęć rozpraszacze takie jak smartfon. Warto także zainstalować w przeglądarce wtyczkę, która blokuje wybrane strony internetowe: możesz stworzyć indywidualną listę. Mogą to być na przykład adresy portali społecznościowych, dzięki czemu nie będziesz na nich tracić czasu. Wystarczy, że określisz we wtyczce okres czasu, przez który strony mają być zablokowane, na przykład przez pół godziny lub godzinę.

Jeżeli masz możliwość pracy przy biurku, zdecyduj się na ten krok. W ten sposób wydzielisz sobie stanowisko nauki, co pomoże w odseparowaniu tej części życia od odpoczynku i spraw prywatnych. W miarę możliwości oczyść biurko ze zbędnych przedmiotów i zadbaj o odpowiednie oświetlenie.

Dopasuj naukę do indywidualnych uwarunkowań

Ogromną zaletą nauki zdalnej jest dopasowanie jej do swoich potrzeb. Choć zajęcia za pomocą aplikacji takich jak Zoom czy Google Hangouts będą odbywać się o określonej porze, resztę z łatwością dopasujesz do siebie. Wiele kursów zostanie przeniesionych na powszechnie użytkowaną platformę Moodle, gdzie możesz odbywać kolejne sesje oglądając prezentacje, załączone materiały wideo i audio, wykonując testy i inne ćwiczenia. Jeżeli jesteś nocnym markiem i to wtedy lubisz być aktywny intelektualnie, dzięki e-learningowi możesz z powodzeniem stworzyć indywidualny grafik.

E-learning to także świetna okazja dla tych, którzy mają opory przed wypowiadaniem się na forum grupy. Jeżeli bycie obserwowanym w trakcie wypowiedzi sprawia Ci dyskomfort, a prowadzący zajęcia wyrazi zgodę, wykorzystaj jedynie włączony mikrofon i wyłącz kamerę. Twój wkład w zajęcia będzie równie ciekawy, co innych. Możesz również porozumiewać się pisząc wiadomości w oknie chatu.

Ponadto e-learning jest metodą stosunkowo tanią. Kiedy biblioteki są zamknięte, wszystkie książki będą rozsyłane w formatach PDF. Nie musisz przeznaczać pieniędzy na dojazd do uczelni, kserówki i inne drobne koszty związane z nauką w przeznaczonym do tego budynku.

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi także umożliwia realizowanie zajęć za pomocą najnowszej wersji platformy e-learningowej.

created by: Strony Internetowe Łódź