Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Dziedziny kosmetologii – wybierz najlepszą dla siebie

« wróć

Wiele osób wciąż kojarzy kosmetologię z mało intratną pracą w nieprofesjonalnym zakładzie. Zapomnij o tym skojarzeniu – nowoczesna kosmetologia to ogromne możliwości rozwoju zawodowego i osobistego. Specjalistki i specjaliści kosmetologii korzystają z najnowszych dokonań i badań medycyny, wybierają produkty ze ściśle opracowaną recepturą zawierającą składniki aktywne. Jeżeli branża beauty to Twoja pasja i chcesz specjalizować się w profesjonalnym podejściu do zdrowia i urody, kosmetologia to odpowiednie studia dla Ciebie. W tym artykule przybliżamy obraz studiów kosmetologicznych i działów kosmetologii.

Czym są studia kosmetologiczne?

Studia kosmetologiczne możemy realizować zarówno na poziomie I, jak i II stopnia. Kosmetologia II stopnia może być doskonałym uzupełnieniem lub sposobem na specjalizację po ukończeniu innych studiów I stopnia z zakresu branży beauty czy medycyny.

Ta obszerna dziedzina inaczej jest nazywana także kosmetyką lekarską, a z definicji kwalifikujemy ją jako dział, który powstał na gruncie dermatologii. Obecnie kosmetologia obejmuje jednak nie tylko pielęgnacje i zabiegi skórne, ale również te dotyczące włosów, paznokci czy ogólnego dobrostanu zdrowej urody. Wykwalifikowana osoba po ukończeniu kosmetologii będzie posiadać zdolność holistycznego i specjalistycznego postrzegania problemów danej klientki lub klienta.

Nowoczesna kosmetologia czerpie z badań wykonywanych w dziedzinie medycyny, chemii, fizyki, biologii, biochemii, dietetyki, farmakologii czy nawet psychologii. Źródło problemu danego klienta może być złożone i wywołane różnorakimi czynnikami, dlatego do kompetentnego wykonywania zawodu kosmetologa potrzebujesz rozległej wiedzy ogólnej.

Kosmetologia to świetny wybór dla osób zainteresowanych medycyną estetyczną i dermatologią.

Specjalizacja w różnych działach kosmetologii

Choć sama kosmetologia jest jasno określonym działem nauk przyrodniczych, w ramach tej jednej dziedziny również możemy specjalizować się w różnych zakresach. Wystarczy przyjrzeć się propozycji studiów kosmetologicznych I i II stopnia na Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.

Na studiach I stopnia zdobędziesz takie umiejętności jak planowanie zabiegów kosmetycznych, podstawową wiedza z zakresu mody, wizażu i stylizacji, a także zalecenia i przeciwwskazania dotyczące zabiegów kosmetycznych u konkretnych osób. Wiedza medyczna zostanie przedstawiona przez lekarzy specjalistów. Możesz wybrać specjalizacje:

  • SPA i odnowa biologiczna z elementami dietetyki
  • Podologia
  • Wizaż i stylizacja

Dzięki temu już studia licencjackie umożliwiają Ci zawężenie ścieżki zawodowej do konkretnych kompetencji.

Na studiach II stopnia poznasz tajniki zabiegów specjalistycznych z takich poddziedzin jak trychologia czy podologia. Zgłębisz wiedzę dotyczącą chorób klientek i klientów i będziesz uczyć się od wyspecjalizowanych lekarzy. W trakcie studiów II stopnia możesz obrać jedną z następujących ścieżek kształcenia:

  • Kontynuacja podologii
  • Trychologia
  • Masaż w pracy z ciałem i fitness
  • Chemia kosmetyczna w biznesie
  • Menadżer ośrodków SPA i Wellness

created by: Strony Internetowe Łódź