Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Dziedziny kosmetologii – wybierz najlepszą dla siebie

« wróć

Wiele osób wciąż kojarzy kosmetologię z mało intratną pracą w nieprofesjonalnym zakładzie. Zapomnij o tym skojarzeniu – nowoczesna kosmetologia to ogromne możliwości rozwoju zawodowego i osobistego. Specjalistki i specjaliści kosmetologii korzystają z najnowszych dokonań i badań medycyny, wybierają produkty ze ściśle opracowaną recepturą zawierającą składniki aktywne. Jeżeli branża beauty to Twoja pasja i chcesz specjalizować się w profesjonalnym podejściu do zdrowia i urody, kosmetologia to odpowiednie studia dla Ciebie. W tym artykule przybliżamy obraz studiów kosmetologicznych i działów kosmetologii.

Czym są studia kosmetologiczne?

Studia kosmetologiczne możemy realizować zarówno na poziomie I, jak i II stopnia. Kosmetologia II stopnia może być doskonałym uzupełnieniem lub sposobem na specjalizację po ukończeniu innych studiów I stopnia z zakresu branży beauty czy medycyny.

Ta obszerna dziedzina inaczej jest nazywana także kosmetyką lekarską, a z definicji kwalifikujemy ją jako dział, który powstał na gruncie dermatologii. Obecnie kosmetologia obejmuje jednak nie tylko pielęgnacje i zabiegi skórne, ale również te dotyczące włosów, paznokci czy ogólnego dobrostanu zdrowej urody. Wykwalifikowana osoba po ukończeniu kosmetologii będzie posiadać zdolność holistycznego i specjalistycznego postrzegania problemów danej klientki lub klienta.

Nowoczesna kosmetologia czerpie z badań wykonywanych w dziedzinie medycyny, chemii, fizyki, biologii, biochemii, dietetyki, farmakologii czy nawet psychologii. Źródło problemu danego klienta może być złożone i wywołane różnorakimi czynnikami, dlatego do kompetentnego wykonywania zawodu kosmetologa potrzebujesz rozległej wiedzy ogólnej.

Kosmetologia to świetny wybór dla osób zainteresowanych medycyną estetyczną i dermatologią.

Specjalizacja w różnych działach kosmetologii

Choć sama kosmetologia jest jasno określonym działem nauk przyrodniczych, w ramach tej jednej dziedziny również możemy specjalizować się w różnych zakresach. Wystarczy przyjrzeć się propozycji studiów kosmetologicznych I i II stopnia na Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.

Na studiach I stopnia zdobędziesz takie umiejętności jak planowanie zabiegów kosmetycznych, podstawową wiedza z zakresu mody, wizażu i stylizacji, a także zalecenia i przeciwwskazania dotyczące zabiegów kosmetycznych u konkretnych osób. Wiedza medyczna zostanie przedstawiona przez lekarzy specjalistów. Możesz wybrać specjalizacje:

  • SPA i odnowa biologiczna z elementami dietetyki
  • Podologia
  • Wizaż i stylizacja

Dzięki temu już studia licencjackie umożliwiają Ci zawężenie ścieżki zawodowej do konkretnych kompetencji.

Na studiach II stopnia poznasz tajniki zabiegów specjalistycznych z takich poddziedzin jak trychologia czy podologia. Zgłębisz wiedzę dotyczącą chorób klientek i klientów i będziesz uczyć się od wyspecjalizowanych lekarzy. W trakcie studiów II stopnia możesz obrać jedną z następujących ścieżek kształcenia:

  • Kontynuacja podologii
  • Trychologia
  • Masaż w pracy z ciałem i fitness
  • Chemia kosmetyczna w biznesie
  • Menadżer ośrodków SPA i Wellness

created by: Strony Internetowe Łódź