Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Dlaczego warto studiować w WSBiNoZ – Filia w Rybniku?

« wróć

Dlaczego warto studiować w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu – Filia w Rybniku? Rozmawiamy z Dyrektorem Instytutu Nauk Społecznych WSBiNoZ w Filii w Rybniku dr Dorotą Gawlik.

 

Od kiedy działa Filia WSBiNoZ w Rybniku i jakie kierunki kształcenia oferuje?

Filia w Rybniku została utworzona na podstawie decyzji Ministerstwa Nauk i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12.10. 2017 r. Aktualnie oferuje kształcenie na kierunku Pedagogika I i II stopnia oraz Kryminologia I stopnia.

 

Jakie są największe atuty studiowania w Filii WSBiNoZ w Rybniku?

Przede wszystkim jesteśmy jedyną uczelnią w okolicy, która oferuje kierunek Kryminologia. Do naszych atutów bez wątpienia należy praktyczny profil kształcenia, co jest bardzo cenione na runku pracy. Ponadto mamy bardzo ciekawe i nowatorskie ścieżki kształcenia oraz program kształcenia dostosowany do dynamicznie zmieniającego się rynku pracy i do potrzeb oraz zainteresowań naszych studentów.

Warto także wspomnieć o tym, że gwarantujemy naprawdę atrakcyjne czesne- jego wysokość wyróżnia się na tle innych śląskich uczelni.

Nasi wykładowcy to specjaliści w swoich dziedzinach i w większości praktycy, co stanowi dodatkowy atut. Poza tym prowadząc zajęcia wykorzystujemy nowoczesne metody kształcenia, takie jak: e-learning, warsztaty oraz projekty. Studia odbywają się w przyjemnej atmosferze opartej na wzajemnym szacunku i tolerancji.

Gdzie odbywają się zajęcia?

Zajęcia odbywają się w Rybniku w budynku Politechniki Śląskiej przy ul. Kościuszki 54.

 

Co trzeba zrobić, aby zostać studentem WSBiNoZ – Filia w Rybniku i do kiedy trwa rekrutacja?

Trzeba zdać maturę na poziomie podstawowym i zgłosić się do nas z kompletem dokumentów.

Można skontaktować się też telefonicznie, mailowo lub przez formularz kontaktowy na stronie www.rybnik.wsbinoz.pl Następnie należy umówić się na podpisanie umowy i to wszystko J Nie ma żadnych opłat rekrutacyjnych.

Rekrutacja trwa do końca września.

 

Jakie perspektywy zawodowe mają absolwenci Uczelni?

Perspektywy zawodowe są bardzo szerokie, wszystko zależy od kierunku i wybranej ścieżki kształcenia. Studia pedagogiczne ze względu na program oraz liczbę godzin praktyk zawodowych, dają pełne kwalifikacje pedagogiczne. Absolwenci kierunku pedagogika są zatem gotowi do planowania, organizowania i realizowania praktyk społecznych związanych z edukacją i szeroko pojętym wychowaniem. Potrafią kreatywnie działać na rzecz rozwoju człowieka w różnych fazach życia oraz pełnienia funkcji w konkretnych instytucjach oświatowych i opiekuńczych, zgodnie z wybraną ścieżką kształcenia.

 

Natomiast absolwent studiów z zakresu kryminologii posiada umiejętności posługiwania się interdyscyplinarną wiedzą kryminologiczną. Zdobywa też wiedzę dotyczącą funkcjonowania służb i instytucji bezpieczeństwa i porządku publicznego.  Posiada umiejętności analizy zjawiska przestępczości, jego przyczyn, rozmiarów, nasilenia, dynamiki czy struktury, a także podstawowego rozumienia tekstów prawnych, posługiwania się regułami logicznego rozumowania oraz interpretowania przepisów. Studia w profilu praktycznym przygotują studentów do pracy w instytucjach publicznych i prywatnych, zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny państwa (między innymi Policja, więziennictwo,

kuratela sądowa, organy administracji rządowej i samorządowej, instytucje prywatne zajmujące się ochroną osób i mienia).

 

Czy studenci WSBiNoZ Filia w Rybniku mają takie same możliwości jak studenci w Łodzi np. dostęp do stypendiów?

Oczywiście. Studenci mają możliwość odbywania praktyk oraz staży w wielu placówkach i instytucjach w regionie. Ponadto mają także możliwość udziału w różnego rodzaju kursach, szkoleniach, czy konferencjach. Dostępne są również wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus + a także wysokie stypendia: naukowe i socjalne. Odnosząc się jeszcze do kwestii finansowych: dla studentów dostępne są także atrakcyjne warunki płatności czesnego.

Serdecznie zapraszam do podjęcia studiów w WSBiNoZ w Filii w Rybniku. Zachęcam również do zapoznania się z naszą stroną internetową, na której można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji, kierunków oraz ścieżek kształcenia.

created by: Strony Internetowe Łódź