Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Dlaczego warto studiować psychologię?

« wróć

Wielu młodych ludzi stając przed ważnym wyborem studiów zadaje sobie jedno pytanie - czy warto studiować psychologię? TAK!

Studia psychologiczne to kopalnia wiedzy o sobie i innych ludziach. Do tego otwierają wiele zawodowych drzwi. Od najbliższego semestru w Medyku, obok kosmetologiipedagogiki czy dietetyki, będziesz mógł/ -a uzyskać również tytuł magistra psychologii. Właśnie otwieramy dla Ciebie studia jednolite magisterskie na tym przyszłościowym kierunku. Dowiedz się więc, dlaczego warto studiować psychologię.

Studia psychologiczne to sposób na pomaganie innym

Psychologia to dziedzina stworzona dla osób, które pragną pomagać innym. Podczas studiów zdobędziesz niezbędną wiedzę na temat mechanizmów funkcjonowania psychiki ludzkiej, a także poznasz techniki pomocy innym ludziom. Jeśli czujesz, że emocjonalne wsparcie i empatię masz we krwi, a pomaganie innym w ich życiowych trudnościach daje Ci satysfakcję, to studia psychologiczne pomogą Ci rozwinąć te umiejętności i wyposażą Cię w formalne możliwości wykonywania tego zawodu.

Szerokie możliwości

Dziedzin psychologii jest wiele. Wyróżnia się psychologię kliniczną, pracy, biznesu, społeczno – wychowawczą. Każda z nich stwarza inne możliwości rozwoju zawodowego. Psycholog to nie jedynie ktoś siedzący w gabinecie terapeutycznym (swoją drogą to jest psychoterapeuta, o czym też warto wiedzieć, wybierając studia psychologiczne), ale osoba mogąca pracować w wielu placówkach od szpitali, przez poradnie, wojsko, policję, po działy marketingu i HR w różnych firmach. Wybór jest naprawdę bardzo szeroki.

Wiedza o sobie i innych

Studia psychologiczne pozwolą Ci zgłębić wiedzę o sobie i innych. Dzięki nim zrozumiesz mechanizmy swoich działań, nauczysz się sprawniej radzić z uczuciami i emocjami. To bardzo ważne, jeśli w przyszłości zamierzasz pracować z ludźmi.

Wiedza, jaką uzyskasz jest również niezwykle praktyczna i przydatna. Będziesz mógł/-a wykorzystać ją w codziennym życiu zawodowym i prywatnym. Lepiej zaczniesz dogadywać się z innymi i łatwiej będzie Ci zrozumieć ich postępowanie.

Psychologia prowadzi do rozwoju empatii

Wiedza, a co za nią idzie, zrozumienie ludzkich działań, które uzyskasz na studiach, rozwinie Twoją empatię i wrażliwość. Są to cechy niezbędne w przyszłej pracy psychologa. Dodatkowo pomogą Ci w tym zajęcia praktyczne, różnego rodzaju warsztaty, na których rozwiniesz umiejętności odczytywania cudzych emocji i współodczuwania.

Jeśli fascynuje cię psychika ludzka, to studia psychologiczne mogą być świetnym początkiem wspaniałej przygody na całe życie. Dzięki nim odkryjesz w sobie rzeczy, o których nie maiłeś/ -łaś dotąd pojęcia. Zaczniesz inaczej patrzeć na ludzi, ich motywacje, postępowanie, staniesz się bardziej wyrozumiały, ale też dociekliwy. Do tego zdobędziesz niezbędną wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci lepiej poruszać się wśród emocjonalnych i uczuciowych niuansów.

Zawód psychologa nie jest łatwy i wymaga ciągłej pracy nad sobą. Kiedy jednak zobaczysz, że Twoje umiejętności pomagają innym ludziom lepiej żyć, poczujesz spełnienie, które ciężko znaleźć w innych branżach.

created by: Strony Internetowe Łódź