Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Dlaczego studia na kosmetologii są lepsze niż kurs kosmetyczny

« wróć

Kosmetolog jest osobą, która w hierarchii zawodów zajmuje miejsce pomiędzy kosmetyczką a lekarzem specjalistą. Istotą jego pracy jest kontrola jakości zabiegów kosmetycznych, praca z produktami kosmetycznymi i doradzanie klientom salonów kosmetycznych.

 

Kosmetolog nie skupia się tylko na wykonywaniu samych zabiegów, a jego wiedza jest bardziej ukierunkowana medycznie, niż wiedza kosmetyczki.

 

Dlaczego warto studiować kosmetologię?

1.Pracujesz na własny rachunek

Absolwent, który ukończy studia na kosmetologii, może założyć własny salon kosmetyczny. Nie potrzebuje (tak jak osoba po samym kursie) dodatkowych uprawnień i pozwoleń. Posiadanie własnego salonu daje wiele możliwości. Jeśli chcesz, nie musisz sama wykonywać zabiegów, możesz zatrudnić do tej pracy kosmetyczkę. Ty zajmiesz się zarządzaniem zespołem i rozwijaniem własnych pomysłów kosmetycznych.

 

2. Pracujesz kiedy chcesz i ile chcesz

Największą zaletą w byciu szefem jest praca na własnych warunkach. Jeśli założysz swój salon kosmetyczny, to Ty będziesz ustalać godziny pracy. Oczywiście każdy kij ma dwa końce – im więcej pracujesz, tym więcej zarobisz.

 

3. Współpracujesz z dermatologiem

Jeśli nie interesuje Cię prowadzenie własnego salonu kosmetycznego, możesz zatrudnić się w gabinecie dermatologicznym jako asystentka lekarza. Będziesz wówczas przygotowywać pacjentów do zabiegów i asystować przy zabiegach i terapii. Wiedza medyczna wyniesiona ze studiów pozwoli Ci udzielać pacjentom porad medycznych.

 

4. Możesz pracować z celebrytami

Jeśli na studiach wybierzesz odpowiednią specjalizację (wizaż i stylizacja) masz szansę pracować z osobami z pierwszych stron gazet. Bycie stylistką gwiazd to zadanie ekstremalnie wymagające, dlatego jeśli o tym marzysz, musisz zakasać rękawy i od początku studiów skupić się na tej specjalizacji. Warto żebyś już na studiach starała się odbyć jak najwięcej praktyk w renomowanych salonach stylizacji i wizażu.

 

5. Możesz tworzyć nowe kosmetyki

Jeśli nie chcesz pracować w salonie, możesz ukierunkować się na pracę w koncernach farmaceutycznych i kosmetycznych. Będziesz współtworzyć nowe produkty albo zajmować się marketingiem produktów.

Pamiętaj, że zawód kosmetologa nie jest dla każdego, dlatego jeśli interesują Cię studia na kosmetologii, warto żebyś najpierw zapoznała się z programem studiów z kosmetologii. Zastanów się też czego chcesz się na nich nauczyć i o jakiej pracy naprawdę marzysz.

 

created by: Strony Internetowe Łódź