Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Dietetyka w Łodzi – gdzie na studia?

« wróć

Dietetyka to kierunek, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród studentów. Jest to związane przede wszystkim ze społeczną świadomością na temat zdrowego stylu życia i rosnącym zapotrzebowaniem na usługi dietetyczne. Jakie szanse ma absolwent dietetyki na rynku pracy? Gdzie warto studiować w Łodzi, aby uzyskać dobrze płatną pracę? Sprawdź!

Jak wyglądają studia na kierunku dietetyka?

Studenci kierunku dietetyka zajmują się nauką o żywieniu człowieka, a także jego wpływie na zdrowie, biorąc pod uwagę poziom aktywności fizycznej i indywidualne cechy wynikające np. z wieku. Program obejmuje także między innymi takie przedmioty jak anatomia, biochemia, chemia, genetyka, mikrobiologia i farmakologia. Dzięki temu absolwenci mają szerokie spojrzenie na problematykę odżywiania. Podczas studiów można uzyskać wiedzę na temat prawidłowego bilansowania posiłków, obowiązujących norm żywieniowych, żywienia dzieci, kobiet w ciąży, czy osób chorych. Co więcej, zajęcia obejmują także elementy psychologii, aby w odpowiedni sposób przeprowadzać rozmowę z pacjentem i go motywować.

Jakie szanse na rynku pracy mają absolwenci kierunku dietetyka?

Jak już wspomnieliśmy, rosnąca świadomość na temat zdrowego żywienia i zapotrzebowanie na usługi dietetyczne, czyni kierunek związany z odżywianiem jednym z przyszłościowych. Ukończenie studiów daje szerokie możliwości rozwoju zawodowego. Dietetycy znajdą zatrudnienie w szpitalach, ośrodkach rehabilitacyjnych, placówkach ochrony zdrowia, gabinetach specjalistycznych, firmach farmaceutycznych czy zakładach zajmujących się produkcją żywności. To jednak nie wszystko! Absolwenci mogą także pracować w firmach cateringowych, instytutach badawczych, klubach fitness, siłowniach, sanatoriach, ośrodkach SPA. Wiele osób decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej w zakresie porad dietetycznych.

Dietetyka w Łodzi - gdzie warto iść na studia?

Osoby zainteresowane wykonywaniem zawodu dietetyka w Łodzi mogą zdecydować się na ukończenie kierunku związanego z żywieniem na publicznych uczelniach medycznych i przyrodniczych, a także prywatnych szkołach wyższych. Warto studiować wyłącznie w renomowanych uczelniach, które oferują dobre warunki do nauki i zatrudniają wykwalifikowanych wykładowców z wieloletnim doświadczeniem. Takim miejscem jest Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Uczelnia ta oferuje swoim studentom bogaty program nauczania, który obejmuje zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną. Słuchacze uczestniczą więc nie tylko w wykładach, ale także laboratoriach i ćwiczeniach. Dzięki temu absolwenci mogą zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w tym zawodzie. Studia są dwustopniowe, a zajęcia odbywają się w trybie stacjonarnym, a także niestacjonarnym. Studenci mają możliwość wyboru jednej z trzech specjalności: dietetyka sportowa, dietetyka medyczna i psychodietetyka. Program realizowany jest z wykorzystaniem nowoczesnych form kształcenia, podczas których słuchacze korzystają z profesjonalnych programów komputerowych dla dietetyków.

created by: Strony Internetowe Łódź