Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Dietetyka w Łodzi – gdzie na studia?

« wróć

Dietetyka to kierunek, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród studentów. Jest to związane przede wszystkim ze społeczną świadomością na temat zdrowego stylu życia i rosnącym zapotrzebowaniem na usługi dietetyczne. Jakie szanse ma absolwent dietetyki na rynku pracy? Gdzie warto studiować w Łodzi, aby uzyskać dobrze płatną pracę? Sprawdź!

Jak wyglądają studia na kierunku dietetyka?

Studenci kierunku dietetyka zajmują się nauką o żywieniu człowieka, a także jego wpływie na zdrowie, biorąc pod uwagę poziom aktywności fizycznej i indywidualne cechy wynikające np. z wieku. Program obejmuje także między innymi takie przedmioty jak anatomia, biochemia, chemia, genetyka, mikrobiologia i farmakologia. Dzięki temu absolwenci mają szerokie spojrzenie na problematykę odżywiania. Podczas studiów można uzyskać wiedzę na temat prawidłowego bilansowania posiłków, obowiązujących norm żywieniowych, żywienia dzieci, kobiet w ciąży, czy osób chorych. Co więcej, zajęcia obejmują także elementy psychologii, aby w odpowiedni sposób przeprowadzać rozmowę z pacjentem i go motywować.

Jakie szanse na rynku pracy mają absolwenci kierunku dietetyka?

Jak już wspomnieliśmy, rosnąca świadomość na temat zdrowego żywienia i zapotrzebowanie na usługi dietetyczne, czyni kierunek związany z odżywianiem jednym z przyszłościowych. Ukończenie studiów daje szerokie możliwości rozwoju zawodowego. Dietetycy znajdą zatrudnienie w szpitalach, ośrodkach rehabilitacyjnych, placówkach ochrony zdrowia, gabinetach specjalistycznych, firmach farmaceutycznych czy zakładach zajmujących się produkcją żywności. To jednak nie wszystko! Absolwenci mogą także pracować w firmach cateringowych, instytutach badawczych, klubach fitness, siłowniach, sanatoriach, ośrodkach SPA. Wiele osób decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej w zakresie porad dietetycznych.

Dietetyka w Łodzi - gdzie warto iść na studia?

Osoby zainteresowane wykonywaniem zawodu dietetyka w Łodzi mogą zdecydować się na ukończenie kierunku związanego z żywieniem na publicznych uczelniach medycznych i przyrodniczych, a także prywatnych szkołach wyższych. Warto studiować wyłącznie w renomowanych uczelniach, które oferują dobre warunki do nauki i zatrudniają wykwalifikowanych wykładowców z wieloletnim doświadczeniem. Takim miejscem jest Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Uczelnia ta oferuje swoim studentom bogaty program nauczania, który obejmuje zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną. Słuchacze uczestniczą więc nie tylko w wykładach, ale także laboratoriach i ćwiczeniach. Dzięki temu absolwenci mogą zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w tym zawodzie. Studia są dwustopniowe, a zajęcia odbywają się w trybie stacjonarnym, a także niestacjonarnym. Studenci mają możliwość wyboru jednej z trzech specjalności: dietetyka sportowa, dietetyka medyczna i psychodietetyka. Program realizowany jest z wykorzystaniem nowoczesnych form kształcenia, podczas których słuchacze korzystają z profesjonalnych programów komputerowych dla dietetyków.

created by: Strony Internetowe Łódź