Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Dietetyk – zawód z przyszłością

« wróć

Na świecie jest już ponad 2,1 miliarda osób zmagających się z nadwagą i otyłością. Według danych opublikowanych w raporcie „The Lancet” – obecnie trzy razy więcej ludzi umiera z powodu otyłości niż z głodu. Pandemia otyłości, w połączeniu z modą na zdrowy tryb życia i szczupłą sylwetką, sprawiła, że dietetyk nie jest już zawodem niszowym. Na rozpisanie indywidualnej diety coraz częściej decydują się nie tylko sportowcy, ale także zwykli Państwo Kowalscy, którzy mają dość nadwagi i nieudanych prób odchudzania.

 

Dlaczego wizyta u dietetyka gwarantuje szczupłą sylwetkę?

Dietetyk posiada wiedzę pozwalającą mu ocenić, co jest prawdziwą przyczyną nadwagi, a także oddzielić psychologiczne przyczyny zaburzeń odżywiania (np. brak akceptacji własnego ciała czy stres) od tych związanych z nieodpowiednim trybem życia. Dzięki temu, może podjąć stosowne kroki pozwalające najpierw ustabilizować wagę, a potem wyeliminować niekorzystne zwyczaje żywieniowe. Tworząc dla Pacjenta dietę, która da mu nie tylko zdrowie, ale także upragnioną sylwetkę.

 

Można spotkać się z opinią, że zamiast wydawać pieniądze na dietetyka, lepiej odchudzać się na własną rękę, korzystając z metod dostępnych w internecie. Takie podejście jest nie tylko bardzo naiwne, ale także groźne dla zdrowia. Skąd to zagrożenie?

 

Człowiek to skomplikowany mechanizm, a każdy z nas ma nieco inny metabolizm, dlatego dieta, która na mnie działa rewelacyjnie, Tobie może po prostu zaszkodzić. To właśnie dlatego, dietetyk przed stworzeniem kuracji odchudzającej, najpierw zadaje Pacjentom szczegółowe pytania odnośnie ich aktualnego stanu zdrowia i przebytych chorób. Dopiero później układa spersonalizowaną dietę, która ma umożliwić najszybsze i najbezpieczniejsze tracenie kilogramów. Dzięki indywidualnej diecie Pacjenci mają pewność, że kuracja odchudzająca nie zrujnuje ich zdrowia.

 

Jednak na tym nie kończy się praca dietetyka! Równie ważne, co ułożenie diety, jest monitorowanie jej przebiegu. To właśnie dzięki regularnym konsultacją Pacjent ma pewność, że schudnie. Konsultacje pozwalają bowiem dostosować dietę do tego co naprawdę dzieje się w życiu i organizmie Pacjenta. Dzięki nim można szybko korygować błędy i zażegnać pojawiające się w trakcie odchudzania kryzysy.

 

Dlaczego warto zostać dietetykiem?

 

Jak widzisz dietetyk nie jest jakimś tam człowiekiem od tworzenia diet, których i tak nikt nie przestrzega. Tak naprawdę jest kompleksowym doradcą pomagającym w skutecznym odchudzaniu. W tymzawodzie coraz większy nacisk kładzie się na spotkania z Pacjentem i na indywidualną pracę. Dietetyk wykorzystuje nie tylko wiedzę o żywieniu, ale także wiedzę z pogranicza psychologii (techniki motywacyjne) i sportu (ćwiczenia odchudzające). To właśnie dzięki temu, dobry dietetyk nie musi się obawiać o pracę, a jak pokazują przytoczone na początku artykułu statystyki klientów na pewno mu nie zabraknie…

created by: Strony Internetowe Łódź